2019 m. vasario 20 d. 07:53 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Konvencija dėl smurto prieš moteris: prie ko čia vyskupai?

(7)

2013-06-09, 11:35

Toma BRUŽAITĖ

Konvencija dėl smurto prieš moteris: prie ko čia vyskupai? nuotrauka, foto

Ir vis tik didelė dalis visuomenės liko nesupratusi, kodėl reikėjo taip skubėti ir pritarti konvencijos dėl smurto prieš moteris pasirašymui. Ir dar taip slaptai... Keista ir tai, kad LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakvietė įvairių suinteresuotų grupių atstovus birželio 11-ąją atvykti į susitikimą aptarti šio dokumento. Kai tuo tarpu birželio 6-ą dieną vyko Vyriausybės pasitarimas, kuriame svarstytas tik konvencijos pasirašymo klausimas ir tokiam žingsniui pritarta, o jau birželio 7-ąją užsienio reikalų ministras pasirašė konvenciją. Skubumas ir slaptumas toks, tarsi tai būtų nacionalinio saugumo klausimas...

Na, ką darysi, gal žmonės dirba ir nekantrauja savo rinkėjams parodyti, jog jų klausosi ir kuria jų gerovę. Bet deja tai nėra tiesa... Visai nenuostabu, kad vyskupai susilaukė daugiausia kritikos, o jų vienintelis pareiškimas šiuo klausimu (2013 m. gegužės 9 d.) buvo pristatomas kaip gąsdinimas pareigūnams. Nors tame pareiškime tiesiog buvo išsakytas susirūpinimas ir kvietimas ramiai diskusijai. Na, gerai, vyskupams dažnai „kliūna“ ir tikriausiai ji prie to pripratę.

Bet štai didelė dalis aktyvių visuomenės piliečių nėra dar pripratę, kad į jų išsakomus nuogąstavimus ir klausimus nereaguojama. Tuo labiau kai nereaguoja valdininkai, kurie visomis įmanomomis progomis sako, jog dirba dėl žmonių ir žmonėms. Dar 2012 m. spalio 8 d. Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) nusiuntė kreipimąsi tuometinei LR Seimo pirmininkei ir Vyriausybės vadovui. Tuomet ir prasidėjo aktyvios diskusijos ir įvairių raštų valdininkams siuntimas. Ir jų buvo ne vienas. Gal imkim ir paskaičiuokim, kad nebebūtų progos klaidinti visuomenės, jog tik vyskupai reiškia susirūpinimą dėl konvencijos skuboto pasirašymo. 2013 m. sausio 30 d. vyko įvairių tėvus ir šeimas atstovaujančių organizacijų atstovų susitikimas su Socialinės apsaugos ir darbo ministre, kuriai perduotas raštas su išsakytais argumentais ir klausimais dėl minimos konvencijos. Š. m. kovo 18 d. šių organizacijų laiškus gavo LR Seimo Žmogaus teisių komitetas ir Seimo frakcijų vadovai. Balandžio 16 d. raginimą nepasirašyti konvencijos išsakė ir Etinės kultūros globos taryba. Gegužės 13 d. savo kreipimąsi dėl konvencijos išviešino ir Ateitininkų organizacija. Tą pačią dieną buvo išsiųstas raštas ir Prezidentei Daliai Grybauskaitei – šį kreipimąsi šalies vadovei pasirašė Lietuvos tėvų forumas bei jau minėta Nacionalinė tėvų ir šeimų asociacija, o jam pritarė net 116 nevyriausybinių organizacijų ir 107 mokyklos bei darželiai. Gegužės 20 d. per du šimtus pavienių tėvų pasirašė kreipimąsi ir į Prezidentę, ir į kitus aukščiausius šalies vadovus su prašymu nepasirašyti konvencijos.

Šiais, laiškais ir kreipimaisis buvo išsakomi tikrai pagrįsti nuogąstavimai ir keliami rimti klausimai. Pvz., prašoma patikslinti, kas konvencijoje įvardijama kaip smurtas ir diskriminacija. Klausiama, kuo remiantis biologinė lytis, turinti ir psichologinį aspektą, yra skaidoma į biologinę ir „socialinę lytį“? Taip pat klausiama, ar ideologinis gender konstruktas yra patvirtintas moksliniais tyrimais? Kokie vyrų ir moterų socialinio ir kultūrinio elgesio medelio pokyčiai būtų skatinami? Kokius konkrečiai papročius, tradicijas ir kitą praktiką siekiama išnaikinti, idant būtų eliminuoti stereotipinius moterims ir vyrams priskiriamus vaidmenis? Ir čia tik dalis klausimų. O atsakymai yra iš tiesų svarbūs, nes nuo jų priklauso tolimesnė formuojama politika ne tik vyrų ir moterų lygybės skatinime, bet ir vaikų ugdyme.

