2018 m. kovo 19 d. 03:19 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Medžių genocidas

Ponia Levutė į redakciją atlėkė ašarodama: "Nu, kon anie derb? Suveizejau, kad cieliausius medius Mažvyda alejas keime nušmauškina i beveizint išbildin, kad neiks nespetu kriokt", - greitakalbe žemaitiškai pyškino ji. Kaip ir anksčiau, totaliai pjaunant ir kertant medžius, aiškinama, - jie paliegę, o žmonės "suveizi", kad išvežami staigiai sveikut sveikutėliai. Ir pati turiu praktikos su "dendrologais", nustatančiais medžių ligas ar jų vertę. Įkalnėje, ant kurios auga daug medžių, "dendrologai" tesuskaičiavo 8 vertingus medžius. Kai kvartalo bendruomenė pasisamdė nepriklausomų dendrologų iš Kauno, jie ant tos įkalnės suskaičiavo kelis tūkstančius vertingų medžių, tarp jų net 800 jaunų ąžuoliukų, kurie jau laikomi vertingais medžiais. 

Paauglių svarstymai apie kūrybiškumą

Plataus akiračio dizainerė Jurga Karčiauskaitė-Lago, besiblaškanti tarp Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Madrido, atranda laiko ir skiria nemažai dėmesio savo sūnų mokslams. Pati prisimindama, kaip reikėjo maskuoti savo kūrybiškumą, fantaziją, kad neišsiskirtų iš kitų bendramokslių, ji labai sielvartauja, kad tą patį daryti tarsi ir privalo jos vyresnėlis sūnus. Ji įsitikinusi: "Reikia baigti dergtis (toks žemaitiškas senovinis žodis, reiškiantis nemokėjimą elgtis) per baigiamuosius vaikų egzaminus mokyklose. Baigti išradinėti dviračius ir kažkaip sugebėti pasinaudoti sukaupta kitų šalių praktika, nes mes šioje vietoje esame bejėgiai. Mūsuose kūrybiškam galima tapti tik nuo 18-os metų. Tapti kūrybiškas, išsaugoti kūrybiškumą gali tik baigęs mokyklą, nes joje aplinka daro viską, kad būtum "kaip visi", - pastebi p. Jurga. Ir pateikia savo sūnaus ir jo bendraklasių minčių prieš egzaminą: "Maždaug perpratome, kaip reikia rašyti, nes perspėjo "atsargiai su originaliomis savomis mintimis. Kuo šabloniškiau." Reikia rašyti taip, kaip rašytų statistinė vidutinybė. Tada bus dešimt. Jeigu rašysi kaip statistinis debilas - tada aštuoni, jeigu kaip apsiskaitęs, šiek tiek mąstantis dvyliktokas - šeši, jeigu netyčia išlįs intelektas, sugebėjimas interpretuoti - keturi, bet pavojingiausia, jeigu nors kažkiek atsiskleis sugebėjimas kurti, talentas rašyti, nes už kūrybiškumą - du. O gal ir vienetas", - mokyklinę išmintį juokdamiesi klostė dvyliktokai. "Viskas, kaip moko Berkeley universitetas, tik ATVIRKŠČIAI", - dar pridūrė p. Jurgos sūnus. Mat jis prabėgusią vasarą baigė dviejų mėnesių Berkeley kūrybinio rašymo kursus, surinko 98 balus per egzaminą. "Viliuosi, tai netaps kliūtimi baigti Lietuvos mokyklą", - lyg juokais, lyg rimtai pridūrė sūnaus mokslais besirūpinanti mama. Pagrindo nerimui yra, nes paaugliai pranešė ir tokią žinią: "Lietuvių kalbos mokytojos raunasi plaukus, bando mums padėti, bet nieko nevynioja į vatą: už kūrybiškumą šiandien Lietuvoje baudžiama. Jeigu tai žinosite, sako, bus paprasčiau - galėsite kažkaip maskuotis, apsimesti, sutilpti į rėmus." Taigi.

Tel.49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Didelių planų akivaizdoje galima pasimesti. Istorija moko, kad tik maža grandiozinių planų...

Nuo ko priklausys Klaipėdos ateitis? nuotrauka, foto

Kai nusipelnę Lietuvos piliečiai gavo ką nusipelnė (vietoj priešmirtinio patepimo - pomirtinį...

Vitas Tomkus: kas nuplaus tris milijonus? nuotrauka, foto

Štai jau antrą šeštadienį popierinė „Respublika“ skelbia „įtariamų KGB bendradarbių sąrašą“. Jame...

Apie Tomkaus „KGB voratinklį“ nuotrauka, foto

Kas yra patriarchas? Ir kaip juo tampama? O kiek jų iš viso...

PATRIARCHAI nuotrauka, foto

Kovo 19-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Pasieniečiai ir vėl gelbėjo žvejus nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) informavo, kad...

Taikos prospekto degalinėje - visiškai girta darbuotoja nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities policija sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino istorija apie pastebėtą degalinės...

A lygoje „Trakai“ pranoko „Palangą“ nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygos čempionate sekmadienį Trakų „Trakų“ komanda Vilniuje 3:1...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...