2020 m. birželio 6 d. 10:12 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Jurga Lago: Apie turtą, seksą ir laimę

(4)

2020-04-09, 08:28

Jurga LAGO, socialiniai tinklai

Jurga Lago: Apie turtą, seksą ir laimę nuotrauka, foto

Dažnai žmonės suklumpa ties modernybėm, noru “žengti pirmyn”

© VE.lt fotomontažas

Reklama

Juk pamenate istoriją, kaip aristokratės Janės giminės ieškojo lobio? Sudegino senus rankraščius, knisdami namus kapojo senovines komodas su liūtų galvomis, ugnimi išvėdino galingą biblioteką ir smuiką, kuris degdamas dainavo - jo viduriuose švietė užrašas "Stradivarius".

Giminės lobio nerado, taip ir netapo turtingi, bet stengėsi: įsigijo naują sekciją, taburetes, servizą. Ėjo 1983-ieji, man buvo 9 metai.

Dažnai žmonės suklumpa ties modernybėm, noru “žengti pirmyn”, keisti senus daiktus, kirsti senus medžius, statyti naujus namus. Ir ten visaip lošti istorijos loterijoje, statant šeškę prieš tūzą. Nežinia, kas gimdo durnumą, bet dvasios biednystė dažnai būna vartai į "ubago lemtį".

 

 

Vieno Lietuvos miesto teatre kabojo sietynai: didelėmis 5 metrų kaskadomis vilnijo salėse išjungiamos šviesos - 3000 rankų darbo prabangaus storo stiklo cilindrų spindėjo, subtiliai lauždami šviesą ir visa tauri, 1200 kg svėrusi metalo ir stiklo konstrukcija, lyg putota ir lengva jūra mirgėjo erdvėje!

Visi žinojo - senojo Teatro sietynai buvo atlieti Piteryje iš paslaptingo niekada nejuoduojančio sidabro lydinio - niuzilberiu vadinamo. Ne veltui juos kūrė juvelyro rankos!

Šiandien tai būtų pasakiška, neįkandama prabanga - apie 1992-uosius Teatras užsidėjo karūną.

 

 

Reklama

Man buvo 18 metų.

Svajojam ten visaip būti laimingi. Perkam daiktus su 2 metų garantija. Ieškom tikros meilės, kurios garantija šiandien dažnai dar trumpesnė. Kuriam savo XXI amžiaus gyvenimus su būtinu tikėjimu - esam protingesni už Janės gimines Viešvėnų kaime.

Tas pats miestas turėjo ir senovinį paštelį.

Visi jį vadino Balandžių paštu ir juokėsi iš būrių užsieniečių, kurie stypsojo eilėse prie seno jo antspaudo. Aš vieną vasarą pardavinėjau ten pašto ženklus.

Gal 14-os metų, tai pamenu subtiliausias bronzos kompozicijas - žirgų, balandžių ir drakonų pavidalais, raižytus bronzos stalus, besisukančias žirgų rašalines ir net pūsto apvalaus stiklo bronzinį laikrodį. Su dangun kylančia žmogaus figūrėle.

Akys, pripratusios prie socrealizmo ir leninų raibo, suvokdamos, kad tam miestui pasisekė ir tarybinėje pilkumoje spindėjo kokybė: nuo smulkiausių detalių - visi žinojo - senąjį paštą kūręs žmogus sovietmečiu rizikavo, bet jo darbai išliks ir liudys vertę.

Reklama

Bėgo metai.

Ties 2015-aisiais Teatras nubudo po euroremonto. Garsieji šviestuvai buvo... dingę. Tarsi sapnas!

Žmonės liudijo, kad juos vežė, pjaustė, daužė, skubėjo - nuoširdžiai norėta “atsinaujinti”, elektrikas Raimis rinko lemputes, meistrai montavo gipskartonį. Vis pagalvoju, o, kad turėčiau nors vieną išlikusį stiklą...

