2020 m. rugpjūčio 12 d. 16:11 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Lietuvos konservatoriai sparčiai didina apsukas

(5)

2020-07-09, 07:44

Olava STRIKULIENĖ, Respublika.lt

Lietuvos konservatoriai sparčiai didina apsukas nuotrauka, foto

© Eltos nuotr.

Reklama

Artėjant Seimo rinkimams, mūsų vietinis partinis skiedrynas jau net neapsimeta, jog jam rūpi klimato atšilimas, koronavirusas, riaušės Jungtinėse Amerikos Valstijose ar net Donaldo Trampo (Donald Trump) sprendimas išvesti iš Vokietijos pusę amerikiečių karių. O ko skiedrynui apsimesti globaliu.

Vaizduoti, jog jame tapnoja, mindžikuoja ne tik vietinės vištos, gaidžiai. Ogi visi visiškai vietiniai. Na, tokie beveik neskraidantys paukščiai. Su ne itin paskraidančiomis vizijomis. Jei ir paskrenda - tai tik iki artimiausių rinkimų. Galutinė vizija - vėl tupiu Seime ant laktos.

Tad taip neglobaliai visus tuos pasiskraidymus vertinant, pastebima tik, jog skiedryne itin suaktyvėjusios Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skraidynės. Na, ne itin aukštalipės. Tik nuo vienos skiedros ant kitos. Bet iš visų jėgų stengiasi kleketuoti. Sumenkinti kitas politinio skiedryno vištas.

Iš pradžių iš anksto susitarkime, jog konservatoriai yra tie, kurie „vieninteliai“ saugo ir gina Lietuvos valstybę. „Išdavikų“ ir „priešų“ apsuptyje. Kaip idealistinės filosofijos atstovai pripažįsta dieviškąjį pradą, taip mūsiškių konservatorių atstovai gyvena nejaukiame Lietuvoje pasaulėlyje, kuriame siautėte siautėja išdavikiškieji pradai. Ministerijose.

Ministrų kabinete. Strateginėse įmonėse ir t.t. Ir tik laukia, kada valstybei ir konservatoriams įkąsti. Prie to simptomo taip pripratome, kad net nesipiktiname. Iš neįgalumo šaipytis juk nedera.

Už TS-LKD nuolat balsuoja 15-19 proc. rinkėjų. Būtent tiek, kiek užtenka būti Seime opozicijoje, nes iki didesnių procentų „nepaveža“. Ir tai natūralu. Už „neklystantį“ monolitą gali balsuoti tik toks pats niekada neklydęs monolitas. Na, toks daugybės monolitinių statulų komplektas.

O žmonės, pripažįstantys, jog jie - tik mirtingi, klystantys gyvi žmonės, į statulas netinka. Todėl toks, ne visai nušvitęs bei tobulybės dar nepasiekęs, rinkėjas atitenka kitoms partijoms. Kaip juos iš kitų partijų pervilioti? Ypač iš per koronavirusą savo reitingus vėl auginančių „valstiečių“.

Priekabiauk

Būdas patikrintas. Jei partija - valdančioji, įtarinėk jos ministrus, premjerą, įmonių vadovus neskaidrumu, korupcija, neprofesionalumu, išdavystėmis, trumparegystėmis, buitiniu chuliganizmu ir t.t. Ir nuolat kabinėkis prie dienos aktualijų.

Pavyzdys - vos Nemuno aukštupyje ėmė dėl kažkokio neaiškaus užterštumo žūti žuvys, konservatorius, buvęs užsienio reikalų ministras Audronis Ažubalis jau pageidauja, kad šiuo užsienio politikos klausimu asmeniškai domėtųsi dabartinis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Bet kaip šiuo atveju jis gali pasitarnauti? Ar L.Linkevičius ichtiologas? Gal garsioji švedukė Greta? O gal įteiks Baltarusijai protesto notą? O gal organizuos baltarusių žuvų grąžinimą atgal į Baltarusiją? Kad ir kaip būtų, po kelių dienų bus galima pareikšti, jog ministras L.Linkevičius NIEKO NEDARO.

