2018 m. gruodžio 10 d. 21:21 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Gražinos skiltis

Medžių genocidas

Ponia Levutė į redakciją atlėkė ašarodama: "Nu, kon anie derb? Suveizejau, kad cieliausius medius Mažvyda alejas keime nušmauškina i beveizint išbildin, kad neiks nespetu kriokt", - greitakalbe žemaitiškai pyškino ji. Kaip ir anksčiau, totaliai pjaunant ir kertant medžius, aiškinama, - jie paliegę, o žmonės "suveizi", kad išvežami staigiai sveikut sveikutėliai. Ir pati turiu praktikos su "dendrologais", nustatančiais medžių ligas ar jų vertę. Įkalnėje, ant kurios auga daug medžių, "dendrologai" tesuskaičiavo 8 vertingus medžius. Kai kvartalo bendruomenė pasisamdė nepriklausomų dendrologų iš Kauno, jie ant tos įkalnės suskaičiavo kelis tūkstančius vertingų medžių, tarp jų net 800 jaunų ąžuoliukų, kurie jau laikomi vertingais medžiais. 

Paauglių svarstymai apie kūrybiškumą

Plataus akiračio dizainerė Jurga Karčiauskaitė-Lago, besiblaškanti tarp Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Madrido, atranda laiko ir skiria nemažai dėmesio savo sūnų mokslams. Pati prisimindama, kaip reikėjo maskuoti savo kūrybiškumą, fantaziją, kad neišsiskirtų iš kitų bendramokslių, ji labai sielvartauja, kad tą patį daryti tarsi ir privalo jos vyresnėlis sūnus. Ji įsitikinusi: "Reikia baigti dergtis (toks žemaitiškas senovinis žodis, reiškiantis nemokėjimą elgtis) per baigiamuosius vaikų egzaminus mokyklose. Baigti išradinėti dviračius ir kažkaip sugebėti pasinaudoti sukaupta kitų šalių praktika, nes mes šioje vietoje esame bejėgiai. Mūsuose kūrybiškam galima tapti tik nuo 18-os metų. Tapti kūrybiškas, išsaugoti kūrybiškumą gali tik baigęs mokyklą, nes joje aplinka daro viską, kad būtum "kaip visi", - pastebi p. Jurga. Ir pateikia savo sūnaus ir jo bendraklasių minčių prieš egzaminą: "Maždaug perpratome, kaip reikia rašyti, nes perspėjo "atsargiai su originaliomis savomis mintimis. Kuo šabloniškiau." Reikia rašyti taip, kaip rašytų statistinė vidutinybė. Tada bus dešimt. Jeigu rašysi kaip statistinis debilas - tada aštuoni, jeigu kaip apsiskaitęs, šiek tiek mąstantis dvyliktokas - šeši, jeigu netyčia išlįs intelektas, sugebėjimas interpretuoti - keturi, bet pavojingiausia, jeigu nors kažkiek atsiskleis sugebėjimas kurti, talentas rašyti, nes už kūrybiškumą - du. O gal ir vienetas", - mokyklinę išmintį juokdamiesi klostė dvyliktokai. "Viskas, kaip moko Berkeley universitetas, tik ATVIRKŠČIAI", - dar pridūrė p. Jurgos sūnus. Mat jis prabėgusią vasarą baigė dviejų mėnesių Berkeley kūrybinio rašymo kursus, surinko 98 balus per egzaminą. "Viliuosi, tai netaps kliūtimi baigti Lietuvos mokyklą", - lyg juokais, lyg rimtai pridūrė sūnaus mokslais besirūpinanti mama. Pagrindo nerimui yra, nes paaugliai pranešė ir tokią žinią: "Lietuvių kalbos mokytojos raunasi plaukus, bando mums padėti, bet nieko nevynioja į vatą: už kūrybiškumą šiandien Lietuvoje baudžiama. Jeigu tai žinosite, sako, bus paprasčiau - galėsite kažkaip maskuotis, apsimesti, sutilpti į rėmus." Taigi.

Tel.49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kai praeito šeštadienio skiltyje laikraščio skaitytoja p. Dalia, pasidalinusi emocijomis apie savo...

Kalėdų dovanėlės nuotrauka, foto

Nūdienos politikoje vis dažniau ima dominuoti beprotystė. Konfliktiškas pasaulis pritvinkęs begalinės įtampos,...

Lietuvių TAUTA netrokšta kariauti, ponai! nuotrauka, foto

Ketvirtadienio rytą lrytas.lt redakciją pasiekė elektroninis laiškas, kuriuo kreipiamasi į premjerą...

„Tai – akivaizdus įrodymas, kodėl žmonės emigruoja“ nuotrauka, foto

Premjeras sako, kad mokytojai ...

Premjere, jūs chamas nuotrauka, foto

"Viesulo" gimnasčių laurai nuotrauka, foto

Sportas, Baltarusijoje, Baranovičių mieste, vykusiame tarptautiniame meninės gimnastikos turnyre, laurus skynė Klaipėdos "Viesulo"...

Kovos už briedį Mažosios Lietuvos heraldikoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Vakar susitikę Mažosios Lietuvos teritorijoje esančių savivaldybių vadovai nusprendė kreiptis į šalies...

Ką melnragiškiams daryti su staiga "nelegaliu" tapusiu namu? nuotrauka, foto

Klaipėda, Melnragėje šeima paveldėjo 1936 metais statytą senelių namą. Pastarąjį lopyk nelopęs,...

Apsileidėlių šeimininkų Kretingoje nemažėja nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kasmet Kretingos rajono savivaldybė sudaro apleistų, neprižiūrimų arba ne pagal paskirtį...

Sportas, Paskelbta prieš 20 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...