Kruizinių laivų teritorijos užstatymo projektas: istorinis laikas apsispręsti

Kruizinių laivų teritorijos užstatymo projektas: istorinis laikas apsispręsti

Visada žaviuosi tais, kurie kuria. Tais, kurie stato, o ne griauna. Tačiau šis kruizinių laivų terminalo užstatymo projektas kelia priešingas emocijas. Kodėl? Klaipėdos mieste nėra ypatingai daug erdvių, kuriose galėtų vienu metu susirinkti apie 10 000 žmonių.

Yra Klaipėdos universiteto aikštė, kuri kol kas kukliai naudojama studentų šventėms ar karinių junginių pagerbimo rikiuotėms.

Yra Atgimimo aikštė, kurioje ateina įvairių progų eisenos. Ši aikštė senai nematė šeimininkiškos rankos. Aplinkiniai pastatai taip pat turėtų puošti čia esančią aplinką, tačiau taip nėra.

Ir pagaliau, turime Kruizinių laivų terminalo teritoriją, kurią Uosto direkcija, Susisiekimo ministerijai sutikus, dar 2000 metais išėmė iš uosto teritorijos ribų ir perdavė miestui.

 

 

Prasmingas žingsnis – sudaryta galimybė atkurti istorinį ansamblį bei kultūrinį ansamblį su prieiga prie vandens.

Tai yra tai, ko taip senai trokštama.

Čia piliavietė, kurios atstatymas galėtų būti kiek spartesnis. Čia pramoginiams laivams ir jachtoms skirtas fosas.

Klaipėdiečiai pamėgo šią teritoriją, kurioje vyksta džiazo festivalis, kur tradiciškai ateina jūros šventės eisena ir vyksta šventinis renginys. Tuo metu vien eisenos dalyvių šioje miesto dalyje yra virš septynių tūkstančių.

Čia vyksta tarpiniai „The Tall Ships Races“ regatų sustojimai, pritraukiantys smalsuolius ne tik iš miesto, bet ir iš visos Lietuvos ar net užsienio. Klaipėdai suteikta teisė šią unikalią regatą priimti 2021 metais.

Savaime suprantama, šioje uostamiesčio dalyje švartuojasi kruiziniai laivai, su NATO misija atvyksta karinių laivų eskadrilės. Aptarnaujant šiuos laivus marširuoja autobusai, vežantys kruizinius turistus grožėtis Klaipėdos miesto ir regiono vaizdais, lankant istorines vietas.

Važiuoja tokius laivus aptarnaujantis transportas.

 

 

Tai vieta, kur jau susiformavo naujos ir senos tradicijos. Jos suburia dideles mases žmonių.

Čia miesto kūrybingi architektai svajojo ir tebesvajoja apie Didžiojo Elingo įveiklinimą. Tai neabejotinai išskirtinė miesto galimybė turėti naują didelės traukos ir kupiną žavesio objektą.

Žiūrint į šios vietovės šiuo metu teikiamą vizualizaciją, matome pakankamai didelį šios erdvės galimą užstatymo intensyvumą ateityje, kur atsirastų nauji penki pastatai su gyvenamosiomis ir komercinėmis patalpomis.

Nors teigiam, kad užstatymo intensyvumas sumažintas nuo leistinų normų, bet lieka klausimas kas tas normas nustatė ir kodėl jos tokios?

Suprantama, kad šia teritorija operuoja privati kompanija, siekianti pelno. Bet tai išskirtinė vieta Klaipėdoje.

 

 

Mano asmenine nuomone, išvysčius planuojamą namų kompleksą, ši erdvė pasikeis kardinaliai. Ar bus dar galimybė šia erdve ir čia esamais istoriniais pastatais naudotis taip, kaip buvo galima iki šiol, ar išliks galimybė rengti čia didelio masiškumo sulaukiančias šventes, priimti regatas, žavėtis praplaukiančiais laivais ir saulėlydžiais? Rimto pamąstymo prašantys klausimai.

Šiuo metu teikiami projektiniai pasiūlymai, kurių viešas aptarimas įvyks gegužės 22 d. miesto savivaldybėje.

Istorinis laikas apsispręsti.

KOMENTARAI

Arūnas TUMA:

Skaitant komentarus kylo mintis paklausti, kur visi, tame tarpe ir Arvydas buvo, kai verslas iš Achemos grupės nupirko šią ilgus metus į šiukšlyną pavirtusią teritoriją?