Nes opozicija tiesiog trokšta, kad jis nieko nedarytų. Gal bent kelis žvejus taip pavyks įtikinti, jog Nemuną būtų išvalęs tik geranoriškai nusiteikęs L.Linkevičius. Aiman, nenusiteikė.

Graudenk

Kiti Seimo konservatoriai graudena, ragina energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną. Kad nė už ką neišduotų Lietuvos intereso dėl Astravo AE. Bet mūsiškis energetikos ministras, net ir labai stengdamasis, negali nurodinėti nei Estijai, nei Latvijai, kaip joms dėl Astravo elgtis. Pirkti baltarusišką elektrą ar nepirkti. Gabrielius Landsbergis gąsdina, jog jei Ž.Vaičiūnas nusileis Latvijai ir išduos mūsų gyvybinius interesus, jo veiksmai bus apskųsti Konstituciniam Teismui (KT).

Vėlgi priešrinkiminis simptomas. Pastaruoju metu Seimo konservatorių frakcijoje tiesiog siautėja konstitucinės dvasios. Viena dvasia gąsdina energetikos ministrą. Kita Monikos Navickienės pavidalu bando gąsdinti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkę, „valstietę“ Agnę Širinskienę. Esą ji turi atsistatydinti, nes KT A.Širinskienės vadovautos laikinosios Seimo komisijos išvadas, o ir pačią komisiją, pripažino antikonstitucine. Esą per daug temų vienoje komisijoje užgriebė.

Gal ir taip. Su konstitucinėmis dvasiomis nepasiginčysi. Tačiau geriau užgriebti per platų šalies ir jos parlamentarizmo problemų ratą, nei vaizduoti, kad Lietuvos parlamentarizmas yra visiškai sveikas. Nors, sprendžiant iš aukščiau pateiktų pavyzdžių, vis dar gerokai liguistas.

Reklama

Be to, kaip bežiūrėtų M.Navickienė į kolegę A.Širinskienę, ji - konstitucinė. KT A.Širinskienės, kaip Lietuvos pilietės, konstituciniu egzistavimu nesuabejojo. Tai kodėl žmogus, kuriuo konstitucingumu neabejoja pats KT, privalėtų atsistatydinti? Vien todėl, kad užsimanė konservatoriai?

Įtarinėk

Dar vienas puolimas - užkliuvo Algio Latako paskyrimas Klaipėdos uosto direktoriumi. Nors žmogus laimėjo konkursą ir dėl jo paskyrimo nė kiek nesusijaudino Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Na, vadovavo vienai bendrovei, dirbančiai uosto teritorijoje.

Jei ką nors sprendžiant kils interesų konfliktas, A.Latakas galės nuo sprendimo nusišalinti. Tik tiek. Procedūra aiški. Tačiau, jei niekas nesijaudina, ypač susijaudina konservatoriai.

Tiek susijaudino, kad jau bėgs į prokuratūrą. Įsivaizduoju, kaip prokurorai slapčia siunčia tokius politikus į Peru ar dar toliau. O partijai ne tiek svarbūs tyrimo rezultatai, kiek svarbu kuo garsiau paminėti žodį „prokuratūra“.

Įkalti Lietuvos piliečiams į galvas, jog valdant „valstiečiams“ vyksta baisūs dalykai. Jie, prisidengę koronaviruso pandemija, leidžia Baltarusijai nuodyti mūsų upių tėvą Nemuną. Iš visų Lietuvos žvejų mėgėjų atima malonumą pagauti skaidriuose upės vandenyse savo likimo žuvį.

O kitur - dar baisiau. Energetikos ministras jau beveik pasiruošęs atiduoti lietuvių sveikatą ar net gyvybę latviams. Ir dėl ko? Dėl Astravo - žemės galo. Dar neišdavė? Netikėkite, tuoj išduos.

