2018 m. lapkričio 18 d. 02:17 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Čia ir ten

(2)

Čia ir ten nuotrauka, foto

Gražina JUODYTĖ.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Jurgos Karčiauskaitės-Lago pastebėjimai, mintys visada įdomios dar ir todėl, kad jos akiratyje - visas pasaulis. Blaškausi tarp Klaipėdos, Kauno, Vilniaus ir Madrido, atrodo, dabar daugiausiai laiko bus Ispanijoje, mažame jos miestelyje, iš kurio pasauliui madas "triūbyja" ne vienas mados diktatorius.

Viename iš paskutiniųjų pranešimų, kaip jai ten sekasi, perskaičiau nerimastingą informaciją: "Mūsų miestelis Ispanijoje išrado... vasaros karnavalą. Taip, jis čia bus švenčiamas savaitgalį, kai suvažiuos daugybė žmonių! Veža net autobusai, nes vyksta dideli renginiai, koncertai. Žiauriai smagu.

BŪDAVO.

Dabar karnavalo laukiu nerimaudama. Pernai vasaros karnavalas vyko vos po dviejų tragiškų įvykių Barselonoje.

Iki šiol apie tai nepasakojau, nes buvau šoke, o paskui stengiausi pamiršti. Nebūčiau iš Rytų Europos: visiems pernai linksminantis, negalėjau nusiraminti. Matant minias atsipalaidavusių žmonių, vaikštinėjau nerimaudama ir, žinoma, pačioj dienos aky priešais save pamačiau keturis arabus. Nepersirengusius jokiais kostiumais, su striukėmis, permestomis per rankas. Ėjo tiesiai priešais centriniame parke.

Kaip užhipnotizuotas triušis stebėjau juos. Vienam pajudinus ranką, pamačiau didelį peilį. Mudu įsmeigėme akis vienas į kitą. Jis du pirštus nukreipė sau i akis, po to atsuko juos į mane. Suprask - aš tave matau. Jie paspartino žingsnius, aš likau sustingusi it akmuo, manydama, - sapnuoju paranojišką sapną. Pranešiau policijai. Tada sužinojau, - jie jau ieškomi. Tada daviau parodymus, nes jau buvo sužeistų. Atvyko greitoji, sanitarai nešė žmogų ant neštuvų. O aplink virė šventė. Daugybė linksmų ir nerūpestingų žmonių, būriai vaikų. Kitą dieną laukėme spaudos. Nė mažiausios žinutės. Net užuominos. Tyla. Išvada: tik dar aiškiau supratau, - pasitikėti šandien tegali tik savo intuicija."

Kai Lietuvoje buvo pranešta apie pabėgėlių kvotas - daugiau nei tūkstantis, o dar apie išmokas jiems, bene tris kartus viršijančias pensijas, be galo piktinomės. Paskui kažkaip tos skiriamos išmokų sumos susitraukė, o pagal kvotas priimti pabėgėliai po mėnesio kito ar net kelių savaičių pradėjo nešti kudašių iš Lietuvos.

Prisipažinsiu, - gal bent kartą pasidžiaugiau, kad esame tarp ES skurdžių, įvardijamų paskutinėse lentelės eilutėse. Lietuvoje pabėgėlių užsilaiko. Bet vienetai, - dažniausiai intelektualių, išmokstančių net tokią užsieniečiams painią lietuvių kalbą. Būtent tie intelektualieji džiaugiasi atradę Lietuvą. Dėl didesnių išmokų kitose ES šalyse atsisijoja Jurgos aprašyti tipažai. Bet vis tiek neramu, kad ir tokių mūsų šalyje gali užsilikti...

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13 val. tel. (846) 49 34 35 arba rašykite laiškus el. pašto adresu grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

žemaičiai

2018-08-21   11:41

IP: 188.69.208.117

Žemaičiai apie nelaukiamą svečių labai gražiai sako": Jei tik važiuosite pro šalį... tai ir važiuokite..." To linkiu visiems svetimo kultūros, geresnės duonos ieškančių "karo" pabėgėlių.

Roma

2018-08-19   17:59

IP: 78.62.20.185

apie atvykėlių-pabėgėlių nusikaltimus vengia skelbti ir Švedijos žiniasklaida. Ten dėl valstybės tolerancijos atvykėliai jau seniai didelė problema...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

„Dažniausiai reikia keisti ne aplinką, o patį save.“Arthuras Christopheris Bensonas (anglų poetas,...

Kreipimasis į Slengių gyvenvietės gyventojus nuotrauka, foto

Tebegyvename Visų šventųjų ir Vėlinių nuotaikomis. Dar mirusiųjų pagerbimo dienų išvakarėse laikraščio...

Kai moliūgai netrukdo... nuotrauka, foto

Savo sprendimą dalyvauti 2019 m. Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose paskelbęs ambasadorius Vygaudas...

Prezidentas privalo tapti atsvara valdančiųjų kuriamai rytietiškai valdžios vertikalei nuotrauka, foto

Božolė šventėje populiariausia buvo svogūnų sriuba nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmą kartą Klaipėdoje surengta Božolė šventė didelio antplūdžio švenčiančiųjų nesulaukė, tačiau sujudimas...

Ramūnas Karbauskis: PVM lengvata malkoms bus nuotrauka, foto

Lietuva, „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada Seime palaikyti prie valdančiųjų prisišliejusių „tvarkiečių“ siūlymą...

Grįžusieji: "Gerai gyventi galima ir Lietuvoje" nuotrauka, foto

Žmonės, Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

Nuomonės, Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 10 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...