Jau tuoj bus apie seksą, nes 2020-aisiais paskutinį kartą užsivėrė paštelio durys. Jis griuvo, smego, o apie viduje nykstančią bronzą sklido legendos. Buvo gauta pinigų iš draudimo restauracijai, bet žinot, kaip būna...

Tik pasakysiu. Ubago likimas dažniausiai yra pasirenkamas dalykas. Tik pats to nežinai.

Paryžiai ir Vienos, visas pasaulio grožis sukurtas saugant. Ne tik kūrinius, bet ir medžius. Ir žmones. Moralinė ubagystė visada lydi nykimą. Ne tik žmogaus, bet ir miestų, ir laikmečių.

Reklama

Tas miestas - šiandieninė Klaipėda. Juvelyras, sukūręs Klaipėdos Dramos teatro sietynus ir Senąjį Balandžių paštą - mano tėvas Vytautas Karčiauskas.

Daugiau negaliu pasakyti nieko. Nothing. Gal tiek, kad tai vyko XXI a. miestą valdant ciniškam, ubagiškam, tingiam protui.

Klaipėdos lobių nuotraukų turiu nedaug. Teatro visai neturiu. Jos va čia:

https://www.instagram.com/p/B-kBWDTo6Gh/?igshid=jij3iyv6bmcx

 

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-04-09   15:00

IP: 195.12.165.65

O Užupio senoji vaistinė? Koks ten buvo burtas viduj, tai nė apsakyti neina. Užeidavai vien tam, kad tiesiog dar kartą užeitum, kokio menkniekio, bet kad tik galėtum užeiti.

Vytautas Čepas ,Cicilikui

2020-04-09   15:00

IP: 172.69.190.62

Jūs savo komentaru įamžinote šių dienų herojų. Jei pinigai sumokėti tai tegul ir tikrą motiną pjauna. Negi gaila - ir kas čia tokio juk pinigai sumokėti!

cicilikas

2020-04-09   09:36

IP: 83.171.17.205

Nesuprantu, ko verkia šita ponia? Taip, jos tėvas pagamino tuos kūrinius, tačiau ne už dyką. Gavo pinigus ir darbus atidavė užsakovui. O užsakovo reikalas, kaip jis elgiasi su pirkiniais. Ko čia verkšlenti? Juk ne už ačiū dirbo (ir tebedirba).

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Sekant Valdo Sutkaus ir Manto Zalatoriaus suėmimo istoriją įdomiausia stebėti, ...

Olava Strikulienė: "STT užkabino ne tuos" nuotrauka, foto

Buvęs Valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas, dabartinis Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas...

Arvydas Vaitkus: "Neabejoju tuo, kad šmeižtas mano atžvilgiu vykdomas sąmoningai" nuotrauka, foto

Vyriausybė pritarė Prezidento siūlymui skirti vienkartinę 120 eurų dydžio išmoką visiems šalies...

Tam davė, tam davė, o tam nepaliko nuotrauka, foto

Skaitytojų dėmesiui - TS-LKD frakcijos narės Ingridos Šimonytės kalba, pasakyta šiandien Seimo...

Šimonytė kritikuoja Vyriausybės ataskaitą nuotrauka, foto

Preiloje atidaromas visą parą veiksiantis knygų namelis nuotrauka, foto

Neringa, Neringos savivaldybėje esančioje Preilos gyvenvietėje šeštadienį bus pristatytas knygų namelis, kuriame visą...

Projektiniai pinigai svarbiau už moralę nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario mėnesį „Vakaro žinios“ rašė apie organizacijos „Gyvenimo menas“ rengtus ...

Stebinantys kosmoso reiškiniai: nuo kūno deformacijų iki NSO nuotrauka, foto

Pasaulis, Nuo pirmųjų kosmoso tyrinėjimo dienų astronautai ir Žemėje esantys tyrinėtojai...

Kviečia į unikalią pažintį su skruzdėmis Kuršių nerijoje nuotrauka, foto

Neringa, „Paukščiui skruzdėlynas yra puikiausia SPA procedūra“, – sako biologė Dalia Juškevičienė. Kiek...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...