2019 m. gegužės 23 d. 10:43 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Mastai

Spėju, kad kiekvienas savo aplinkoje turi emigravusių artimųjų, draugų ir pažįstamų. Lietuvoje švęsdami nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį "pramirksėjome" informaciją, kad prieš Naujuosius iš Lietuvos išvyko milijoninis emigrantas. Emigravusiojo ar emigravusiosios pavardės niekas nepaskelbė, neapraudojo kokiu "prizu". Vienas aktyvus socialinių tinklų blogeris, turintis beveik 5 000 draugų, ta proga pasiteiravo, kiek iš jų gyvena ir dirba užsieniuose, o kiek Lietuvoje. Atsiliepė tikrai daug - dažniausiai iš užsienių: Norvegijos, Airijos, Britanijos, Šveicarijos, Belgijos, Vokietijos, JAV, JAE, Australijos ir netgi Tasmanijos. Žinoma, ši blogerio apklausėlė - ne Statistikos departamento oficialus pranešimas. Bet, peržvelgus atsakymus, jie pribloškė. Tuo labiau kad buvo nurodyta ir emigracijos trukmė - pradedant 25-eriais, baigiant dvejais ar vieneriais metais. Buvo ir tokių, kurie išdidžiai pareiškė gyveną ir dirbą Lietuvoje ir iš bado nesiruošią mirti.

Kai apie emigracijos mastus kalbame apskritai, atrodo, kad tai perdėti mitai. Bet kai bandai "parakinėti", išsigąsti, kad tai - realybė. Kaskart, artėjant rinkimams į Seimą, turintieji ambicijų į jį būti išrinktiems, būtinai skelbiasi imsiasi priemonių susigrąžinti emigravusiuosius. Tačiau, jau pradėję dirbti tame Seime, apsiramina klykauti. Na, gal ir nuvažiuoja į didesnes lietuvių bendruomenes Airijoje ar Didžiojoje Britanijoje. Bet kažkaip neteko girdėti, kad bent vienas seimūnas į Lietuvą būtų parviliojęs bent penkis emigrantus... Nors imk ir užsišaldyk šimtmečiui, - kad atsitirpinęs pamatytum, kas ir kaip Lietuvoje gyvens dar po šimto metų...

Parapijos skelbimai

Ponia Stefa iš nedidelio Klaipėdos rajono miestelio atsiuntė pluoštelį skelbimų, kurie, pasak jos, nurašyti nuo parapijos bažnyčios skelbimų lentos. "Visi skelbimai yra tikri. Skelbėjams netrūko geros valios, bet pristigo redakcinių sugebėjimų", - pažymėjo ji. Garbės žodis, tie skelbimai prajuokino. Gal ir mūsų skaitytojams rasis proga pasikvatoti arba bent nusišypsoti.

* Gerbiamos ponios, neužmirškite labdaros loterijos! Tai gera proga išsivaduoti nuo visų nereikalingų daiktų, kurie tik apkrauna namus. Atsiveskite ir savo vyrus.

* Vasario mėnesį pensininkų choras pamaldose negiedos. Parapija jiems yra dėkinga.

* Ateinantį ketvirtadienį 17 val. renkasi mamų grupė. Tas, kurios nori būti tarp mamų, prašome kreiptis į kleboną.

* Kurso apie maldą ir pasninką dalyvio mokestis - 50 Lt. Į mokesčio kainą įeina ir maitinimas.

* Aukas prašome dėti į vokus kartu su mirusiais, už kuriuos norite pasimelsti.

* Klebonas užsidegs savo žvakę nuo altoriaus. Diakonas savąją užsidegs nuo klebono ir po to uždegs visus tikinčiuosius, esančius pirmoje eilėje.

* Ateinantį sekmadienį parapijos salėje vaišės su patiekalais iš žirnių. Po jų - koncertas.

Gražaus, nors ir speiguoto savaitgalio.

Pagalbos turgelis

Apiplėšimas. Mindaugas Kuras, iš bankomato pasiėmęs pinigų, buvo primuštas ir apiplėštas. Jeigu kas radote jo dokumentus (plėšikai paprastai juos išmeta), Mindaugui skambinkite tel. 8 626 40506.

Paveikslas. Gal kokių 8-10 metų mergaitė su mama atėjusios į Naująją Klaipėdos galeriją išsirinko grafikos paveikslą (šuniukas su balerinos sijonėliu). Bet jam įsigyti pritrūko mergaitės susitaupytų eurų. Kai apie šią istoriją sužinojo paveikslo autorė, ji pasiryžusi tą paveikslą parduoti už tiek, kiek mergaitei SPECIALIAI paveikslui pirkti pavyko sutaupyti. Tad mergaitė su mama kviečiamos dar sykį užeiti į Naująją Klaipėdos galeriją.

Tel. 49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val. el p. grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Nežinau, kaip jums, bet man atrodo, kad neįdomesnių prezidento rinkimų, kaip šie,...

Kaip du vandens lašai nuotrauka, foto

Vienoje užeigoje maždaug Sabonio ūgio kavalierius, pasilenkęs, kad nekliudytų durų staktos,...

Gyvenimo vaizdeliai nuotrauka, foto

Politikai mėgsta girtis. Ypač kalbose. O darbai dažnai tiesiog nepadaryti. Negerai yra...

Nesveikos sveiko miesto problemos nuotrauka, foto

Šįkart mintimis skiltyje pasidalinti panūdau pati po to, kai gavau anoniminį kaimynų...

Iš kaimyniško gyvenimo patirties nuotrauka, foto

Aš noriu matyti pavasarį nuotrauka, foto

Renginiai, Širdis džiaugiasi, kad švenčiant keturioliktą Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubo „Smiltė“ gimtadienį,...

Braižomi automobiliai - neišsprendžiama problema? nuotrauka, foto

Automobiliai, Dėl nubraižytų automobilių nirštantys klaipėdiečiai norėtų, kad policijos pareigūnai patruliuotų ir baustų...

Kretingos rajone įsisuko avilių vagys nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-05-22, apie 11 val., atvykęs į...

Skuodo rajone rastas vyro lavonas nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-05-22, 18:12 val., gautas pranešimas, kad...

Renginiai, Paskelbta prieš 28 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 43 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...