Kova prieš smurtą yra būtina. Ir Lietuvoje jau padaryti pirmieji žingsniai. Štai priėmus įstatymą dėl smurto artimojoje aplinkoje, teisėsauga užregistravo 6 kartus daugiau panaudoto smurto prieš moteris atvejų (Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenys). Tai rodo, kad įstatymas ir juo įgyvendinamos priemonės jau yra veiksmingos. Taigi, esame pakankamai atsakingi už savo šalies gerovę, gebame patys spręsti problemas ir be grūmojimų iš Europos.

Tiesa, mūsų valdininkai vyskupų nepabūgo. Ir gerai, nes vyskupai ir negąsdino, o tik kvietė konstruktyviai ir ramiai diskusijai. Tačiau tai, kad politikai, teigiantys, jog dirba žmogui, liko kurti didelei visuomenės daliai, tikrai kelia nerimą.

Toma Bružaitė

Laisvos visuomenės instituto vadovė

Žymos: toma bružaitė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Henrikas

2013-06-11   20:07

IP: 78.61.158.68

Jeigu tokiu tempu seksime Briuselio globalistų nubrėžiamomis gairėmis mūsų Šalies laukia labai niūri netolima ateitis

Pikasas

2013-06-11   12:36

IP: 78.62.86.131

Kad juvenalinė justicija – šeimos griovimo priemonė įsitikinusi Irina Medvedeva, žinoma Rusijos psichologė, publicistė, visuomeninio Rusijos demografinio saugumo instituto direktorė.

"Kai bus priimtas įstatymas dėl juridinės ir teisminės nepilnamečių teisių apsaugos sistemos. – mano Irina Medvedeva. – Štai tada ir galės vaikai kreiptis su skundais ant savo tėvų, pedagogų ir kitų suaugusių. tai vykdoma remiantis Tarptautine vaikų teisių konvencija, kurią tuomet dar nesuirusi Sovietų Sąjunga pasirašė 1989 metais. vakaruose Juvenalinė justicija jau egzistuoja ir kelia košmariškas pasekmes. tėvai ir pedagogai gyvena nuolatinėje grėsmėje, po juvenalinės justicijos (JJ) Damoklo kardu. ne tik auklėjimas, bet ir mokymas toku būdu sunaikinamas labai sparčiai, nes kalba eina būtent apie kultūrinį auklėjimą – ne apie tuos marginalus ir piktadarius, kurie gali kankinti savo vaikus arba juos tvirkinti. Pastariesiems viskas numatyta Baudžiamąjame kodekse. Kalba eina apie kultūringas šeimas, kuriose vyksta normalus auklėjimas. štai šis dalykas ir pasidaro neįmanomas, nes vaiko teisės – tai nauja vaikų diktatūros suaugusių atžvilgiu forma. Pasak JJ sistemos, bausdami vaikus už vienokį ar kitokį nusikaltimą, tėvai, kurie iš tiesų nori, kad jų vaikas išaugtų padorus ir kultūringas, tampa nusikaltėliais. Pagal vaiko pareiškimą teismo organai gali bausti motiną arba tėvą. Atimti vaiką. Ir šitą blogį nori įdiegti pas mus, kaip visuomet, tvirtindami, kad vaikus reikia ginti nuo smurto. Kokio smurto? Draudimo valgyti rankomis, žiūrėti kovinius filmus, rūkyti ir gerti? Tai nenormalu. Kažin kokie "protingi” žmonės, kurie sudaro šitos JJ aparatą, pagal vaiko pareiškimą nusprendžia: atimti jį ar neatimti iš motinos, verta ji auklėti vaikus, ar neverta. Tai paprasčiausia beprotybė. Nes žiūrint tradiciniu požiūriu į šeimą, net nesvarbu, koks tai požiūris į šeimą – judėjiškas, krikščioniškas ar musulmoniškas, visais laikais buvo laikoma, kad tėvus pakeisti nepaprastai sunku. ir iš paskutiniųjų buvo stengiamasi išsaugoti šeimą ir nesikišti į ją”.

