2019 m. gegužės 22 d. 08:53 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Melnragės bendruomenė šaukiasi pagalbos

(37)

2018-09-02, 11:11

Melnragės bendruomenė

Melnragės bendruomenė šaukiasi pagalbos nuotrauka, foto

© „Fotolia" asociatyvi nuotr.

Prašymas

dėl auto-moto transporto Molo gatvėje ribojimo 

Mes, Melnragės gyventojai, prašome Klaipėdos miesto Saugaus eismo Komisijos riboti automobilių, motociklų, motorolerių ir motorinių dviračių eismą Melnragėje Molo gatvėje, kaip tai daroma Anglijos, Danijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Škotijos, Vokietijos ir kitų civilizuotų šalių kurortuose.

Melnragės gatvės ir ypač Molo gatvė virto nebe ramiu kurortu, o žiemą vasarą dienomis ir net naktimis iki pat ryto be duslintuvų kaukiančių automobilių ir riaumojančių motociklų lenktynių trasomis su daužomais automobiliais, motociklais ir net namais, kai girti vairuotojai neįsirašo į posūkius.

Neatsakingų (ypač jaunų) vairuotojų tarpe tapo madinga atriaumoti vakarais arba naktimis Molo gatve prie Šiaurinio bangolaužio (molo), kopose vakarais arba naktimis girtuokliauti, o paskui girtiems lenktyniauti. Automobilius, motociklus ar mopedus turintys asmenys, nusiėmę duslintuvus, riaumodami visą parą, ypač savaitgaliais ir per šventes, į neviltį iki išprotėjimo varydami vietos gyventojus bei poilsiautojus nuo keliamo triukšmo, daužosi Melnragės Molo gatve, kuri nesenai išklota trinkelėmis jau tapo panaši į įsmegusiais šulinių dangčiais duobėtą vieškelį.

Prieš porą metų Melnragės Molo gatve net autobusai negalėdavo pravažiuoti, - visos pakelės būdavo pristatytos atvykėlių automobiliais, bet tik reikėjo Klaipėdos Saugaus eismo komisijai prie Molo gatvės pastatyti ženklą, draudžiantį statyti transporto priemones Molo gatvėje, problema buvo vienu ypu išspręsta.

To neužtenka. Klaipėdos savivaldybės leidimu Pamario gatvė tapo be duslintuvų beprotiškai riaumojančių naktinė motociklų treniravimosi trasa. Protu nesuvokiamas Klaipėdos savivaldybės sprendimas Melnragės kurortą paversti naktinių lenktynių trasa.

Pavyzdį reikėtų imti iš kitų Europos valstybių kurortų, kur atvykstančiųjų transporto priemonėms iš vis neleidžiama važinėti kurortų gatvėmis, išskyrus čia gyvenančių automobiliams.

Dėl gerų orų vasarą Melnragės gatvėse suaktyvėję motociklininkai varo gyventojus ir poilsiautojus iš proto - transporto priemonių riaumojimas girdimas ir dieną, ir naktį. Naktį nuo triukšmo prabunda vaikai. Dėl to ypač didelis nerimas kyla vaikų tėvams - jau prasidėjo naujieji mokslo metai. Net trigubi langai neapsaugo nuo riaumojančio triukšmo. Be to, senųjų Melnragės namų, kurių pamatai yra neaukšti, sienos nuo triukšmo vibruoja ir skilinėja, net negirdėti visu garsu veikiančių televizorių...

Ypatingai nuo naktimis keliamo motociklininkų triukšmo kenčia dirbantys ir vyresnio amžiaus žmonės - anksčiau kituose miestuose padaryti transporto srauto keliamo triukšmo tyrimai parodė, kad tokie ir panašūs incidentai gali sukelti miokardo infarktą.

Melnragėje niekuomet nėra darytas transporto srauto triukšmo matavimas.

Už tokį triukšmą, kurį kelia motociklai bausti tikrai būtina. Dienomis ir naktimis sklindantis baisus „žviegimas“ trumpina gyventojų amžių. Kaip sako Vokietijos medikai, daug metų tyrę triukšmo poveikį, - negimė dar toks žmogus, kuriam triukšmas nekenktų.Triukšmas visada daro žiaurų poveikį nervų, širdies ir kraujagyslių sistemoms. Triukšmo poveikio sveikatai atmesti jokiu būdu negalima. Naktį garsiai pravažiuojantys motociklai ne tik išgąsdina, bet ir sutrikdo miegą. Ir todėl visų be išimties žmonių sveikata tik blogėja.

Per šią vasarą policija nesurengė nė vieno reido kartu su transporto priemonių techninės apžiūros centrais.

Policijos pareigūnai niekada nestabdė automobilių vairuotojų ir motociklininkų patikrinimui ar transporto priemonė nėra pakoreguota. Šiandien daugelis automobilių ir motociklų dažniausiai yra modifikuoti - beveik visiems yra padidinta galia ir sumažintas Išmetamojo vamzdžio dydis skleidžia miliniškai didesnį garsą nei turėtų.

