2018 m. gruodžio 14 d. 21:10 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

(4)

Skiltis gavo tokio turinio laišką iš daugiabučio gyventojų, kurių vardu parašė ponia Genovaitė: "Pagalbos, tiksliau patarimo, kreipiuosi pirmą kartą. Ne tik asmeniškai, bet ir vieno daugiaukščio namo Debreceno gatvėje laiptinės gyventojų vardu."

Taigi mūsų laiptinėje įsitaisė miegoti benamis. Jeigu jis tik miegotų.... Bet ir šlapinasi, ir tuštinasi "miegamajame". Dabar sugalvojo šlapintis į gėlės, pastatytos laiptų aikštėlėje, vazoną. Ateinu palaistyti gėlę, o indelyje, kuriame įstatytas vazonas, - putos. Kas buvo per daug, išsipylė ant grindų.

Smarvė, gėlės gaila. Vieną naktį sulaukėme, kol jis atėjo, įsitaisė. Bandėme kalbėti, gėdinti, ieškoti išeities miegoti ne laiptų aikštelėje. "Neturiu dokumentų", - toks buvo benamio argumentas.

Žmoniškai tai jo gaila. Ką mes galėtume padaryti, kuo padėti? Policija jį žino (tarp kitko, prie mūsų "Maximos" Šilutės pl. 40 "bomželių" kasdien pilna, kartais įsitaiso net parduotuvėje).

O mes - vieną naktį išvarom, išvalom, - švaru ir nedvokia. Po kelių parų jis ir vėl čia. Gal tai pasaka be galo? Kuo mes kalti, kad turime uostyti smarvę, valyti jų išmatas? O dar baimė: ims ir užmigs rūkydamas, o tuomet gaisras neišvengiamas.

Kas bus kaltas? O policija ką gali padaryt? Benamis teigia, kad jį pažįsta, ir, išvežę iš namo, paleidžia. Durų kodai nepadeda, nes mūsų name yra benamių bendrų, kuriems paskambinus atidaromos laiptinės durys.

Kiek mums teks taikstytis su benamiais? Žinoma, aplinkinių namų gyventojai irgi nuo benamių antplūdžių kenčia. Gal galite ką nors mums patarti? Juk jie irgi žmonės. Ir jų gaila. Gal turi būt kokia nors galimybė tokiems žmonėms prisiglausti šaltuoju metų laiku?

Vienos daugiabučio laiptinės gyventojų įpareigota GENOVAITĖ."

Koks tai vargelis, puikiai žinau. Nes kadaise mano laiptinėje miesto centro name kaimynė, išvažiuodama į Sibirą, raktą nuo buto paliko "bomželiui". Gal to ji ir nežinojo. Bet mūsų name prasidėjo siaubas, - į tą butą plaukdavo turbūt viso senamiesčio benamių ordos, laiptinėje būdavo ir prisisiota, ir prikakota.

Galų gale viskas baigėsi gaisru. Kažkokiu greituoju būdu iš Sibiro parsirado šeimininkė. Butą ji kuopė gal visą savaitę, parodydama ir butelius, iš kurių tos kompanijos ten gerdavo.

Nebepamenu pavadinimų, bet tai buvo buteliai nuo skiediklių, dezinfekcijos priemonių ir pan. Džiaugėmės "lengvai" - gaisru - nuo "bomželio" atsipirkę. Kaip p. Genovaitės kaimynams sutramdyti benamį, - nežinau.

Prašyčiau atsiliepti VE skaitytojus, kurie su tokiu reiškiniu yra susidūrę. Ir ką jie darė jam išgyvendinti? Beje, kur benamiai galėtų glaustis šaltuoju metų laiku, Klaipėdoje prieglaudų esti.

Bet "bomželiai" jų vengia kaip velniai kryžiaus. Nes tenai jie turi ateiti iki tam tikros valandos, o išeiti taip pat pagal "grafikus". Benamiams tokia tvarka visai nepatinka, o, be to, prissriuobusių ten ir neįleidžia. Taigi, prieglaudose varžomos jų laisvės, o ir sisioti, kakoti tiesiog po savimi negali...

O nusižiūrėtoje laiptinėje laisvė... Taigi, kas yra susidūręs su "įnamiais" laiptinėse, pasidalinkite patyrimu, kaip tais visais nepageidaujamais "kaimynais" atsikratėte?

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13 val. tel. (846) 49 34 35 arba rašykite laiškus el. pašto adresu grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

> Laimai

2018-10-15   16:01

IP: 85.232.138.203

Mokykitės, mokykitės ir dar kartą mokykitės... iš a.a. Adolfo. Nors žiaurokai, tačiau jis mokėjo tvarką daryti.

>

2018-10-15   12:27

IP: 82.140.128.27

Ka,"tuo klausimu"(???),"sneka"(juk ne darbui dirbti isitaise?) TUNTAI skyriu,sugotoju,administraciju,birzu,viesu istaigu su kabinetais-limuzinais net autobusais,vien zo armija "rupintojeliu-isisavintoju"??? Kur dar, "vin tilaites",armija su "uniformom" ?

Laimai

2018-10-14   22:29

IP: 78.58.48.66

Ponia, matyt, su benamiais, įkyriais,įžūliais Jūs nesat susidūrus gyvenime.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kai praeito šeštadienio skiltyje laikraščio skaitytoja p. Dalia, pasidalinusi emocijomis apie savo...

Kalėdų dovanėlės nuotrauka, foto

Nūdienos politikoje vis dažniau ima dominuoti beprotystė. Konfliktiškas pasaulis pritvinkęs begalinės įtampos,...

Lietuvių TAUTA netrokšta kariauti, ponai! nuotrauka, foto

Ketvirtadienio rytą lrytas.lt redakciją pasiekė elektroninis laiškas, kuriuo kreipiamasi į premjerą...

„Tai – akivaizdus įrodymas, kodėl žmonės emigruoja“ nuotrauka, foto

Premjeras sako, kad mokytojai ...

Premjere, jūs chamas nuotrauka, foto

Žiede prie "Banginio" planuoja statyti estakadą nuotrauka, foto

Klaipėda, Virš Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos Klaipėdos miesto savivaldybės specialistai...

Iš Lenkijos - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Varšuvoje vyko tarptautinis meninės gimnastikos turnyras "Mazovia cup 2018". Varžėsi apie 250...

Klaipėdiečiai - "Ošano" taurės nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos miesto centrinio stadiono ir Futbolo mokyklos sporto salėse tarptautiniame vienuolikmečių vaikų...

Klaipėdiečiai pamėgo jaukius kino pasimatymus nuotrauka, foto

Filmai, Uostamiečio gyventojams dėl savo išskirtinių renginių gerai pazistama kūrybinė erdvė „Kultūros fabrikas“...

Klaipėda, Paskelbta prieš 41 min.

Sportas, Paskelbta prieš 41 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Filmai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...