Kokią pasipiktinimo audrą tarp vaikų teisių gynėjų sukėlė drovūs mėginimai įvesti kažką panašaus į dorovinę cenzūrą! Bent jau nepilnamečiams. Juk tai tikrai sumažintų smurto, tame tarpe ir prieš vaikus, procentą, kadangi nusikaltėliai neretai atkuria realybėje tai, ką buvo matę ekrane. Neretai netgi iki mažiausių smulkmenų kopijuoja vagysčių, prievartavimų, nužudymų ir kitokio smurto epizodus. Betgi ne! "Neleisim vėl mūsų suginti į informacinį Gulagą! Vaikai turi turėti teisę į informaciją!” – piktinosi demokratiška visuomenė, kratydama rankoje Tarptautinę vaikų teisių konvenciją.
Pasiūlymai uždrausti abortus priveda "vaikų mylėtojus” tiesiog iki isterijos priepuolių, nors, atrodytų, tai toks siaubingas smurtas prieš vaikus – jų žudymas motinos įsčiose, kai jie net negali šauktis pagalbos.

Kaip žinia, svarbi globalizacijos (vieningos pasaulinės valstybės su okultine-satanistine ideologija kūrimas) sudėtinė dalis yra šeimų sunaikinimas. Turbūt jau nieko nebereikia įtikinėti, kad masinis vaikų tvirkinimas per žiniasklaidą ir netgi per mokyklines "inovacijas”, tikslingas tėvų autoriteto griovimas, tiesioginė ir užslėpta narkotikų propaganda, žaidimų verslas, sužalojęs nesuskaičiuojamą jaunų sielų kiekį, vaikų sąmonės demonizacija per knygas, filmus ir tą pačią žiniasklaidą – visa tai ne atsitiktiniai atskiri epizodai, bet nuosekli globalistų-reformatorių politika. Tačiau, kaip jie patys prisipažįsta, jiems labai trukdo įstatyminės bazės netobulumas. Dėl to jie iš visų jėgų stengiasi ją "patobulinti”.

"Aš susirasiu kitą mamą!” – jau sulaukusi trejų metų kalbėdavo mergaitė, neseniai pakliuvusi pas mus į priėmimą. Ir iš tiesų eidavo, kelio nesirinkdama, o persigandusi motina lakstė paskui ją ir buvo pasiruošusi išpildyti bet kokį jos reikalavimą."

"Užtat vaikams-tironams JJ atveria visas galimybes ir šitaip dar labiau sustiprina jų psichinę deformaciją. O ir normaliems vaikams, nelinkusiems aikštytis, suteiktos teisės teistis su suaugusiais daro itin negatyvų poveikį. Dėl liberaliosios žiniasklaidos poveikio vyresniųjų autoritetas jau ir taip traška per siūles. Kai kuriuose paauglių žurnaluose netgi įvestos specialios rubrikos, kur vaikai instruktuojami, kaip sužlugdyti pamokas mokyklose, kaip išvesti iš kantrybės tėvus, pensininkus, dėstytojus.

Ar turi teisę šiandieninis paauglys būti homoseksualistu? Taip, turi, kadangi dėka "vaikų mylėtojų” pastangų, Sodomos nuodėmė jau laikoma ne tik moraline, bet ir medicinine norma. Ir šiame naujame kontekste priemonių bus imamasi prieš tėvus, kurie nepatenkinti sūnaus ar dukters "orientacija”. Specialiai apmokyti psichologai pasistengs jiems paaiškinti, kad ne vaiką, bet juos reikia gydyti. O juristai gali pagrasinti bausme už psichinę prievartą.

Beje, JJ visiškai nekliudo sodomistams įsisūnyti vaikus ir, atitinkamai, juos auklėti. Vakarų šalys viena po kitos keičia įstatymus, leisdamos tokį įsivaikinimą. Ir netgi tai reklamuoja. Pvz., TV laidose pasakojama, koks laimingas gyvenimas pas vaiką, turinčio vietoje vieno – dvi mamas (lesbietes) ar vietoje vieno – du tėčius. Žodžiu, Sodomos idilija.

Ir būti narkomanu paauglys turi teisę. Pas mus juk sodina ne už narkotikų vartojimą, bet už platinimą. Jei vienas iš svarbiausių juvenalų O. Zykovas, taip mylintis vakarietišką patirtį, pasieks, kad būtų įteisinta laisva prekyba "lengvais” kvaišalais, tai ir už platinimą nebesodins.

Ir skaityti nepadorius paauglių žurnalus vaikai turi teisę. Juk jie leidžiami specialiai šitai tikslinei auditorijai, ir teisėjai ne vieną kartą priėmė sprendimą dėl tėvų protestų prieš žurnalą "Cool” ir kitų į jį panašių, nepagrįstumą. O kompetetingi ekspertai darė labai moksliškas išvadas, iš kurių kaip dukart du buvo aišku, kad jokia ten ne pornografija, o labai būtini šiuolaikiniam paaugliui mokymo duomenys.

