2019 m. sausio 23 d. 03:54 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Miesto politikus jau krečia rinkimų karštligė.

2002-04-29, 12:00

Mero R. Taraškevičiaus mintis užrašė Vilija ŠILINIENĖ

Kaip ir kiekvieną penktadienį apie svarbiausius savaitės įvykius pasakoja Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

Klaipėda - prieš privilegijas Neringai

Pirmiausia norėčiau pakomentuoti ketvirtadienį vykusiame miesto Tarybos posėdyje priimtą protokolinį sprendimą, įpareigojantį mane, kaip merą, kreiptis į LR prezidentą su prašymu nepasirašyti antradienį, balandžio 23 d., Seimo priimto Rinkliavų įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymo dėl jo akivaizdžiai diskriminuojančio pobūdžio. Aš Tarybos valią įvykdžiau - šiandien (t. y. penktadienį, 04 26. - V. Š.) šis kreipimasis jau išsiųstas prezidentui. Mes taip pasielgėme todėl, jog esame įsitikinę, kad minėtoji pataisa, suteikianti išimtinę teisę rinkti vietinę rinkliavą už važiavimą magistraliniais ir krašto keliais tik Neringos savivaldybei, iš esmės yra neteisinga ir nelogiška Klaipėdos miesto savivaldybės, taip pat administruojančios dalį Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos, atžvilgiu. Kreipimesi akcentuojama, jog minėtoji pataisa dar kartą įrodo, jog Neringos miesto savivaldybei neobjektyviai yra suteikiamos privilegijos, ir prašoma prezidento išnagrinėti šią problemą ir pakoreguoti pataisą taip, kad ji būtų taikoma ne vien Neringos miestui, bet ir visai Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijai, įskaitant tą jo dalį, kurią administruoja Klaipėdos savivaldybė. Tikiuosi, kad Seimo nariai tai supras, o klaipėdiečius parlamentarus norėčiau paraginti geriau ginti miesto, kuriame jie buvo išrinkti, interesus.

Politikavimas sutrukdė priimti svarbų sprendimą

Kalbant apie paskutinį miesto Tarybos posėdį, man belieka tik apgailestauti, kad svarstydami kai kuriuos klausimus, miesto politikai, švelniai tariant, akivaizdžiai nukrypo į politikavimą, tuo faktiškai pradėdami rinkiminę kampaniją. Labai nenorėčiau, kad tai būtų daroma. Mes iki šiol dirbome pakankamai konstruktyviai, normaliai aptardavom visus klausimus. Vien jau tas pavyzdys, kad mes vakar nesugebėjome priimti sprendimo dėl paskolos, skirtos švietimo įstaigų pastatams atnaujinti, ėmimo, liudija konstruktyvaus požiūrio sprendžiant svarbias miesto problemas stoką.
Klaipėdos miesto taryba dar 2000 metų rugpjūčio 3 d. patvirtino investicines programa. Švietimo įstaigų pastatų renovacijos programa tąsyk buvo pripažinta prioritetine. Projekto vertė - 153,9 mln. litų. Per pastaruosius dvejus metus renovuota 12 švietimo įstaigų. Tam panaudotos valstybės vardu gauta paskola (apie 3,8 mln. Lt), taip pat Tarptautinio rekonstrukcijos ir plėtros banko paskola (per 1,9 mln. Lt). Įgyvendinant šių įstaigų renovacijos projektus prisidėjo ir pati Savivaldybė - jos skirtos lėšos sudarė 20 proc. projekto vertės.
Šiandien mes norime ir toliau nuosekliai eiti šiuo keliu, nes daugelio mūsų švietimo įstaigų būklė yra išties apverktina. Vis dėlto sprendimo priimti Būsto ir urbanistikos plėtros fondo pasiūlymą pasinaudoti jo paslaugomis, t. y. paimti 4 mln. litų paskolą kai kurioms švietimo įstaigoms renovuoti, mes nepriėmėme. Nepriėmėme dėl to, kad kai kuriems Tarybos nariams kilo įtarimų, neva neteisingai buvęs sudarytas šiais metais ketinamų renovuoti švietimo įstaigų sąrašas. Taip pat nuskambėjo siūlymai šias lėšas panaudoti didesniam mokyklų skaičiui atnaujinti, padarant jose tik kai kuriuos darbus. Tačiau tokio pobūdžio projektams yra taikomi konkretūs ir gana griežti reikalavimai - jie tai daryti draudžia.
Teikdamas šį sprendimo projektą svarstyti miesto Tarybai aš buvau visiškai ramus ir įsitikinęs, jog jis bus priimtas. Kodėl? Todėl, kad tiek Ekonomikos ir finansų komitetas, kurį sudaro septyni miesto Tarybos nariai, tiek keturis narius turintis Švietimo, kultūros ir sporto komitetas - tai, beje, beveik trečdalis miesto Tarybos - šiam sprendimo projektui pritarė. Ne tik pritarė, bet ir nepareiškė jokių pastabų.
Kadangi sprendimo nepriėmėme, būsiu priverstas šiuo klausimu šaukti neeilinį Tarybos posėdį. Nutarta iš miesto Tarybos frakcijų - o jų šiandien turime net septynias - atstovų sudaryti darbo grupę, turėsiančią revizuoti Savivaldybės specialistų sudarytą renovuotinų švietimo įstaigų sąrašą. Vis dėlto nemanau, kad politikams užteks kompetencijos įsigilinti į su statybomis susijusias problemas, o juo labiau - padaryti tai geriau, nei buvo padarę mūsų specialistai.
Antra vertus, kas įvyko - tas įvyko. Šį klausimą vis tiek reikės artimiausiu metu išspręsti, ir numatytos įstaigos turės būti renovuotos.

