2018 m. gruodžio 10 d. 19:48 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Mūsų Laisvės vizija – Pergalinga Lietuva

2017-02-16, 08:00

Vygaudas UŠACKAS

Mūsų Laisvės vizija – Pergalinga Lietuva nuotrauka, foto

Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Kai manęs klausia, kokį įvykį būtų galima išskirti iš visos, šimtmečius siekiančios mūsų tautos istorijos – nedvejodamas visada turiu vieningą atsakymą. Vasario 16-oji yra tikrų tikriausias stebuklas. Įrodymas, ką gali sutelkta tautos galia, noras laimėti ir kurti Pergalingą Lietuvą.

Šiandien, kai valstybę alina sudėtinga demografinė situacija, socialinė atskirtis, lagaminus tempia noras ieškoti gerovės ir galimybių svetur, ją visur lydi užmarštis, kad 1918 m. vasario 16 dienos išvakarėse visi lietuviai tilpo į vieną vienintelę salę Vilniuje, Didžiojoje g. 30 (dabar Pilies g.26, Signatarų namai). Pirmininkaujant Jonui Basanavičiui, juos ten subūrė neregėtas tikslas. Ambicija – čia, kur stovime, sukurti gerovės valstybę.

Stiprią, pilietišką valstybę, kurioje gera gyventi ir kurti visiems – skirtingų tautų atstovams, skirtingo amžiaus, išsilavinimo, poreikių žmonėms. Kurti ambicingą ir konkurencingą Lietuvą, kuri taptų ryškiai matoma ne tik Europos žemėlapyje, ir kurioje kiekvienas iš mūsų rastume savo vietą. Tai šimtmetį siekiantis pavyzdys, kuriuo turėtume didžiuotis.

Klaipėda – tai tikras šio siekio simbolis. Ji buvo mūsų laisvės ir svajonės simboliu 1918 m. atkūrus valstybę, iki 1923 m., kai lietuvių sumanumo dėka buvo pasiekta viena didžiausių pergalių mūsų istorijoje ir šis kraštas tapo neatsiejama valstybės dalimi. Klaipėda iki šiandienos išlieka Lietuvos pergale dėl šio nuostabaus pajūrio, įstabaus grožio senamiesčio, kultūrinės aplinkos, Jūsų - šviesių žmonių, kurie kuria šį miestą ir mūsų Lietuvą.

Todėl ir Lietuvos ambicija negali nustoti gyvuoti. Per visą mūsų istoriją ji ne sykį buvo kalinta, kankinta, tremta, kompromituota. Bet kol bus gyvas mūsų Laisvės siekis – bus gyva ir Pergalingos Lietuvos ambicija. Mes kartu galime ir toliau kurti tą stebuklą, kurį Lietuvos patriarchai sukūrė prieš šimtmetį. Iš naujo pergalėti negandas, rasti savo vietą čia, padėti ją atrasti visiems.

Juk Klaipėda tai gali – ne kartą tai įrodėte. Ne veltui šį miestą siejame su viena didžiausių mūsų pergalių. Padėkime tuo patikėti ir likusiems mūsų broliams ir sesėms. Londone, Norvegijoje, JAV, Melburne. Juk Vasario 16-oji ir yra tas simbolis, kuris mus vienijo ir vienija. Toli nuo Tėvynės gyvenantys lietuviai, be išankstinio susitarimo, be papildomų paaiškinimų visada žinodavo: Vasario 16-ąją mes būsime kartu, bursimės, mitinguosime, rengsime peticijas. Viena ar kita forma pasauliui priminsime apie Lietuvos valstybę, kuri ne kartą buvo okupuota, bet niekada neišsižadėjo savo prigimtinės teisės į laisvę.

Nors laikai ir pasaulis pasikeitė, atsigręžkime ir raskime tai, kas mus vienija, o ne skiria. Leiskime, kai būtų mūsų kelrodžiu.

Nuoširdžiai sveikinu Jus su Pergalingos Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kai praeito šeštadienio skiltyje laikraščio skaitytoja p. Dalia, pasidalinusi emocijomis apie savo...

Kalėdų dovanėlės nuotrauka, foto

Nūdienos politikoje vis dažniau ima dominuoti beprotystė. Konfliktiškas pasaulis pritvinkęs begalinės įtampos,...

Lietuvių TAUTA netrokšta kariauti, ponai! nuotrauka, foto

Ketvirtadienio rytą lrytas.lt redakciją pasiekė elektroninis laiškas, kuriuo kreipiamasi į premjerą...

„Tai – akivaizdus įrodymas, kodėl žmonės emigruoja“ nuotrauka, foto

Premjeras sako, kad mokytojai ...

Premjere, jūs chamas nuotrauka, foto

Kovos už briedį Mažosios Lietuvos heraldikoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Vakar susitikę Mažosios Lietuvos teritorijoje esančių savivaldybių vadovai nusprendė kreiptis į šalies...

Ką melnragiškiams daryti su staiga "nelegaliu" tapusiu namu? nuotrauka, foto

Klaipėda, Melnragėje šeima paveldėjo 1936 metais statytą senelių namą. Pastarąjį lopyk nelopęs,...

Apsileidėlių šeimininkų Kretingoje nemažėja nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kasmet Kretingos rajono savivaldybė sudaro apleistų, neprižiūrimų arba ne pagal paskirtį...

Artūras Šulcas išteisintas per plauką nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės Etikos komisija pirmadienį svarstė, ar pripažinti vicemerą Artūrą Šulcą...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...