2018 m. gruodžio 10 d. 14:38 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Išdidūs lietuviai skurdą slepia

2018-12-05, 14:21

Olava STRIKULIENĖ

Išdidūs lietuviai skurdą slepia nuotrauka, foto

Kiekvienam ekonomistui, o ir ne ekonomistui aišku, jog ekonomikos augimas per ilgai neužsitęsia. Tai aksioma. 2019 metais šalies ekonomikos augimas jau sulėtės 2,8 proc. O po kelių metų nersime į naują krizę. Profesionalui teoretikui - tai tik ekonomikos ciklų - augimo bei kritimo natūrali kaita. Neišvengiama. Nuolat pasikartojanti. Bet kaip jaustis Lietuvos žmonėms? Ne tiems, kurie banko sąskaitose žvilgčioja į tūkstantinius, o gal net milijoninius skaičiukus. Tiems, kurie mėnesio pabaigoj mato tik nulį. Išmintis byloja, jog reikia taupyti „juodai dienai“. Netgi nuosavam „pagrabui“. Kad neapsunkintum artimųjų. Bet kaip taupyti kažkokiai juodai nudažytai dienai, jei ketvirtadaliui Lietuvos piliečių visos dienos yra juodos? Jei taupymui negali atsidėti nė euro?

Kitąmet, geltonosios kiaulaitės metais, jau skelbėme jog brangs dujos ir elektra. Tai reiškia, jog pabrangus elektrai bei dujoms, pabrangs kiekviena bulvė. Jau nekalbant apie dešrelę. Tad nepaisant, jog kitąmet Lietuvos BVP dar augs, mažiausiai ketvirtadalio piliečių lauks dar žiauresnė nei šiemet vegetacija. Kai į Lietuvą žvelgi Vilniaus, o tiksliau - jo Užupio ar senamiesčio rakursu, atrodo, jog visi tik veržiasi į koncertus, teatrus ir Juozuko suknyčių pristatymus. O iš tiesų, jei kas nors teiktųsi sąžiningai apklausti žmones, tai išaiškėtų, jog apie 70-80 proc. Lietuvos nė karto nematė teatro genijaus, jau šviesios atminties, Eimunto Nekrošiaus spektaklių. Ir tik senučiukai prisimena, kaip autobusais važiuodavo į Panevėžį pasižiūrėti Miltinio.

Manote, žmonės atsivers? Viešai apie vegetaciją prasitars? Iš tikrųjų nuskurdę, bet - pabrėžiu - orūs ir išdidūs lietuviai linkę savo varganos vegetacijos neafišuoti. Nes lietuvis labiau linkęs viešai ir neadekvačiai girtis. O nepagražintą realybę slapstyti. Kad neatrodytų beviltiškas nevykėlis. Jei ne kitiems, tai bent sau. Tačiau jei dešimtys tūkstančių šalies piliečių yra greitojo kredito firmelių, kredito unijų, bankų, o ir savo turtingesnių giminaičių skolininkai, tai tikrai neatrodo, jog Lietuvos šeimų ūkiuose klesti finansų perteklius. Tai yra skurdas, kurį išdidus lietuvis slepia po makiažu. Jei dukrytė prašo išmanaus telefono, lietuvis nuperka. Kad iš jo dukros klasėje nesityčiotų bendraamžiai. Kad dukrytė būtų laiminga. Kad tėvas jaustųsi tėvu. Tačiau tuo pat metu atsiveria dar vienas finansinis akivaras. Įtraukiantis skurstantį žmogų į dar klampesnę pelkę. Kas atsitiko, jog 29-uosius metus skaičiuojanti nepriklausomybė teisingam, garbingam žmogui tapo pati neteisingiausia? Tiek sąžiningą pilietį sumalė, paniekino, kad net įprastas maistas, toli gražu ne tortai, eilinis šildymas ir elektra tapo prabangos prekėmis.

Lietuvoje skursta patys sąžiningiausi piliečiai. Kurie negalėjo peržengti per savo moralę. Galima iš jų tyčiotis, jog yra mulkiai. Tačiau būtent sąžiningieji yra garantija, jog išliks mūsų valstybė. „Gudručių“ apvagiama, cinikų užgauliojama. O sąžiningųjų visomis pastangomis saugoma. Nors jiems už tai duoda tik skurdą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kai praeito šeštadienio skiltyje laikraščio skaitytoja p. Dalia, pasidalinusi emocijomis apie savo...

Kalėdų dovanėlės nuotrauka, foto

Nūdienos politikoje vis dažniau ima dominuoti beprotystė. Konfliktiškas pasaulis pritvinkęs begalinės įtampos,...

Lietuvių TAUTA netrokšta kariauti, ponai! nuotrauka, foto

Ketvirtadienio rytą lrytas.lt redakciją pasiekė elektroninis laiškas, kuriuo kreipiamasi į premjerą...

„Tai – akivaizdus įrodymas, kodėl žmonės emigruoja“ nuotrauka, foto

Premjeras sako, kad mokytojai ...

Premjere, jūs chamas nuotrauka, foto

Kaip apsisaugoti nuo gripo? nuotrauka, foto

Sveikata, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir...

Gyvūnų prieglauda skambina pavojaus varpais: situacija pasieks kritinę ribą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje nebeliko valkataujančių šunų – tuo pasirūpino benamių gyvūnų globos įstaigos....

Šviesomis ir garsais atgijo Anikės legenda nuotrauka, foto

Renginiai, „Susipažinkime, aš poetas, Simonas, o aš Anikė – Anna, pastoriaus iš Taravos...

Į rinkimus veda Artūras Žalys nuotrauka, foto

Klaipėda, 2018 m. gruodžio 8 d. Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo...

Sveikata, Paskelbta prieš 39 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...