2018 m. spalio 23 d. 08:41 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Lietuvos kariuomenei - urėdų batalioną!

(5)

2017-07-14, 22:01

Rytas STASELIS

Lietuvos kariuomenei - urėdų batalioną! nuotrauka, foto

IDĖJA. Urėdų bataliono vėliava turėtų simbolizuoti šio karinio vieneto ištakas, todėl ant jos turėtų būti aukso raidėmis išsiūtas devizas: "STOP valstybinių miškų reformai!" arba "Nustokit buldozeriais/tankais važinėti po Lietuvos miškus!".

© Stasio Žumbio nuotr.

Jei iš tikrųjų šią savaitę vargais negalais Seime priimta miškų ūkio reforma ilgainiui toje sistemoje prašienaus darbo vietas, Lietuvos valstybė turėtų šią problemą spręsti kūrybiškai.

Jungtinės miškininkų, urėdų, jų draugų beigi giminių pajėgos sugebėjo šalyje sukelti aukšto lygio politinę obstrukciją: kelioms savaitėms paralyžiavo įstatymų leidžiamosios valdžios darbą, pasėjo beveik politinę krizę valdančiojoje valstiečių-žaliųjų ir socialdemokratų koalicijoje, surado savo interesų rėmėjų ten, kur atrasti iš pirmo žvilgsnio buvo neįmanoma. Galų gale interneto naujienų portalo "Delfi" žurnalistai iškapstė, kad medžioklėn su šilumininkais susiruošęs Marijampolės urėdas sugebėjo pakoreguoti net NATO šalių karinių mokymų pradžią. Esą kad NATO kariai negąsdintų žvėrių (humanistai, ane...).

"Delfi" rašė, kad "dėl generalinio miškų urėdo Rimanto Prūsaičio, jo sūnaus, verslo konsultanto Liudo Prūsaičio, ir įtakingo šilumininkų atstovo, bendrovės "Litesko" filialo "Alytaus energija" direktoriaus Vytauto Čeponio medžioklės Marijampolės rajone, Šunskų girioje, buvo pakeista tą dieną tame pačiame miško masyve vykusių tarptautinių NATO karinių pratybų "Kardo kirtis", skirtų vadinamojo Suvalkų karinio koridoriaus gynybos mokymams, pratybų eiga".

Dėl šios istorija, pasak, "Delfi", aplinkos ministras Kęstutis Navickas žada reikalauti pirmiausia Marijampolės miškų urėdo atsakomybės. Pareikalauti atsakomybės ar nubausti - daug proto nereikia. Siūlyčiau Marijampolės urėdą perduoti Krašto apsaugos ministerijai, pakelti Lietuvos kariuomenės pulkininku leitenantu ir paskirti naujai formuojamo senovės lietuvių miško dievo Girsčio-Giraičio vardo urėdų bataliono vadu. Šį dalinį Lietuvos kariuomenė galėtų dislokuoti kažkur Suvalkų trikampyje.

Jei kariuomenėje yra ulonai, jėgėriai, galėtų būti ir urėdai - kaip mįslė tikėtinam priešui.

Mažumėlę pasimokę karybos Lietuvos kariuomenės urėdai karybos įgūdžiais ilgainiui galėtų prilygti jėgėriams, o ulonams - garbe. Jei sugeba būdami civiliais sustabdyti sąjungininkų karines pratybas, kodėl negalėtų užkirsti kelią tikrai priešų invazijai.

Dar tame dalinyje instruktoriai-urėdai galėtų mokyti kariškius, kaip priešo gretose sukelti sąmyšį, paralyžiuoti valią ką nors nuveikti ir sukiršinti tarpusavęs tuos, kurie dėvi vieną ir tą pačią karišką uniformą.

Tikiu, kad šią pertvarką atlikus sėkmingai apie Lietuvos kariuomenės urėdus pasklistų nemažiau įkvepiančios legendos, kokių būta apie "Aitvaro" eskadrono žygius Afganistane. Po kokių penkerių metų Urėdų bataliono atstovai galėtų dalyvauti eilinėje kariuomenės ir visuomenės šventėje, gal net sostinės Gedimino prospektu pražygiuoti lygiuodami į Seimą beigi Vyriausybę, kaip šauniais protesto piketų laikais (ne visa bloga neišeina į gera). Kaip pavyzdinis ir labai efektyvus "Geležinio Vilko" lauko kariuomenės brigados dalinys.

