2018 m. rugsėjo 19 d. 03:54 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Kas pirmieji išdavinėja Lietuvos šventovę

2014-05-02, 08:40

Respublika.lt

Kas pirmieji išdavinėja Lietuvos šventovę nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Ekspremjeras Gediminas Vagnorius išnuomojo savo sūnui advokatui partijos patalpas, kurias Vilniaus savivaldybė išnuomojo partijai. Be konkurso. O savivaldybei už nuomą mokama tik po 1 Lt už 1 kv.m.

Ar tokie dalykai dar ką nors Lietuvoje stebina? Jei stebina, tai esate arba turistai, arba naujagimiai.

Nieko nestebina ir faktas, kad dviem vyriausybėms vadovavęs premjeras neturi draudžiamųjų pajamų. Todėl gauna Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro rentą.

Pulkime baisėtis. Kas atsitiko su mūsų valstybe? Kaip mes, eiliniai gyventojai, čia išsilaikome? Matyt, misdami žolyte. Jei čia darbo negauna ne pensinio amžiaus ekonomistas, vadovavęs net dviem vyriausybėms. Jei čia darbo negauna specialistas, baigęs buvusį Vilniaus inžinerinės statybos institutą. Jei čia darbo negauna dabartinio Vilniaus Gedimino technikos universiteto garbės daktaras. Ir garbingasis signataras. Aktyviai budėjęs prie valstybės atkūrimo versmių.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, vien vakar dieną Vilniaus mieste buvo siūloma įdarbinti inžinierių statybininką, turintį aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Taip pat ieškoma universitetinį išsilavinimą turinčio administratoriaus. Visoje Lietuvoje šiuo metu yra 251 laisva darbo vieta administratoriams ir ekonomistams. Tad asmuo, sugebėjęs administruoti visą valstybę, tikrai tiktų ir firmos ekonomisto, ir administratoriaus-vadybininko etatams. Bet, matyt, ne pensininkui geriau „skursti“ gaunant signataro rentą, siekiančią daugiau nei 4 tūkst. litų, nei iš peties pasidarbuoti dėl Lietuvos?

Užvakar visoje Lietuvoje lankstinukais ir žodine agitacija buvo pakovota su „šešėliu“. Politikai gailavo, kad gyventojai slepia pajamas. Išsisukinėja nuo mokesčių. Rūko kontrabandines cigaretes. Linkę būti pašalpininkais. Dalis gyventojų kontrabandos ir „vokelių“ nelaiko nusikaltimu. O ko čia taip egzaltuotai stebėtis? Iš kur tas didis naivumas? Gyventojai tik laipsniškai prisiderino prie mūsų garbiausiųjų valstybės „apaštalų“. Jei jie, aišku, ne visi, nenori prisidėti prie mūsų valstybės kūrimo, tai kodėl paprastas žmogus turi stengtis? Juk ir jis mirtingas. Su neilgu biologiniu galiojimu. Ir jis turi šeimą. Ir jis nori vaikus aprūpinti.

Valstybės ir žmonės ima degraduoti tada, kai ima degraduoti jų moraliniai karžygiai. Kai žmonės susivokia, kad klausosi kunigo, jau Dievo netikinčio. Štai tada prasideda vidinė destrukcija ir moralinis pakrikimas. Nes prastas tas kelias, jei neveda į šventovę. Nusivylę gyventojai ima gyventi tik sau. Savo šeimai. Kaip naudingiau. Tarkim, jei darbingam signatarui naudinga sėdėti ant mokesčių mokėtojų sprando, tai nieko blogo neasitiks, jei ir aš susiveiksiu daug menkesnę pašalpą. Nes ir aš noriu gyventi. Kurių galų aukotis. Štai tada atsiranda su tiesa nebūtinai prasilenkiantys apibendrinimai. „Visi ima“. „Visi suka“. „Visiems rūpi tik jo asmeninis kailis“. O per valstybines šventes galima paūbauti apie Tėvynę. Pagailauti, kad „ne tuo keliu eina“. O kaip ta Tėvynė eis? Kokiu bendru plentu? Jei net kai kurie dar darbingi signatarai tipena savais keliukais.

Žymos: nuomonės

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Išaušo rytas, ir pirmieji lankytojai užplūdo kuklią didelio prekybos tinklo parduotuvę netoli...

Mėnesį dirbau kasininku, dabar tai sapnuoju tik košmaruose nuotrauka, foto

Rengiant šį pranešimą kilo didelė abejonė, ar teisingai mes identifikuojame, kad uostas...

"Laiko daryti gerai nebėra, reikia daryti labai gerai" nuotrauka, foto

Niekam ne paslaptis, kad mūsų valstybės nacionaliniam saugumui mirtiną pavojų kelia... trąšos,...

Rinkimai artyn, pavojų ir regėjimų daugyn nuotrauka, foto

Metinė Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio kalba Europos Parlamente nesukrėtė nei...

Pasigailėti negalima plakti - kur ES valdantieji padės kablelį? nuotrauka, foto

Repeticija prieš Europos ir pasaulio pirmenybes nuotrauka, foto

Sportas, Būrys Vakarų Lietuvos - Klaipėdos ir Gargždų - sunkiaatlečių skynė laurus Panevėžyje...

Jaunųjų kino kūrėjų dėmesys - besaikiam vartojimui nuotrauka, foto

Kultūra, Paskutinę rugsėjo savaitę, 26-30 dienomis, uostamiestyje vyks tikra kino šventė. Penkias dienas...

Klaipėdos komanda - trečia nuotrauka, foto

Sportas, Jonavoje vykusiose Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalinėse varžybose Klaipėdos komanda miestų grupėje...

Palangoje dovanoja pasivažinėjimus dviračiu nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aksominis sezonas Palangoje - vienas maloniausių aktyvaus ir sveiko poilsio mėgėjams. Rudenį...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...