2018 m. gruodžio 12 d. 18:41 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Savo mintimis, pastebėjimais "Vakarų ekspreso" skaitytojai su Gražina gali dalintis kiekvieną darbo dieną 10 - 13 val. tel. 493435 arba rašyti el. laiškus adresu grazina@ve.lt

Tai, kas erzina Melnragėje

Skiltis gavo tokio turinio p. Kęstučio laišką: "Klaipėdos mieste gyvename metus, o įsikūrėme viename iš Melnragės kotedžų Molo gatvėje. Rūpinamės aplinka, nes norime, kad ir mums, ir kitiems būtų gera ir ilsėtis, ir darbuotis ramiose ir harmoningose žmogui bei jį supančiai gamtai sąlygose.
Deja, geri norai ir lieka gerais, nes realybėje dėmesys skiriamas ne žmonių, o gyvūnų, ypač šunų, gerovei. Tai reiškia, kad ne tik stebina, o dažniau gąsdina palaidi, be šeimininkų priežiūros šie gyvūnai, laisvai marširuojantys Molo gatve. Jie ir skalija ant praeivių, ir uostinėja juos, ir palieka ant šaligatvio tai, ką turėtų jų savininkai surinkti į maišelį ir išmesti į tam skirtą dėžę, kurių taip pat nėra pajūrio zonoje bei prieigose į pajūrį. Ką nors sakyti bendruomenėje... bergždžias reikalas, nes tapsi tautos priešas. Besąlygiška meilė gyvūnams dominuoja mūsų gyventojų demonstruojamoje reakcijoje į pastebėjimus apie benamių ar šeimininkų be pavadėlių paleistų šunų "pasiganyti" buvimą.
Keista, kad tokioje poilsiui palankioje vietovėje ir gatvės duobėtos bei mažai puoselėjama jūros pakrantė. Gera žinia ta, kad jau yra numatytos lėšos pirminiam aplinkos tvarkymui. Belieka tikėtis, kad ir kiti Melnragės bendruomenės gerovei skirti pajūrio aplinkotvarkos darbai bus pradėti kartu su numatomais uosto plėtros darbais.
Suprantama, - išsakydamas šiame laiške savo pastebėjimus, neturiu minties, kad Jūs visu tuo rūpintumėtės. Tiesiog norėjau pasidalinti mintimis su pilietiško dienraščio skaitytojais, išsakyti savo požiūrį į šį kiek apleistą, bet mielą pajūrio kampelį."

Kazimierinės

Klaipėdos kraštas neturi tokių šimtmetinių Kaziuko mugės tradicijų, kaip, pavyzdžiui, Vilniaus kraštas. Tačiau prieš kelis dešimtmečius pradėtos Kaziuko mugės ir Klaipėdoje, regis, prigijo. Tik kaskart tarsi kokios votys tose Kaziuko mugėse ima išlenda... kinų gamybos blizgučiai arba greta kokių cepelinų, kugelio, blynų siūlomi visai ne lietuviškos kilmės patiekalai. Jie taip sumenkina tas muges. Nežinau, kaip su tais kinų gaminiais, rytietiškais patiekalais bus šiemet, bet jie taip netinka prie iš vytelių pintų krepšių, keraminių ar medinių švilpynių, megztų pirštinių ir kepurių, medinių šaukštų ir išdrožinėtų lentučių maistui pjaustyti. Kažin ką pasiūlys šiemet beišnykstančių tautos amatų meistrai - kalviai, audėjos, na, ir tradicinių Kaziuko mugių atributų - verbų - pynėjai.
Ta proga "Vakarų ekspresas" sveikina visus Kazimierus, Kazius, Kazes ir Kazytes vardinių proga.

Pagalbos turgelis

Knyga. Ponia Vaiva turgeliui parašė tokio turinio laiškelį: "Sūnus, marti su mano mylimais anūkėliais gyvena JAV, duktė su nemažiau mylimais anūkais - Vokietijoje. Artėjant Vasario 16-ajai, sukau galvą, ką vienai ir kitai šeimai galėčiau padovanoti? Nusprendžiau, kad visai tiktų išsiųsti "Klaipėdos akvarelių" knygą. Anūkai gimę jau ne Klaipėdoje. O taip norėčiau, kad jie bent iš knygų žinotų, iš kur jų kojytės dygusios... Aplėkusi kelis knygynus, knygų neaptikau. Gal informuotumėte, kur jų galėčiau rasti?" Turgelis praneša: "Klaipėdos akvarelių" trečią (liko labai nedaug) ir ketvirtą knygas nusipirkti galima "Vakarų ekspreso" redakcijoje M. Mažvydo al. 3.

Knyga 2. Poniai Liucijai taip pat parūpo knyga - Jurgos Lago "Liucija". "Viena ausimi girdėjau, kad Jurga Lago atvyks jos pristatyti į Klaipėdą. Tik nežinau nei kada, nei kur", - teiravosi p. Liucija. Turgelis praneša, kad J. Lago su klaipėdiečiais skaitytojais ketina bendrauti kovo 7 d. 18 val. I. Simonaitytės bibliotekoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kai praeito šeštadienio skiltyje laikraščio skaitytoja p. Dalia, pasidalinusi emocijomis apie savo...

Kalėdų dovanėlės nuotrauka, foto

Nūdienos politikoje vis dažniau ima dominuoti beprotystė. Konfliktiškas pasaulis pritvinkęs begalinės įtampos,...

Lietuvių TAUTA netrokšta kariauti, ponai! nuotrauka, foto

Ketvirtadienio rytą lrytas.lt redakciją pasiekė elektroninis laiškas, kuriuo kreipiamasi į premjerą...

„Tai – akivaizdus įrodymas, kodėl žmonės emigruoja“ nuotrauka, foto

Premjeras sako, kad mokytojai ...

Premjere, jūs chamas nuotrauka, foto

Pradėtas tyrimas dėl mero pavaduotojo elgesio nuotrauka, foto

Klaipėda, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos miesto savivaldybės mero...

Pilietiškiems žmonėms – policijos padėkos nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienio popietę Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (KAVPK) vyko jau tradicinė kalėdinė...

Komitetai sudrums politinę ramybę Klaipėdoje? nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienį oficialiai baigėsi rinkimų komitetų ir savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimas. Klaipėdoje...

Andrejaus Sacharovo premija - EP spaudimas Rusijai nuotrauka, foto

Pasaulis, Andrėjaus Sacharovo premijos už žodžio laisvę suteikimas Rusijoje kalinamam ukrainiečiui režisieriui, politiniam...

Klaipėda, Paskelbta prieš 29 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...