2019 m. gegužės 21 d. 01:24 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Paskutinė gavėnios savaitė

Ponia Reda skilčiai parašė tokio turinio laiškelį: "Prekybos centro mėsos skyriuje žilagalvė senučiukė prašo pardavėjos parinkti jai didesnę vištą. Ji laukia Velykoms atvykstančių vaikų, anūkų. Nori didelės, kad visiems užtektų. Drebantys pirštai kietai spaudžia eurų monetas, - kad netyčia nepabirtų. Pardavėja nė neketina ieškoti didesnės. Ji piktai atšauna: "Visos vištos vienodos", ir iš šaldytuvo ištraukia pirmą pasitaikiusią, lyg tarp kitko perklausia, ar tiks, ir skuba sverti. Senučiukė linkteli, bet nėra patenkinta parinkimu. Teiraujuosi pardavėjos, kokiu principu auginamos tos vištos, jei jos visos vienodo dydžio. Juk akivaizdu, - gamtoje vienodų nebūna. Net ir tomis pačiomis sąlygomis išaugusių paukščių svoris skiriasi keliasdešimt ar net keliais šimtais gramų. O ši višta ypatingai progai - šventei su pačiais brangiausiais! Pardavėjai tai nerūpi. Pirkėjas jai tėra kažko reikalaujantis priešas. Kokios dar vištos? Koks dar dydis?
Paskutinė gavėnios savaitė - ne tik kiaušinių marginimo, bet ir dvasinio apsivalymo laikas. Prisiminkime, kad pasninkas ne tada, kai valgai vien tik silkę. Pasninkas, kai "neėdi" artimo savo. Atsigręžkime į mažutėlius - senukus, vargšus, mažiau turinčius ar alkstančius. Ir jei senutės laimė priklauso nuo vištos dydžio - pajudink pirštą jai tos laimės padovanoti - nepatingėkime ir paieškokime. Jokios pardavimų kreivės nesušildys žmogaus sielos labiau už dėmesį ir laiką, skirtą jam", - skatina mus p. Reda.

Gal ką patarsite?

O štai ponia Milda į redakciją kreipėsi patarimo: "Prieš dešimtmetį mūsų kaimynė pagimdė berniuką. Kaip kartais pasitaiko, po gimdymo ji susirgo depresija, kuri vėliau peraugo į šizofreniją. Jos berniuką augina normaliai mąstanti tos nelaimingos moters mama. O duktė ir vėl nėščia... Ir labai dažnai ji pradeda siautėti, kulia kaimynams langus, juos puldinėja. Kviečiam policiją, rašom pareiškimus tą moterį gydyti. Kartais išveža. Bet ji vėl grįžta atgal. Ir viskas kartojasi. Motina bejėgė kovoti su nelaiminga dukterimi. Kaimynams baigia išsekti jėgos- gaila ligonės, bet labiausiai gaila tos gyvybės, kurią ji savyje nešioja. Kas bus su tuo vaikeliu, kuriam prižiūrėti močiutė nebeturės jėgų, nes visos jos išnaudotos. Gal kas yra susidūręs su panašia situacija ir mums, kaimynams, galėtų patarti, kaip mes turėtume elgtis, į ką turėtume kreiptis", - teiravosi p. Milda. Iš tiesų- gal tarp mūsų skaitytojų rastųsi išminčių, sugebančių patarti žmonėms, kurie yra sutrikę, matydami tragediją, bręstančią jų akyse.

Tel.49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Vienoje užeigoje maždaug Sabonio ūgio kavalierius, pasilenkęs, kad nekliudytų durų staktos,...

Gyvenimo vaizdeliai nuotrauka, foto

Politikai mėgsta girtis. Ypač kalbose. O darbai dažnai tiesiog nepadaryti. Negerai yra...

Nesveikos sveiko miesto problemos nuotrauka, foto

Šįkart mintimis skiltyje pasidalinti panūdau pati po to, kai gavau anoniminį kaimynų...

Iš kaimyniško gyvenimo patirties nuotrauka, foto

Kai Sauliaus Skvernelio paklausė, ko jis negali padaryti būdamas premjeru, bet galėtų...

Kodėl didžiosioms partijoms taip reikalingas prezidento postas nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...