Na o tikrasis mokymosi procesas – mokyklose, psichologo-mediko-pedagoginiuose centruose ir pan. – apskritai tėvams taps neliečiamas. Jau dabar, tvirtindami seksualinio švietimo būtinumą, šito reikalo entuziastai apeliuoja į teigiamus besimokančiųjų atsiliepimus. Atseit, jums, suaugusiems, nepatinka, o štai vaikams patinka! Teisė į mokslą – švenčiausia vaiko teisė!

Iki šio "lytininkai” mūsų šalyje buvo priversti trauktis, susidūrę su bent vieno iš tėvų pasipriešinimu, kadangi jų skverbimasis į mokyklas yra prieš įstatymus. Bet jeigu Europos socialinė chartija bus Rusijos ratifikuota ir dar sustiprinta JJ sistema, tėvai jau įstatymiškai nebegalės priešintis savo vaikų tvirkinimui. Moldavija, neseniai ratifikavusi šitą chartiją, jau priversta teisintis prieš Europos bendriją, kad nepakankamai sparčiai diegia lytinį švietimą. Miestų mokyklose jis jau įvestas, o kaimuose – dar ne. Netvarka!

Šiuolaikinio gyvenimo kontekste vaikas, suprantama, turi pilną teisę žaisti kompiuterinius žaidimus ir lankytis žaidimo automatų salonuose. Paskutiniais dešimtmečiais "vaikų draugai” labai pasistengė padaryti tai svarbiausia jaunimo laisvalaikio forma. Ir jeigu šiandien Rusijos tėvai, kuriems rūpi savo vaikų dorovė ir sveikata, saugo juos nuo šitokių pramogų, tai JJ ir čia įves tvarką. Jums nesitiki? Tada dar viena istorija, šįkart iš tolimosios Australijos. Teismas stojo jaunojo ieškovo pusėn ir atėmė iš tėvų tėvystės teises, perdavęs berniuką į kitą šeimą, kuri pažadėjo jam leisti žaisti, kiek tik jam norėsis.

Na ir, žinoma, apie normalų išsilavinimą JJ sąlygomis neverta kalbėti. Ne paslaptis, kad labai daug šiuolaikinių vaikų neturi motyvacijos mokytis ir tėvams tenka dėti didelių pastangų, kad priverstų juos bent kuo nors užsiimti. JJ ir čia bus vaiko pusėje. Nenori mokytis – tai jo laisvas apsirinkimas. Ir kad jokios prievartos! Vakarų mokyklose ne veltui mokslus pakeitė žaidimais. Kaip medžiotojai apsupa vilkus vėliavėlėmis, taip mokytojus ten apsupo vaikų teisėmis. Ir mokytojai jau nebeturi galimybės realiai daryti poveikį mokymosi procesui. Dėl to tenka nutaisyti gerą miną, esant prastam lošimui ir faktiškai paversti klases žaidimų kambariais iš vaikų darželio. Paskui, tiesa, dekoracijos staigiai keičiasi – vyksta egzaminai, nulemiantys tolesnį mokinio likimą. Ir tie, kurie mokyklos metais dėl suaugusiųjų atsainumo pamokų metu smaginosi, užuot mokęsi, lieka prie sudužusios geldos."

P.S. Manau, kad aukščiau pateiktos citatos parodo, kad net ir Rusijoje yra padoriai mąstančių vaikų ir tėvų teisių gynėjų.

Cha

2013-06-11   11:44

IP: 78.61.204.14

nepatiko mat vyskupai...O man nepatinka nuolatinės hermafroditų pastangos prastumti į Lietuvą Genderį.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Vasario 16-osios išvakarėse puiki proga paklausti, kaip mūsų valstybėje vykstančius procesus vertina...

Gytis Padegimas: Negali būti dviejų ponų tarnu nuotrauka, foto

Brendusi Klaipėdoje, vietą po saule radusi dizainerė ir juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago nemažai...

Meilė savo kraštui ir žmonėms nuotrauka, foto

Dažnai teigiama, jog Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika, kurią sukūrė lietuvių...

Rolandas Paksas: Nepriklausomybės miražas nuotrauka, foto

„Prezidento rinkimai visada būna pirmos, o savivaldos jau antros svarbos, nepaisant to,...

Prof. Ainė Ramonaitė: Skvernelio pergalė būtų stebuklas nuotrauka, foto

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Butmantas, Butmantė, Butmina, Butminė, Butminta, Butmintas, Butmintė, Konradas,...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Mokyklose ir darželiuose – vadovų kaita nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos ir mero sek­retoriatas šiemet skelbs net 9 konkursus...

Klaipėdos šokėjams - krūva medalių nuotrauka, foto

Sportas, Alytuje vyko Lietuvos šokių čempionatas. Čia susirinko geriausi šalies šokėjai - nuo...

Įvairybės, Paskelbta prieš 53 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...