2019 m. vasario 18 d. 19:16 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

"Optimizavimo" vajus

Kai I. Simonaitytės biblioteka kiemelyje plyta prie plytos "mūrija" į grindinį plokšteles su išnykusiais lietuvių kalbos žodžiais, dėl įvairių priežasčių mūsų kalbos leksika toliau susinama. Poetas Gintaras Grajauskas viešojoje erdvėje pastebėjo: "Menas būna dviejų rūšių: "Kaip fainiai" ir "Nu, ten ne viską supratau, bet visai prikolas". Kai kažkas poeto pasiteiravo,- o kur dar viena meno rūšis - "Eik tu sau, nerealiai!", G. Grajauskas ramiai paaiškino: "Čia prie antrosios rūšies, tik "išverstos" į mūsų dažniausiai elito kalbą." Taigi, skursta mūsų jausmai, skursta ir mūsų leksika. Keliolika donkichotų kovojo su lietuvių kalbos susinimo malūnais, bet dabar ir valdžia ant lietuvių kalbos ir literatūros institucijų deda kryžių, jas naikindama. Užsimota ir ant Jaunimo, Rusų dramos teatrų, šitiek metų Lietuvą garsinusio "Trimito" ir net Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamo simfoninio orkestro. Pastarasis gal ir išliktų, jeigu išsikraustytų į Šiaulius. Tokius pasiūlymus Kultūros ministerijai teikia kažkokia viešoji įstaiga be jokių skaičiavimų ir argumentų. Tad esame laisvi galvoti - ar rūpinamasi "optimizuoti", ar kažkam gal labiau rūpi pastatai. Kai kurie ypač vertingi.

SOS

Redakcija gavo Baltijos bendruomenės dalies laišką apie opias problemas, nes čia, Pempininkų mikrorajone, gal jau 30-40 metų netvarkomi suskeldėję šaligatviai. Pasak gyventojų, čia pakloti nekokybiški drenažai, tas pats su pratakomis po šaligatviais. "Niekas tuo nesidomi ir net planuose neegzistuoja", - rašo Baltijos pr. bendruomenės žmonės. Braido į darželius, mokyklas net ne liūčių metu, o joms kilus skęsta automobiliai, užpilami namų rūsiai ir pan.
Baltijos bendruomenės laiškas suneramino: juk niekada nežinome, kai liūtys vėl kils ir skęs ne tik Baltijos pr., bet ir kiti greta esantys mikrorajonai, kitos miesto dalys. Jau nesyk per potvynius tarnybos bando išgraibyti kamšalus iš kanalizacijų. Tam kartui... Dabar lyg ir sausringi orai, tai būtų galima kamšalus iškrapštyti iš esmės. Dabar Baltijos pr. ir aplinkiniuose mikrorajonuose gyvena daugiausiai garbaus amžiaus žmonės, kurių vaikai ir anūkai išsibėgioję po užsienius. O žilagalviams, kuriems ir taip skausmingas kiekvienas žingsnis, išsiklaipęs šaligatvis, sutrupėjusios plytos - tikra bėda. Sunku nueiti iki parduotuvių, gydymo įstaigų, netgi į biblioteką. Baltijos pr. bendruomenė turi vilčių, kad į jų prašymus bus sureaguota. Beje, jie labai jaučia atskirtį ir per miesto šventes - vėliavos įvairiomis progomis kabinamos tik miesto centre, Kalėdų eglutės, bent kelios - miesto centre. O miegamųjų rajonų žmonės šventes norėtų švęsti prie savo namų, turint omenyje, kaip sutrumpinti maršrutinių autobusų judėjimo grafikai.

Pagalbos turgelis

Lova. Ponia Regina padovanotų geros būklės pusantrinę lovą su čiužiniu. Tel. 8 676 98935. Televizorius ir gitara. Ponas būtų dėkingas, jeigu kas jam padovanotų plokščią televizorių ir gitarą. Tel. 8 601 36730.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Vasario 16-osios išvakarėse puiki proga paklausti, kaip mūsų valstybėje vykstančius procesus vertina...

Gytis Padegimas: Negali būti dviejų ponų tarnu nuotrauka, foto

Brendusi Klaipėdoje, vietą po saule radusi dizainerė ir juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago nemažai...

Meilė savo kraštui ir žmonėms nuotrauka, foto

Dažnai teigiama, jog Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika, kurią sukūrė lietuvių...

Rolandas Paksas: Nepriklausomybės miražas nuotrauka, foto

„Prezidento rinkimai visada būna pirmos, o savivaldos jau antros svarbos, nepaisant to,...

Prof. Ainė Ramonaitė: Skvernelio pergalė būtų stebuklas nuotrauka, foto

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Dėl potvynio Rusnės kelyje - ekstremalioji situacija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajono savivaldybė pirmadienį dėl potvynio paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Prezidento rinkimai: išniro dar vienas kandidatas nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Petras Gražulis pirmadienį registravosi Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu. Pirmadienis...

Žmonės, Paskelbta prieš 11 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...