2018 m. birželio 18 d. 22:39 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Savo mintimis, pastebėjimais "Vakarų ekspreso" skaitytojai su Gražina gali dalintis kiekvieną darbo dieną 10 - 13 val. tel. 493435 arba rašyti el. laiškus adresu grazina@ve.lt

Tai, kas erzina Melnragėje

Skiltis gavo tokio turinio p. Kęstučio laišką: "Klaipėdos mieste gyvename metus, o įsikūrėme viename iš Melnragės kotedžų Molo gatvėje. Rūpinamės aplinka, nes norime, kad ir mums, ir kitiems būtų gera ir ilsėtis, ir darbuotis ramiose ir harmoningose žmogui bei jį supančiai gamtai sąlygose.
Deja, geri norai ir lieka gerais, nes realybėje dėmesys skiriamas ne žmonių, o gyvūnų, ypač šunų, gerovei. Tai reiškia, kad ne tik stebina, o dažniau gąsdina palaidi, be šeimininkų priežiūros šie gyvūnai, laisvai marširuojantys Molo gatve. Jie ir skalija ant praeivių, ir uostinėja juos, ir palieka ant šaligatvio tai, ką turėtų jų savininkai surinkti į maišelį ir išmesti į tam skirtą dėžę, kurių taip pat nėra pajūrio zonoje bei prieigose į pajūrį. Ką nors sakyti bendruomenėje... bergždžias reikalas, nes tapsi tautos priešas. Besąlygiška meilė gyvūnams dominuoja mūsų gyventojų demonstruojamoje reakcijoje į pastebėjimus apie benamių ar šeimininkų be pavadėlių paleistų šunų "pasiganyti" buvimą.
Keista, kad tokioje poilsiui palankioje vietovėje ir gatvės duobėtos bei mažai puoselėjama jūros pakrantė. Gera žinia ta, kad jau yra numatytos lėšos pirminiam aplinkos tvarkymui. Belieka tikėtis, kad ir kiti Melnragės bendruomenės gerovei skirti pajūrio aplinkotvarkos darbai bus pradėti kartu su numatomais uosto plėtros darbais.
Suprantama, - išsakydamas šiame laiške savo pastebėjimus, neturiu minties, kad Jūs visu tuo rūpintumėtės. Tiesiog norėjau pasidalinti mintimis su pilietiško dienraščio skaitytojais, išsakyti savo požiūrį į šį kiek apleistą, bet mielą pajūrio kampelį."

Kazimierinės

Klaipėdos kraštas neturi tokių šimtmetinių Kaziuko mugės tradicijų, kaip, pavyzdžiui, Vilniaus kraštas. Tačiau prieš kelis dešimtmečius pradėtos Kaziuko mugės ir Klaipėdoje, regis, prigijo. Tik kaskart tarsi kokios votys tose Kaziuko mugėse ima išlenda... kinų gamybos blizgučiai arba greta kokių cepelinų, kugelio, blynų siūlomi visai ne lietuviškos kilmės patiekalai. Jie taip sumenkina tas muges. Nežinau, kaip su tais kinų gaminiais, rytietiškais patiekalais bus šiemet, bet jie taip netinka prie iš vytelių pintų krepšių, keraminių ar medinių švilpynių, megztų pirštinių ir kepurių, medinių šaukštų ir išdrožinėtų lentučių maistui pjaustyti. Kažin ką pasiūlys šiemet beišnykstančių tautos amatų meistrai - kalviai, audėjos, na, ir tradicinių Kaziuko mugių atributų - verbų - pynėjai.
Ta proga "Vakarų ekspresas" sveikina visus Kazimierus, Kazius, Kazes ir Kazytes vardinių proga.

Pagalbos turgelis

Knyga. Ponia Vaiva turgeliui parašė tokio turinio laiškelį: "Sūnus, marti su mano mylimais anūkėliais gyvena JAV, duktė su nemažiau mylimais anūkais - Vokietijoje. Artėjant Vasario 16-ajai, sukau galvą, ką vienai ir kitai šeimai galėčiau padovanoti? Nusprendžiau, kad visai tiktų išsiųsti "Klaipėdos akvarelių" knygą. Anūkai gimę jau ne Klaipėdoje. O taip norėčiau, kad jie bent iš knygų žinotų, iš kur jų kojytės dygusios... Aplėkusi kelis knygynus, knygų neaptikau. Gal informuotumėte, kur jų galėčiau rasti?" Turgelis praneša: "Klaipėdos akvarelių" trečią (liko labai nedaug) ir ketvirtą knygas nusipirkti galima "Vakarų ekspreso" redakcijoje M. Mažvydo al. 3.

Knyga 2. Poniai Liucijai taip pat parūpo knyga - Jurgos Lago "Liucija". "Viena ausimi girdėjau, kad Jurga Lago atvyks jos pristatyti į Klaipėdą. Tik nežinau nei kada, nei kur", - teiravosi p. Liucija. Turgelis praneša, kad J. Lago su klaipėdiečiais skaitytojais ketina bendrauti kovo 7 d. 18 val. I. Simonaitytės bibliotekoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Sąjūdžio jubiliejuje - raginimas praregėti. Filosofijos magistranto Vytauto Vyšniausko kalba Sąjūdžio 30-mečio...

Vytautas Vyšniauskas. Raginimas praregėti nuotrauka, foto

Lietuvoje ne tik kalendorinė, bet ir pati tikriausioji vasara. Jos dar tiek...

Yra toks vienas dalykas, kurio nelaukiame nuotrauka, foto

Pasiskolinau Liberalų sąjūdžio dabartinio lyderio Eugenijaus Gentvilo komentare pasakytą mintį, esą Seimo...

Tikras burbuliavimas prasidės tik dabar nuotrauka, foto

Jei žmogus gyventų absoliučiai sveikai, be jokių stresų ir kitokių sukrėtimų, tai...

Kartu eidami toliau nueisime nuotrauka, foto

Kauno „Žalgiris“ 20-ą kartą tapo LKL čempionu nuotrauka, foto

Sportas, Kauno „Žalgirio“ komanda aštuntą kartą iš eilės tapo Lietuvos krepšinio lygos (LKL)...

Nukraujavusiam "Atlantui" - autsaiderių niuksas nuotrauka, foto

Sportas, Šiomis dienomis karšta ne tik Rusijoje vykstančiame pasaulio čempionate, bet ir po...

Seksas, melas, futbolas ir vyrų medžioklė nuotrauka, foto

Sportas, Kremlius nerimauja, kad rusės per daug nedraugautų su užsieniečiais ir nepasakotų...

Danės skvere - Joninių šventė nuotrauka, foto

Renginiai, Birželio 22 d. 20 val. Danės skvere prasidės Joninių šventė. Magišką vakarą...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...