Ir sumokėjo gana didelę kainą (nepamenu už kiek, bet buvo gana ilgai pardavinėjama). Investavo į konkurso organizavimą, kur ne viena, mūsų miesto ir kitų miesto architektų grupės, dalyvavo.

Buvo ne vienas viešas projektų pristatymas, išrinktas komisijos vienas iš geriausių ir t.t. Reikia džiaugtis, kad verslas greičiau vystytų šį projektą, o ne kelti klausimą dėl galimybės kur 2 kartus per metus pasilinksminti.

Visi atplaukiantys svečiai geriau jausis jaukiame, kavinių, ivairiausių kitų reikmenų paarduovėliu promenadoje, nei vėjo keliamų šiukšliu, dulkių sūkurius. O šventes švesti visada atsiras vietų, būtų tik noro ir pinigų tam reikalui. Na dar fantazijos visa tai gerai organizuoti...

Prie viso to dar yra laiko iš tų pačių verslininkų nupirkti šią teritoriją! Pažiūrėčiau, ar naujas investuotojas, sukišes tokius pinigus, laikytu nieko nedaręs tą šiukšlyną dėl keleta dienų pasilinksminimui per metus?

Nes bijau, kad esanti situacija ir jų planus nepakoreaguotu ir neatidėtu jie savo norų įgyvendinimą neaiškiai datai.

Asmeniškai, tik palinkėčiau jiems sėkmės!

 

 

Sigita KOROLIOVĖ:

Liūdna, kad tiems vizualistams atrodo, jog atplaukiantiems kruizinių laivų ir regatų svečiams didžiausią įspūdį paliks ne juos išlydinčios minios šventiškai nusiteikusių žmonių, o penki pastatai su gyvenamosiomis ir komercinėmis patalpomis. 

Agnė BUKARTAITĖ:

Kiek ten nedaug reikia: sutvarkyti esamus pastatus, suprojektuoti aikštę zonomis, pagalvoti apie festivaliams skitas vietas lauko prekybai, išmesti senus nevažiuojančius automobilius, medinį tvartą, įsivaizduojantį,jog yra miesto kavinė, pasodinti medžių zonomis.

Viskas. Ar ten, kur miestas sukūrė naujas tradicijas turi atsirasti pastatai? Nemanau. Užprogramuotos problemos su gyventojais ir verslu. Kitaip tariant vėl atimta vieša erdvė iš miestiečių.

 

 

Mindaugas BUTKUS:

Manome kad neįgali savivaldybė užsinori pavogti verslininkų įgalumą. Tik verslas arba žmogus parodo iniciatyvą, ateina blogeris su draugais ir bando pasisavinti, arba prieštarauti tik tam kad prieštaraiti.

Koks sutapimas, atsirado investuotojai kurie sutvarkytų griuvėsius, ir staiga baisi teritorija pradeda rūpėti visiems. Kaip visi kiti projektai...

Rokas ARBUŠIS:

Namai stovės vietoje automobilių ir nesutvarkytos aikštės. Erdvės miestiečiams kurti ir puoselėti tradicijas liks į valias. Šalia dar pilievietės didelė aikštė. 

Kaip kasdien čia dirbantis nematau bėdos naujiems namams.

 

 

Alina BOVINOVA:

Tai ar nėra kur tų namų statyti? Už BIGO kyla namai, tai tegul toliau stato ten. Ar kitam gale kur. B9tinai reikia centre? Centras turi būti pasivaikščiojimams, kultūrai skirtas komercijai, susijusiai su svečiais.

Atvykęs žmogus tikrai norės pamatyt kažką susijusio su Lietuva, Klaipėda, jos istorija, o ne poną Praną, džiaunantį "triusikus" balkone.

Aš suprantu, ten butai kainuotų ne vieną milijoną, bet negi visi tokie pinigų vergai ir rūpi tik kaip tą milijoną uždirbti? Iš turizmo tikrai ne vieną susišluotų. Idėjų tikrai nemažai. kaip padaryt gražiai, tvarkingai.

 

 

Deivis BIKŠTIS:

Liks ten tos vietos manau pakankamai. Per šventes ten tik visokios supynės stovėjo, kur visiškai banalu. Aš galvoju taip pat, kad keli, gražūs namai nepamaišys ir jokių prieigų prie vandens neužtvers.

Jei projektas gražus ir protingas, viskas liuks. Va, Gdanskas mariną kaip gražiai apstatė ir visiems patinka. O jei dar prisitaupyčiau pinigų, tai ir įsikraustyčiau pats ten prie Dangės.

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder