2019 m. sausio 19 d. 09:54 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Kas pirmieji išdavinėja Lietuvos šventovę

2014-05-02, 08:40

Respublika.lt

Kas pirmieji išdavinėja Lietuvos šventovę nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Ekspremjeras Gediminas Vagnorius išnuomojo savo sūnui advokatui partijos patalpas, kurias Vilniaus savivaldybė išnuomojo partijai. Be konkurso. O savivaldybei už nuomą mokama tik po 1 Lt už 1 kv.m.

Ar tokie dalykai dar ką nors Lietuvoje stebina? Jei stebina, tai esate arba turistai, arba naujagimiai.

Nieko nestebina ir faktas, kad dviem vyriausybėms vadovavęs premjeras neturi draudžiamųjų pajamų. Todėl gauna Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro rentą.

Pulkime baisėtis. Kas atsitiko su mūsų valstybe? Kaip mes, eiliniai gyventojai, čia išsilaikome? Matyt, misdami žolyte. Jei čia darbo negauna ne pensinio amžiaus ekonomistas, vadovavęs net dviem vyriausybėms. Jei čia darbo negauna specialistas, baigęs buvusį Vilniaus inžinerinės statybos institutą. Jei čia darbo negauna dabartinio Vilniaus Gedimino technikos universiteto garbės daktaras. Ir garbingasis signataras. Aktyviai budėjęs prie valstybės atkūrimo versmių.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, vien vakar dieną Vilniaus mieste buvo siūloma įdarbinti inžinierių statybininką, turintį aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Taip pat ieškoma universitetinį išsilavinimą turinčio administratoriaus. Visoje Lietuvoje šiuo metu yra 251 laisva darbo vieta administratoriams ir ekonomistams. Tad asmuo, sugebėjęs administruoti visą valstybę, tikrai tiktų ir firmos ekonomisto, ir administratoriaus-vadybininko etatams. Bet, matyt, ne pensininkui geriau „skursti“ gaunant signataro rentą, siekiančią daugiau nei 4 tūkst. litų, nei iš peties pasidarbuoti dėl Lietuvos?

Užvakar visoje Lietuvoje lankstinukais ir žodine agitacija buvo pakovota su „šešėliu“. Politikai gailavo, kad gyventojai slepia pajamas. Išsisukinėja nuo mokesčių. Rūko kontrabandines cigaretes. Linkę būti pašalpininkais. Dalis gyventojų kontrabandos ir „vokelių“ nelaiko nusikaltimu. O ko čia taip egzaltuotai stebėtis? Iš kur tas didis naivumas? Gyventojai tik laipsniškai prisiderino prie mūsų garbiausiųjų valstybės „apaštalų“. Jei jie, aišku, ne visi, nenori prisidėti prie mūsų valstybės kūrimo, tai kodėl paprastas žmogus turi stengtis? Juk ir jis mirtingas. Su neilgu biologiniu galiojimu. Ir jis turi šeimą. Ir jis nori vaikus aprūpinti.

Valstybės ir žmonės ima degraduoti tada, kai ima degraduoti jų moraliniai karžygiai. Kai žmonės susivokia, kad klausosi kunigo, jau Dievo netikinčio. Štai tada prasideda vidinė destrukcija ir moralinis pakrikimas. Nes prastas tas kelias, jei neveda į šventovę. Nusivylę gyventojai ima gyventi tik sau. Savo šeimai. Kaip naudingiau. Tarkim, jei darbingam signatarui naudinga sėdėti ant mokesčių mokėtojų sprando, tai nieko blogo neasitiks, jei ir aš susiveiksiu daug menkesnę pašalpą. Nes ir aš noriu gyventi. Kurių galų aukotis. Štai tada atsiranda su tiesa nebūtinai prasilenkiantys apibendrinimai. „Visi ima“. „Visi suka“. „Visiems rūpi tik jo asmeninis kailis“. O per valstybines šventes galima paūbauti apie Tėvynę. Pagailauti, kad „ne tuo keliu eina“. O kaip ta Tėvynė eis? Kokiu bendru plentu? Jei net kai kurie dar darbingi signatarai tipena savais keliukais.

Žymos: nuomonės

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Sausio 13-osios simboliu tapusią neužmirštuolę jau kelerius metus, prisimenant tragiškuosius įvykius, į...

Neužmirštuolei - aštri juvelyrės Jurgos Lago kritika nuotrauka, foto

Mieli "Vakarų ekspreso" skaitytojai, savo džiaugsmais, rūpesčiais ir vargais galite pasidalinti nuomonių...

Gražinos skiltis: Tarsi miražas nuotrauka, foto

Diplomatinis korpusas Lietuvoje išskirtinis moterų gausa. Ambasadores moteris į Vilnių dabar...

Šioje Vyriausybėje nėra vietos moterims? nuotrauka, foto

Katalikams rytoj kalėdinių švenčių pabaiga, sulaukus Trijų karalių. Iš bažnyčių parsinešę šventintų...

Trys karaliai nuotrauka, foto

"Neptūnas" kausis su "Skycop" nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį 17 val. "Švyturio" arenoje Klaipėdos "Neptūnas" Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato...

Kaltinti uostą tampa madinga per rinkimus nuotrauka, foto

Ūkis, Į miesto merus kandidatuojantis Arvydas Vaitkus Klaipėdos taršos mažinimą įvardija kaip vieną...

Ketveri metai su euru: kainos tada ir dabar nuotrauka, foto

Euras, Vieningos Europos valiuta tituluojamas euras Lietuvoje buvo įvestas jau daugiau nei...

Vingio projekto korekcijos nesibaigia nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar Klaipėdos savivaldybėje įvyko dar vienas Vingio skvero ir jo prieigų paprastojo...

Sportas, Paskelbta prieš 53 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 54 min.

Euras, Paskelbta prieš 54 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...