Bataliono vėliava turėtų simbolizuoti šio karinio vieneto ištakas, todėl ant jos turėtų būti aukso raidėmis išsiūtas devizas: "STOP valstybinių miškų reformai!" arba "Nustokit buldozeriais / tankais važinėti po Lietuvos miškus!" Dėl bataliono žygio dainos reiktų pasitarti su dainininku Egidijumi Sipavičiumi, kad šis į savo žinomą dainą sutiktų įrašyti papildomas keturias aštuntines natas: "Tu ne tik girių paslaptis pažįsti, ir ne tik medžių kalbą supranti..." Manau, vardan tokios idėjos derybos su atlikėju ir autoriumi nebūtų itin sunkios ir neprasmegtų aklavietėn.

Savaime suprantama, pliusų būtų kur kas daugiau - tai itin prasmingos ir neblogai apmokamos darbo vietos, gal net nereiktų naujų uniformų - užtektų vienos kitos efektingos emblemos ant rankovės, be to, mažiau pagundų dabar žadamai masinei migracijai ir galimybė garbingais žingsniais įeiti ne tik į Lietuvos, bet ir į pasaulio karybos istoriją. Minusą kol kas įžvelgiu tik vieną - Krašto apsaugos tarnyboje urėdams būtų griežtų apribojimų parduoti mišką kirtėjams be valstybės sankcijos, taigi tektų tenkintis pareigine kariška alga.

Tačiau įgyvendinus tokias pertvarkas dar nebūtų aišku, ką esant būtinybei prie ko būtų prasmingiau jungti: urėdus prie jėgėrių ar jėgėrius prie urėdų, nes pastarųjų potencialas bei įgūdžiai psichologiniame ar hibridiniame kare neturėtų būti ženkliai mažesnis. Kitaip tariant, Lietuvos kariuomenės urėdai galėtų būti mūsų "žalieji žmogeliukai", triuškinantys tikėtinus priešus pagundomis: krūmine (vardan tokio tikslo, tikiu, ir Aurelijus Veryga užmerks savo akylas akis), medžiokle, žūkle, vaišes medžiokliams ruošusių Laukų dvasių gaudymu po miškus, kad paragavę to urėdiškojo kovos komplekto jokie priešai nenorėtų įgyvendinti savo užmačių būdami demoralizuoti.

Tėvynės labui!

Žymos: rytas staselis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Marytė

2017-07-15   13:53

IP: 78.61.82.55

vis tik gaila komunystų ir jų pakalikų, kur jie dings, juk tik vogti temoka

Mižė miltuose pimpalas subinėje

2017-07-15   12:10

IP: 79.97.52.241

Valstybė valstybėje.Tvariu irštva.

Seip pastebejimas

2017-07-15   09:13

IP: 84.46.128.209

Idomu, kodel, tik Marijampoles uredo galvos, kodel ne generalinio? Kiek suptantu tai generalins isake ir yredas padare, juk ne kasdiena generalinis teikia malone ir atvaziuoja. Ir isvis kodel generalinis su silumininkais medziojo? Nekvepia niekam interesu konfliktu?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Nustebino buvusio Lietuvos policijos generalinio komisaro, dabar Alytaus mero Vytauto Grigaravičiaus pareiškimas,...

Buvusio policijos generalinio komisaro nusivylimas nuotrauka, foto

Vėjo, vėjo, vėjo! Toks šūkis, kaip visi gerai žinome, yra buriuotojų palydovas....

Apie ekstremalų sportą: ar verta ieškoti kaltų? nuotrauka, foto

Išaušo rytas, ir pirmieji lankytojai užplūdo kuklią didelio prekybos tinklo parduotuvę netoli...

Mėnesį dirbau kasininku, dabar tai sapnuoju tik košmaruose nuotrauka, foto

Rengiant šį pranešimą kilo didelė abejonė, ar teisingai mes identifikuojame, kad uostas...

"Laiko daryti gerai nebėra, reikia daryti labai gerai" nuotrauka, foto

N. Venckienė kreipėsi į JT Žmogaus teisių komitetą nuotrauka, foto

Lietuva, Buvusi parlamentarė ir teisėja Neringa Venckienė kreipėsi į Jungtinių Tautų (JT)...

Imtynininkų medalių lietus nuotrauka, foto

Sportas, Kuršėnuose vykusiose Lietuvos vaikų graikų-romėnų imtynių sporto žaidynėse Klaipėdos "Viesulo" sporto centro...

Šiandien namų ieško: Brita nuotrauka, foto

Šiandien namų ieško, Brita - labai meili, dėmesio trokštanti mergytė. Mėgsta būti šalia žmogaus, jai...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė spalio 23-iajai, antradieniui AVINAS. Galima įtampa santykiuose su...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Šiandien namų ieško, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...