2018 m. lapkričio 18 d. 12:17 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Dalijimosi liūdesys ir... džiaugsmas

(4)

"Nemokame dalintis? Nesitikėjau... Gatvėje prie vartelių pastatėme dežutę su obuoliais ir rašteliu: "Prašom vaišintis." Po pusvalandžio nei dėžutės, nei obuolių. Kažkaip negaila, bet liūdna..." - viešoje erdvėje liūdesį dėl "sumalto" gesto išsakė ponia Danutė, kuri vylėsi, jog praeiviai vaišinsis iš dėžutės pasiimdami po obuolį... Jos liūdesys neliko nepastebėtas. Ponia Audronė paantrino: "Kažkodėl Lietuvoje gerumas nėra užkrečiama "liga". Mūsų laiptinėje naujakurė moteris bandė išjudinti bendruomenę: rašė puošnius pasveikinimus įvairiom progom, motyvuojančius eilėraštukus, kabino plaštakes, gėles, dėjo saldainių krepšelius su zuikučiais Velykų proga, prismaigstė grožybių lifte. Laiptinėje gyvena pasiturintys žmonės. Ir ką jūs manot? Viskas buvo brutaliai naikinama, pasiimama su visu krepšiu, nuplėšiama. Gerumą bandžiusi sėti ir vienyti kaimynus moteris liko tarsi apspjaudyta." Ponia Dona pašmaikštavo:

"Obuolius reikėjo sudėti į kibirą ir pririšti su "lenciūgu". Man atrodo, kad tokias "štukas" krečiantys tiesiog pavydi, kad esi kitokia - geresnė, išradingesn?... Ilgas kelias į žmogaus vidinį pasaulį... Tačiau - pasaulis vis dėlto laikosi ant gerų ?monių pečių! Nepavarkime būti geri", - siūlė p. Dona.

Kartą prieš Kalėdas ir aš norėjau būti geresnė. Nusižiūrėjau eglaitę priešais langus ir ją papuošiau. O paskui kas kelias minutes puldinėjau prie lango, žiūrėdama, ar dar kas "neprichvatizavo" girliandų, žaisliukų. Kitą rytą pirmiausiai prie lango... Ne, niekas nepavogta. O po pietų tai ir visai širdis apsąlo: kelios kaimynų mergaitės ant eglutės kabino savo žaislų. Niekas eglutės "nenurabavojo iki Trijų karalių.

Gal kartais mes savo aplinką vertinam blogiau, nei ji to verta? Ponios Danutės sumanymas vaišinti obuoliais nelabai derlingais jų metais - sumanymas puikus. Bet gal praeivis nebuvo koks piktavalis. Tik paprasčiausias avigalvis, pamanęs, kad visa dėžė jam...

Danutės vietoje eksperimentą pakartočiau - dėžė su kriaušėmis, dėžė su slyvomis. Na, tiesiog azartas "gaudyti" žmonių reakcijas. Gal vis dėlto pagaliau ir kiti pasigautų dalijimosi džiaugsmo šišą?

Pabandykime ir savo aplinkoje paeksperimentuoti ir pažiūrėti, kas iš to išeis. Laukčiau jūsų pranešimų, kaip sekėsi dauginti dalijimosi gėrio "bacilą". Juk viskas pasaulyje kisti pradeda nuo mažmožių.

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13 val. tel. (846) 49 34 35 arba rašykite laiškus el. pašto adresu grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ko norėt iš budulių?

2018-08-12   11:07

IP: 84.46.238.182

o daugumas mūsų jaunimo juk tokie. Bent jau Klaipėdoje. "Bumčikų" prakaltos smegenėlės empatijos neturi

Irena

2018-08-11   23:42

IP: 84.240.53.14

... Jei vaisintis tai vaisintis- ne visu gi apetitas vienodas...Reikejo padeti tris obuolius!:))). Graziai tu cia prirasei, Grazinele! Ir Danute pazistu kaip geriete, tiksliau, gerio puoseletoja. As to jau nebedarau...Buvo daug apmaudziu momentu-zmones yra tokie kokie yra...

Roma

2018-08-11   22:45

IP: 78.62.20.185

iš mano tėviškės sodo liko trys obelys šalia gana naujos mokyklos. Graudu žiūrėti, kaip vaikai dar neprinokusius obuolius drasko su šakomis, Viena obelis jau kito pavasario nebesulauks - labai aplaužyta ir jau džiūsta. Ir nebandyk tų kaimynų vaikų paprotinti, kad neniokotų obelų - tai sulauki tokios tirados įvairiakalbių keiksmažodžių...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

„Dažniausiai reikia keisti ne aplinką, o patį save.“Arthuras Christopheris Bensonas (anglų poetas,...

Kreipimasis į Slengių gyvenvietės gyventojus nuotrauka, foto

Tebegyvename Visų šventųjų ir Vėlinių nuotaikomis. Dar mirusiųjų pagerbimo dienų išvakarėse laikraščio...

Kai moliūgai netrukdo... nuotrauka, foto

Savo sprendimą dalyvauti 2019 m. Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose paskelbęs ambasadorius Vygaudas...

Prezidentas privalo tapti atsvara valdančiųjų kuriamai rytietiškai valdžios vertikalei nuotrauka, foto

Šiandien Klaipėdoje - principinis krepšinio mūšis nuotrauka, foto

Sportas, Sekmadienį nuo 17.20 val. "Švyturio" arenoje į principinę Lietuvos krepšinio lygos (LKL)...

Karjeros galimybės Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Taip skamba lapkričio 14 dieną vykęs renginys, kurį organizavo Klaipėdos Interact klubas. Šio...

Lietuvių kalba Klaipėdos krašto teismuose ir mokyklose nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Kai 1925 m. rugpjūčio 25 d. įsigaliojo Klaipėdos krašto konvencija, jos sudėtinės...

Šalies vadovai pasveikino Latviją su nepriklausomybės minėjimo 100-mečiu nuotrauka, foto

Lietuva, Išvykdama dalyvauti šventiniuose renginiuose Rygoje prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos...

Sportas, Paskelbta prieš 16 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...