2019 m. balandžio 21 d. 09:15 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

(4)

Skiltis gavo tokio turinio laišką iš daugiabučio gyventojų, kurių vardu parašė ponia Genovaitė: "Pagalbos, tiksliau patarimo, kreipiuosi pirmą kartą. Ne tik asmeniškai, bet ir vieno daugiaukščio namo Debreceno gatvėje laiptinės gyventojų vardu."

Taigi mūsų laiptinėje įsitaisė miegoti benamis. Jeigu jis tik miegotų.... Bet ir šlapinasi, ir tuštinasi "miegamajame". Dabar sugalvojo šlapintis į gėlės, pastatytos laiptų aikštėlėje, vazoną. Ateinu palaistyti gėlę, o indelyje, kuriame įstatytas vazonas, - putos. Kas buvo per daug, išsipylė ant grindų.

Smarvė, gėlės gaila. Vieną naktį sulaukėme, kol jis atėjo, įsitaisė. Bandėme kalbėti, gėdinti, ieškoti išeities miegoti ne laiptų aikštelėje. "Neturiu dokumentų", - toks buvo benamio argumentas.

Žmoniškai tai jo gaila. Ką mes galėtume padaryti, kuo padėti? Policija jį žino (tarp kitko, prie mūsų "Maximos" Šilutės pl. 40 "bomželių" kasdien pilna, kartais įsitaiso net parduotuvėje).

O mes - vieną naktį išvarom, išvalom, - švaru ir nedvokia. Po kelių parų jis ir vėl čia. Gal tai pasaka be galo? Kuo mes kalti, kad turime uostyti smarvę, valyti jų išmatas? O dar baimė: ims ir užmigs rūkydamas, o tuomet gaisras neišvengiamas.

Kas bus kaltas? O policija ką gali padaryt? Benamis teigia, kad jį pažįsta, ir, išvežę iš namo, paleidžia. Durų kodai nepadeda, nes mūsų name yra benamių bendrų, kuriems paskambinus atidaromos laiptinės durys.

Kiek mums teks taikstytis su benamiais? Žinoma, aplinkinių namų gyventojai irgi nuo benamių antplūdžių kenčia. Gal galite ką nors mums patarti? Juk jie irgi žmonės. Ir jų gaila. Gal turi būt kokia nors galimybė tokiems žmonėms prisiglausti šaltuoju metų laiku?

Vienos daugiabučio laiptinės gyventojų įpareigota GENOVAITĖ."

Koks tai vargelis, puikiai žinau. Nes kadaise mano laiptinėje miesto centro name kaimynė, išvažiuodama į Sibirą, raktą nuo buto paliko "bomželiui". Gal to ji ir nežinojo. Bet mūsų name prasidėjo siaubas, - į tą butą plaukdavo turbūt viso senamiesčio benamių ordos, laiptinėje būdavo ir prisisiota, ir prikakota.

Galų gale viskas baigėsi gaisru. Kažkokiu greituoju būdu iš Sibiro parsirado šeimininkė. Butą ji kuopė gal visą savaitę, parodydama ir butelius, iš kurių tos kompanijos ten gerdavo.

Nebepamenu pavadinimų, bet tai buvo buteliai nuo skiediklių, dezinfekcijos priemonių ir pan. Džiaugėmės "lengvai" - gaisru - nuo "bomželio" atsipirkę. Kaip p. Genovaitės kaimynams sutramdyti benamį, - nežinau.

Prašyčiau atsiliepti VE skaitytojus, kurie su tokiu reiškiniu yra susidūrę. Ir ką jie darė jam išgyvendinti? Beje, kur benamiai galėtų glaustis šaltuoju metų laiku, Klaipėdoje prieglaudų esti.

Bet "bomželiai" jų vengia kaip velniai kryžiaus. Nes tenai jie turi ateiti iki tam tikros valandos, o išeiti taip pat pagal "grafikus". Benamiams tokia tvarka visai nepatinka, o, be to, prissriuobusių ten ir neįleidžia. Taigi, prieglaudose varžomos jų laisvės, o ir sisioti, kakoti tiesiog po savimi negali...

O nusižiūrėtoje laiptinėje laisvė... Taigi, kas yra susidūręs su "įnamiais" laiptinėse, pasidalinkite patyrimu, kaip tais visais nepageidaujamais "kaimynais" atsikratėte?

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13 val. tel. (846) 49 34 35 arba rašykite laiškus el. pašto adresu grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

> Laimai

2018-10-15   16:01

IP: 85.232.138.203

Mokykitės, mokykitės ir dar kartą mokykitės... iš a.a. Adolfo. Nors žiaurokai, tačiau jis mokėjo tvarką daryti.

>

2018-10-15   12:27

IP: 82.140.128.27

Ka,"tuo klausimu"(???),"sneka"(juk ne darbui dirbti isitaise?) TUNTAI skyriu,sugotoju,administraciju,birzu,viesu istaigu su kabinetais-limuzinais net autobusais,vien zo armija "rupintojeliu-isisavintoju"??? Kur dar, "vin tilaites",armija su "uniformom" ?

Laimai

2018-10-14   22:29

IP: 78.58.48.66

Ponia, matyt, su benamiais, įkyriais,įžūliais Jūs nesat susidūrus gyvenime.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kiekvienais metais dukart yra tikrinamos pavojaus sirenos. Beveik po kiekvienos patikros anksčiau...

Pavojaus sirenų tikrinimas dėl "paukščiuko"? nuotrauka, foto

Dar 2018 m. spalio mėnesį Lietuvos Seimas įteisino medicinines kanapes. Nuliūdinsiu visus...

Medicininių kanapių legalizavimas ar migla ligoniams? nuotrauka, foto

Vos mėnuo liko iki prezidentinės kampanijos pabaigos, tačiau kuo skiriasi vienas nuo...

Paskutiniai postlandsbergizmo epochos rinkimai nuotrauka, foto

Ponia Klementina ieškojo paguodos, kai dėl, pasak jos, menkniekių susipyko su savo...

Tikros ir menamos draugystės nuotrauka, foto

Amonis vandenyje išgąsdino rūdaitiškius nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sužinojusi, kad centralizuotai tiekiamame geriamajame vandenyje aptikti gerokai didesni negu leidžiama kiekiai...

Linkėjimas gyventi prisikėlimo dvasioje – kiekvienam nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pasitikdamas šv. Velykas Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas Vidmantas Gricius...

Klaipėdos energija: nuo anglies iki biokuro nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiais metais įmonė "Klaipėdos energija" mini 90 metų veiklos sukaktį. XX a....

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 34 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...