Artėja Sodoma ir Gomora. Ir žuvų savo gėluose vandenyse tuoj neteksime, ir Astravu apsinuodysime, o ir Klaipėdos uostui vadovauja kažkoks neaiškus „valstiečių“ statytinis. Matyt, irgi kėsinasi išduoti valstybę. Balnokit, broliai, žirgus. Iš visų pusių „valstiečių“ siundomi priešai puola Tėvynę. Žengiame į žūtbūtinį mūšį.

Seni šlageriai

Gal ir galima taip paveikti, mobilizuoti rinkėjus, tačiau visiškai neoriginalu. Drožti į prokuratūrą - šimtus kartų girdėta. Prokuratūros jau tiek politikų pripėduotos. Įtarti nesąžiningą žmogaus paskyrimą į tarnybą - irgi neoriginalu.

Reklama

Nes lietuviai ir taip neabejoja, kad apie 70 proc. tokių paskyrimų nėra sąžiningi. Tačiau, jei anūkui gali padovanoti visą partiją, tai ir kūmas gali padovanoti kūmui riebų etatą. Prieš kiekvienus rinkimus aikčioti dėl Astravo?

Rinkėjams per dažnai transliuojamas šlageris nusibosta. Be to, jei rudenį, prieš Seimo rinkimus vėl suaktyvės koronavirusas, žmonės labiau baidysis jo, o ne Astravo. Nebent konservatoriai iki to laiko sugalvotų kažkokį naują, visiškai šviežią rinkėjų relišerį. Matyt, teks partiniams susiimti ir išrasti skiepus.

Kito kelio nėra.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

KL.

2020-07-26   14:41

IP: 86.100.53.185

Bravo žurnalistė Strikulienė. Tikra tiesa.. Beje žurnalistė galėtų tęsti toliau apie TS-LKD neprotingą politikavimą. Klaipėdoje vos tik 1 m. dirba koservatoriai sav. taryboje o jau dviem iškeltos interpeliacijos.Jie ir lyderiai savo partjoje. Ko gero dėl tokių "išminčių" Klaipėdos konservatoriai mažai besigirdi...

Teisybė

2020-07-13   14:48

IP: 185.11.26.161

Didina apsukas liržuviu , melu , šmeižimu.

Tiesa

2020-07-12   09:27

IP: 185.11.26.161

Pritariu 100 procentų p . Strikulienei , šventa teisybė tokie konservai yra

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Su vyru auginame tris vaikus. Vyresnėliai – iš mūsų pirmų santuokų, ...

Kunigas šokiravo antrą šeimą sukūrusią porą nuotrauka, foto

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. 49 34 35...

Gražinos skiltis: Ar galima maudytis Dangėje? nuotrauka, foto

Daug kalbame apie skaidrumą versle, politikoje ir, be abejo, sporte. Tačiau neretai...

Žaidimas į vienus vartus. Ir be vartininko... nuotrauka, foto

Politika yra menas statyti oro pilis. Tuo dar kartą įsitikinau, pažvelgęs į...

Makiažas Klaipėdos podukrai, vardu Smiltynė nuotrauka, foto

Policija prašo pagalbos. Ieškomi vaizdo registratorius turintys vairuotojai nurodytu laiku važiavę Minijos gatve nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo atsiliepti piliečius, rugpjūčio 10 d....

Žvejyba Baltijos jūroje ir žuvų iškrovimas kontroliuojami visą parą nuotrauka, foto

Jūra, Vienas iš svarbiausių žvejybos Baltijos jūroje kontrolės prioritetų yra žuvų, ypač menkių,...

Atrask savo kraštą: Tulkiaragės pievų pasaulis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajono turizmo centro interneto svetainė Tulkiaragės pažintinį taką pristato kaip objektą,...

Klaipėdos mero taurė iškeliavo į sostinę, klaipėdiečiai - antri nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos futbolo mokyklos organizuojamame tradiciniame tarptautiniame jaunių futbolo turnyre "Klaipėdos mero taurė"...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...