Triukšmadarius turi gaudyti policija, kitaip nieko nebus. Beje, motociklai negali būti modifikuojami. Tokie negali pereiti techninės apžiūros. Sustabdžius tokias transporto priemones jas privalu iš karto išregistruoti.

Nelegalių lenktynininkų problemą galėtų išspręstų specialios užmiesčio aikštelės, kuriose jauni ir adrenalino siekiantys žmonės galėtų išsilieti. Taip yra padaryta Liepojoje, kur netgi rengiamos varžybos.

Europos Komisija priėmė naują Baltijos jūros Pietų regiono tarpvalstybinio bendradarbiavimo INTERREG programą, kurioje dalyvauja Danijos, Vokietijos, Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos pakrančių regionai. Programa bus remiama gamtos ir kultūros paveldo apsauga, siekiant plėtoti regione tvaraus turizmo veiklą. Programa padės stiprinti ekologiško transporto paslaugas ir gerinti transporto jungtis Pietų Baltijos regione.

Prašome Klaipėdos miesto Saugaus eismo Komisijos prie įvažiavimo ir išvažiavimo į ir iš Molo gatvių pastatyti ženklus, draudžiančius auto transporto priemonėms jomis važiuoti, išskyrus vietos gyventojų ir miesto transporto autobusams Nr.6 ir 6 numerio mikroautobusiukams.

Kurorto svečių ir turistų, norintiems patekti prie šiaurinio banglaužio (molo), transporto priemonėms būtų galima vykti iš P.Lideikio gatvės pasukus į Pamario gatvę iki būrių gatvės, o nuo ten iki smilčių gatvės autoparkavimo aikštelės.

Ateityje automobilių stovėjimo aikšteles būtų galima įrengti tyrvietėje prie dabartinės autoparkavimo aikštelės tarp Smilčių ir Vėtros gatvių bei plynioje tarp Smilčių ir Molo gatvių. Ten būtų galima sutalpinti net iki 800 - 1000 automobilių.

Klaipėdos savivaldybei reikėtų paskaičiuoti kas atsieis pigiau – ar perkloti trinkelėmis 900 metrų duobėtą Molo gatvę su visais vandentiekio, kanalizacijos ir kitokių šulinių įrenginiais, - ar asfaltuoti 100 metrų Smilčių gatvės iki automobilių aikštelės...

Klaipėdos savivaldybės saugaus eismo komisija privalo priimti nutarimą dėl ramybės trikdymo po 22 val. Jeigu tokiu metu policija gaus pranešimą dėl keliamo didelio triukšmo, pareigūnai privalo reaguoti ir už tai transporto priemonių vairuotojams išrašyti baudos protokolus.

Jei Klaipėdos miesto Saugaus eismo Komisija kuo greičiausiai neribos automobilių, motociklų, motorolerių ir motorinių dviračių eismo Melnragėje Molo gatvėje, perspėjame, kad nuo keliamo triukšmo gali sutrikti melnragiečių psichiką ir jie gali imtis ne tik taikiai priešintis statydami Molo gatvėje barikadas ar ardydami trinkeles...

Melnragės bendruomenė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

jo

2018-09-05   22:22

IP: 78.57.232.246

Marazmatikų gauja ten toj melnragėj-naglėja valandom,ne dienom

to taigis

2018-09-05   20:17

IP: 86.38.179.154

niekas neprašo miško ramybės, bet laikytis triukšmo higienos normų būtina.Ne veltui jos sugalvotos, o kad apsaugoti mūsų sveikatą. Ar supratai?

taigis

2018-09-05   19:20

IP: 83.189.198.38

jeigu perki namą mieste, tai ir gyveni mieste, nėra ko norėti miško ramybės... pajūrys visų tai visi iki jo ir keliaus... ir nėra ko šaukt ir aimanuot ,galit parduot ir miške pasistatyt... bet ten briedžiai baubia...vėl..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Nežinau, kaip jums, bet man atrodo, kad neįdomesnių prezidento rinkimų, kaip šie,...

Kaip du vandens lašai nuotrauka, foto

Vienoje užeigoje maždaug Sabonio ūgio kavalierius, pasilenkęs, kad nekliudytų durų staktos,...

Gyvenimo vaizdeliai nuotrauka, foto

Politikai mėgsta girtis. Ypač kalbose. O darbai dažnai tiesiog nepadaryti. Negerai yra...

Nesveikos sveiko miesto problemos nuotrauka, foto

Šįkart mintimis skiltyje pasidalinti panūdau pati po to, kai gavau anoniminį kaimynų...

Iš kaimyniško gyvenimo patirties nuotrauka, foto

Planuoja tvarkyti Macikų lagerio kompleksą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vyriausybė per pasitarimą trečiadienį aptars buvusio nacių ir vėliau sovietų naudoto...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Geležinkelininkai remontuoja tilto dangą nuotrauka, foto

Klaipėda, AB "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo remontuoti pėsčiųjų tiltą per geležinkelį, jungiantį Klaipėdos centrinę...

Melnragėje prie praeivių kibę vyrai sulaukė policijos nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienio vakaras Melnragės paplūdimyje praėjo neramiai. Beveik porą valandų garsiakalbiu poilsiautojus gąsdinę...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 32 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 52 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...