Gražinos skiltis


2018 m. rugpjūčio 16 d. 09:56 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

(3)

Kodėl žmogus nebeina į rinkimus?

Į redakciją užsukęs ponas Saulius, beje, per 1991 m. sausį mūru stovėjęs prie Lietuvos TV bokšto, o sausio tryliktosios naktį patyręs ir dūžtančių stiklų pasekmes, turėjo vilčių iš žurnalistų išpešti atsakymą - kas vyksta Lietuvoje? "Jau seniai nebeinu balsuoti - nei renkant seimūnus, nei miesto Tarybos narius. Nes neapleido nuojauta - ne išrinktieji į Seimą valdo šalį, ne išrinktieji į Tarybą dirba miesto ir jame gyvenančiųjų naudai. Esu tolimas nuo politikos ir politikų. Nuogirdos apie purvą, kuriame vartaliojasi dažnas politiku vadinamas, manęs nepasiekdavo. Tik susimąstydavau, - kaip taip po kelerių metų darbo Seime išrinktieji atsidurdavo tarp milijonierių? Na, taip, - seimūnų algos, priedai nemaži. Gal jie vandeniu ir duona minta, kad sutaupytų milijoną? - pasijuokdavome su žmona. Bet jų kintanti kūno masė tikrai to neliudijo. Na, o dabar, kilus skandalui, pradėjus lįsti papirkinėjimų mechanizmams, įvairių suokalbių nuotrupoms, viskas stojasi į savo vietas - štai ko taip karštai veržiamasi į seimus ir tarybas. Štai kodėl taip aršiai kovojama dėl vietos po saule, kai iškyla grėsmė būti iškrapštytiems iš pelningų vietelių", - ramiai savo mintis dėstė p. Saulius. Ką galėjau jam pasakyti, - tik tiek, kad panašios nuojautos valdydavo ir mane. Nors ir dirbu laikraštyje, bet mano rašinių temos tolimos nuo politikos pasaulio. Purvo vonių kurkulai, kuriuose pasimurkdo ne vienas politikierius, kažkur nutekėdavo, nepaliesdami smegenų. Kadaise, kai buvo pirmieji rinkimai į miesto Tarybą, buvau sulaukusi sąjūdininkų raginimo balotiruotis. Atsisakiau, nes visai neturėjau žinių apie miesto ūkio valdymą, neturėjau teisinių žinių, daug ko neturėjau būtino tapti politike. Labai stebėjausi, kai į Tarybos narius pretendavo žmonės, kurie tokių abejonių galbūt turėjo pagrindo turėti daugiau negu aš... Tik bėgant metams ir stebėdama procesus, ypač mieste, supratau, kodėl daugelis ten brovėsi. Ne vienas turėjo tikslą dirbti ne miestui, Lietuvai. Pirmiausiai - savo naudai. Ir tos tendencijos tik augo ir stiprėjo. Jau paėjo žinios apie "otkatus", vienas ministras pirmininkas taip ir buvo "pakrikštytas" - dešimt procentų. Pasiekdavo ir nuogirdos, kokiu būdu buvo priimtas vienas ar kitas įstatymas. Na, o dabar štai lenda jų priėmimo mechanizmai. Tik stebina štai kas,- kodėl prireikė 12 metų tiems "mechanizmams" išlįsti? Ir kodėl įkliuvo kol kas tik vienas valstybę valdyti pasišovęs klanas? Jų Lietuvoje tikrai kur kas daugiau. Ne tik man, bet ir daugeliui kolegų apmaudu, kai į klanų interesų tenkinimą įsipainioję ir žurnalistai. Kadaise Lietuvos žmonės taip mumis tikėjo... Atvirai prisipažinsiu, kad tikėjimą kai kuriais imponavusiais žurnalistais praradau ir pati: kieno vežime sėdi, to giesmę giedi?

Pagalbos turgelis

Ponas turi vilčių, kad gali atsirasti žmonių, kurie jam padovanotų saksofoną, muzikinį centrą ir net vargonus. Tel. 8 601 36730.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Palmirai

2018-05-18   08:37

IP: 84.15.174.204

Tarybos nariai priklauso gaujoms ir vykdo jų vadeivų nurodymus kaip balsuoti. otkatų tiesiogiai jie negauna, bet gaujos ir vadeivos gauna tikrai.

Palmirai

2018-05-16   10:56

IP: 46.249.187.55

Tarybos nariai nedirba veltui.

Palmira

2018-05-14   10:28

IP: 86.100.64.138

Nesutikčiau dėl miesto tarybos. Žmonės joje dirba veltui, o ir otkatų nelabai yra iš kur gauti. Bent jau eiliniam tarybos nariui tikrai jų niekas nedalina. O ir seimūnai ne visi yra susitepę ir ne visi tampa milijonieriais. Toli gražu ne visi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Žmogaus veikla daugeliu atvejų sukelia įvairiausią aplinkos taršą, taip pat ir...

V. Paulauskas: Dėl taršos visame Klaipėdos mieste nuotrauka, foto

Šiemet Lietuvoje vandens telkiniuose jau nuskendo 130 žmonių. Baltijos jūroje -...

Poilsiautojai įsižeidžia, kad gelbėtojas neleidžia paskęsti nuotrauka, foto

Vakar Palangos gelbėjimo tarnybos automobilis aštraus garso signalais pakėlė visus pliažo lankytojus...

Palangos poilsiautojas: Palangos "gelbėjimo" gėziukai nuotrauka, foto

Kuršmarių pakrantėje – nauja pramogų oazė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prie Kuršių marių įsikūrusi Šilutės rajono Kintų gyvenvietė pretenduos tapti nauju vandens...

Palangoje vyks Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ketvirtadienį Palangos paplūdimyje vyks Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas.

Kas tos mėlynosios "žirafos" uoste? nuotrauka, foto

Jūra, Pasirodo, plaukdamas uosto akvatorija laivu netgi per valandą gali nemažai sužinoti apie...

Ketvirtadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė rugpjūčio 16-ajai, ketvirtadieniui AVINAS. Iki vidurdienio įtampą kels pokalbiai...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...