2018 m. lapkričio 21 d. 14:53 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

"Optimizavimo" vajus

Kai I. Simonaitytės biblioteka kiemelyje plyta prie plytos "mūrija" į grindinį plokšteles su išnykusiais lietuvių kalbos žodžiais, dėl įvairių priežasčių mūsų kalbos leksika toliau susinama. Poetas Gintaras Grajauskas viešojoje erdvėje pastebėjo: "Menas būna dviejų rūšių: "Kaip fainiai" ir "Nu, ten ne viską supratau, bet visai prikolas". Kai kažkas poeto pasiteiravo,- o kur dar viena meno rūšis - "Eik tu sau, nerealiai!", G. Grajauskas ramiai paaiškino: "Čia prie antrosios rūšies, tik "išverstos" į mūsų dažniausiai elito kalbą." Taigi, skursta mūsų jausmai, skursta ir mūsų leksika. Keliolika donkichotų kovojo su lietuvių kalbos susinimo malūnais, bet dabar ir valdžia ant lietuvių kalbos ir literatūros institucijų deda kryžių, jas naikindama. Užsimota ir ant Jaunimo, Rusų dramos teatrų, šitiek metų Lietuvą garsinusio "Trimito" ir net Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamo simfoninio orkestro. Pastarasis gal ir išliktų, jeigu išsikraustytų į Šiaulius. Tokius pasiūlymus Kultūros ministerijai teikia kažkokia viešoji įstaiga be jokių skaičiavimų ir argumentų. Tad esame laisvi galvoti - ar rūpinamasi "optimizuoti", ar kažkam gal labiau rūpi pastatai. Kai kurie ypač vertingi.

SOS

Redakcija gavo Baltijos bendruomenės dalies laišką apie opias problemas, nes čia, Pempininkų mikrorajone, gal jau 30-40 metų netvarkomi suskeldėję šaligatviai. Pasak gyventojų, čia pakloti nekokybiški drenažai, tas pats su pratakomis po šaligatviais. "Niekas tuo nesidomi ir net planuose neegzistuoja", - rašo Baltijos pr. bendruomenės žmonės. Braido į darželius, mokyklas net ne liūčių metu, o joms kilus skęsta automobiliai, užpilami namų rūsiai ir pan.
Baltijos bendruomenės laiškas suneramino: juk niekada nežinome, kai liūtys vėl kils ir skęs ne tik Baltijos pr., bet ir kiti greta esantys mikrorajonai, kitos miesto dalys. Jau nesyk per potvynius tarnybos bando išgraibyti kamšalus iš kanalizacijų. Tam kartui... Dabar lyg ir sausringi orai, tai būtų galima kamšalus iškrapštyti iš esmės. Dabar Baltijos pr. ir aplinkiniuose mikrorajonuose gyvena daugiausiai garbaus amžiaus žmonės, kurių vaikai ir anūkai išsibėgioję po užsienius. O žilagalviams, kuriems ir taip skausmingas kiekvienas žingsnis, išsiklaipęs šaligatvis, sutrupėjusios plytos - tikra bėda. Sunku nueiti iki parduotuvių, gydymo įstaigų, netgi į biblioteką. Baltijos pr. bendruomenė turi vilčių, kad į jų prašymus bus sureaguota. Beje, jie labai jaučia atskirtį ir per miesto šventes - vėliavos įvairiomis progomis kabinamos tik miesto centre, Kalėdų eglutės, bent kelios - miesto centre. O miegamųjų rajonų žmonės šventes norėtų švęsti prie savo namų, turint omenyje, kaip sutrumpinti maršrutinių autobusų judėjimo grafikai.

Pagalbos turgelis

Lova. Ponia Regina padovanotų geros būklės pusantrinę lovą su čiužiniu. Tel. 8 676 98935. Televizorius ir gitara. Ponas būtų dėkingas, jeigu kas jam padovanotų plokščią televizorių ir gitarą. Tel. 8 601 36730.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Aš esu Jurga, dviejų vaikų mama. To visada užteko mūsų žemėje –...

Vienintelė karta per Lietuvos istoriją, kuri nesugeba užauginti vaikų be Šakalienės? nuotrauka, foto

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

„Dažniausiai reikia keisti ne aplinką, o patį save.“Arthuras Christopheris Bensonas (anglų poetas,...

Kreipimasis į Slengių gyvenvietės gyventojus nuotrauka, foto

Tebegyvename Visų šventųjų ir Vėlinių nuotaikomis. Dar mirusiųjų pagerbimo dienų išvakarėse laikraščio...

Kai moliūgai netrukdo... nuotrauka, foto

Vyriausybė pritarė, kad SGD laivą verta pirkti nuotrauka, foto

SGD, Ministrų kabinetas pritarė Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo įstatymo projektui, kuriuo...

19-mečio verslininko nepalaužė nei konkurentai, nei baimė nuotrauka, foto

Žmonės, 19-metis Rokas Galvonas nuo vaikystės mėgo gaminti maistą. Toks jo hobis išaugo...

Kontrabandą gabenęs klaipėdietis turės nemalonumų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams su kontrabandinėmis cigaretėmis įkliuvęs...

Lietuvis skulptorius Andrius Petkus vėl triumfavo JAV nuotrauka, foto

Žmonės, Lietuvis skulptorius Andrius Petkus ir vėl susižėrė visus įmanomus apdovanojimus JAV.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...