Dėl Kultūros ir meno tarybos - aršūs ginčai

Posėdyje buvo ir dar vienas momentas, nuteikęs mane ne itin maloniai. Pradėjus svarstyti klausimą dėl naujos sudėties Kultūros ir meno tarybos patvirtinimo, vėl buvo matyti, kad kai kurie politikai jau ruošiasi būsimiems rinkimams. Kultūros ir meno taryba - grynai patariamoji institucija. Dėl jos darbo niekas niekada jokių priekaištų nereiškė. Ją sudaro įvairių visuomeninių bei kultūros organizacijų atstovai bei vienas miesto Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto deleguotas narys, taigi bandymas vieną ar kitą pasiūlytą kandidatą iš sąrašo eliminuoti man pasirodė labai keistas. Norėčiau, kad ateityje mes vis dėlto surastume bendrą kalbą ir visus klausimus miesto Taryboje spręstume vadovaudamiesi ne emocijomis ar politiniais įsitikinimais, o pirmiausia paisydami miesto interesų, t. y. noriu, kad dirbtume taip, kaip miesto Tarybos nariams ir dera dirbti.

Pesticidai iš Klaipėdos bus išgabenti

Ankstesniuose interviu jau esu minėjęs balandžio 14 d. pas Vyriausybės kanclerį A. Z. Kaminską vykusiame pasitarime, be kitų klausimų, buvo analizuojama AB "Klaipėdos laivų remontas" saugomų pesticidų problema. Šiandien jau turiu rankose ekspertizės aktą. Švelniai kalbant, tai labai negeras aktas. Jo išvados byloja apie tai, kad pačiame Klaipėdos miesto centre, šalia piliavietės ir statomo kruizinių laivų terminalo, turime tikrų tikriausią ekologinę bombą. Vis dėlto miestelėnus galiu nuraminti, nes mūsų pasitarimai davė tam tikrų rezultatų. Šiandien jau turiu Telšių rajono mero raštą, kuriuo esame patikinami, kad Telšių rajono savivaldybė yra pasirengusi šį jai priklausantį turtą priimti atgal.
Šiandien (04 26) vicemeras V. Plečkaitis dalyvaus AB "Klaipėdos laivų remontas" stebėtojų tarybos ir valdybos posėdžiuose, kuriuose bus aptarti nuodingųjų medžiagų išvežimo terminai. Tikiuosi, kad jau ateinančią savaitę šie chemikalai iš bendrovės teritorijos ir iš Klaipėdos bus išgabenti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Sausio 13-osios simboliu tapusią neužmirštuolę jau kelerius metus, prisimenant tragiškuosius įvykius, į...

Neužmirštuolei - aštri juvelyrės Jurgos Lago kritika nuotrauka, foto

Mieli "Vakarų ekspreso" skaitytojai, savo džiaugsmais, rūpesčiais ir vargais galite pasidalinti nuomonių...

Gražinos skiltis: Tarsi miražas nuotrauka, foto

Diplomatinis korpusas Lietuvoje išskirtinis moterų gausa. Ambasadores moteris į Vilnių dabar...

Šioje Vyriausybėje nėra vietos moterims? nuotrauka, foto

Suduotas smūgis šešėliniam statybos verslui nuotrauka, foto

Kriminalai, Po slapto tyrimo išaiškinta organizuota grupė asmenų, įtariama, vykdžiusi nesąžiningą verslą...

LSKL vicečempionai liko už finalo ketverto ribos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos universiteto (KU) krepšinio komanda, praėjusį sezoną džiaugusis Lietuvos studentų krepšinio lygos...

Šviesų festivalis - dar didesnis ir įspūdingesnis nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. Klaipėdos senamiestį nušvies jau penktasis Šviesų festivalis. Tamsą ir...

"Neptūno" laivas patikimai plaukia sėkmingu kursu nuotrauka, foto

Sportas, Dauguma, laimei, jau baigia pamiršti, kokioje baisioje finansinėje duobėje prieš metus buvo...

Kriminalai, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...