2019 m. vasario 17 d. 00:22 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Čia ir ten

(2)

Čia ir ten nuotrauka, foto

Gražina JUODYTĖ.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Jurgos Karčiauskaitės-Lago pastebėjimai, mintys visada įdomios dar ir todėl, kad jos akiratyje - visas pasaulis. Blaškausi tarp Klaipėdos, Kauno, Vilniaus ir Madrido, atrodo, dabar daugiausiai laiko bus Ispanijoje, mažame jos miestelyje, iš kurio pasauliui madas "triūbyja" ne vienas mados diktatorius.

Viename iš paskutiniųjų pranešimų, kaip jai ten sekasi, perskaičiau nerimastingą informaciją: "Mūsų miestelis Ispanijoje išrado... vasaros karnavalą. Taip, jis čia bus švenčiamas savaitgalį, kai suvažiuos daugybė žmonių! Veža net autobusai, nes vyksta dideli renginiai, koncertai. Žiauriai smagu.

BŪDAVO.

Dabar karnavalo laukiu nerimaudama. Pernai vasaros karnavalas vyko vos po dviejų tragiškų įvykių Barselonoje.

Iki šiol apie tai nepasakojau, nes buvau šoke, o paskui stengiausi pamiršti. Nebūčiau iš Rytų Europos: visiems pernai linksminantis, negalėjau nusiraminti. Matant minias atsipalaidavusių žmonių, vaikštinėjau nerimaudama ir, žinoma, pačioj dienos aky priešais save pamačiau keturis arabus. Nepersirengusius jokiais kostiumais, su striukėmis, permestomis per rankas. Ėjo tiesiai priešais centriniame parke.

Kaip užhipnotizuotas triušis stebėjau juos. Vienam pajudinus ranką, pamačiau didelį peilį. Mudu įsmeigėme akis vienas į kitą. Jis du pirštus nukreipė sau i akis, po to atsuko juos į mane. Suprask - aš tave matau. Jie paspartino žingsnius, aš likau sustingusi it akmuo, manydama, - sapnuoju paranojišką sapną. Pranešiau policijai. Tada sužinojau, - jie jau ieškomi. Tada daviau parodymus, nes jau buvo sužeistų. Atvyko greitoji, sanitarai nešė žmogų ant neštuvų. O aplink virė šventė. Daugybė linksmų ir nerūpestingų žmonių, būriai vaikų. Kitą dieną laukėme spaudos. Nė mažiausios žinutės. Net užuominos. Tyla. Išvada: tik dar aiškiau supratau, - pasitikėti šandien tegali tik savo intuicija."

Kai Lietuvoje buvo pranešta apie pabėgėlių kvotas - daugiau nei tūkstantis, o dar apie išmokas jiems, bene tris kartus viršijančias pensijas, be galo piktinomės. Paskui kažkaip tos skiriamos išmokų sumos susitraukė, o pagal kvotas priimti pabėgėliai po mėnesio kito ar net kelių savaičių pradėjo nešti kudašių iš Lietuvos.

Prisipažinsiu, - gal bent kartą pasidžiaugiau, kad esame tarp ES skurdžių, įvardijamų paskutinėse lentelės eilutėse. Lietuvoje pabėgėlių užsilaiko. Bet vienetai, - dažniausiai intelektualių, išmokstančių net tokią užsieniečiams painią lietuvių kalbą. Būtent tie intelektualieji džiaugiasi atradę Lietuvą. Dėl didesnių išmokų kitose ES šalyse atsisijoja Jurgos aprašyti tipažai. Bet vis tiek neramu, kad ir tokių mūsų šalyje gali užsilikti...

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13 val. tel. (846) 49 34 35 arba rašykite laiškus el. pašto adresu grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

žemaičiai

2018-08-21   11:41

IP: 188.69.208.117

Žemaičiai apie nelaukiamą svečių labai gražiai sako": Jei tik važiuosite pro šalį... tai ir važiuokite..." To linkiu visiems svetimo kultūros, geresnės duonos ieškančių "karo" pabėgėlių.

Roma

2018-08-19   17:59

IP: 78.62.20.185

apie atvykėlių-pabėgėlių nusikaltimus vengia skelbti ir Švedijos žiniasklaida. Ten dėl valstybės tolerancijos atvykėliai jau seniai didelė problema...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Mes tolstame ne tik nuo Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo datos. Lietuva, kaip...

Nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas nuotrauka, foto

Vasario 16-osios išvakarėse puiki proga paklausti, kaip mūsų valstybėje vykstančius procesus vertina...

Gytis Padegimas: Negali būti dviejų ponų tarnu nuotrauka, foto

Brendusi Klaipėdoje, vietą po saule radusi dizainerė ir juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago nemažai...

Meilė savo kraštui ir žmonėms nuotrauka, foto

Dažnai teigiama, jog Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika, kurią sukūrė lietuvių...

Rolandas Paksas: Nepriklausomybės miražas nuotrauka, foto

Pralaimėjęs „Neptūnas“ kausis dėl KMT bronzos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ neatsigavo nuo ankstyvų tolimų Vilniaus „Ryto“ dūrių ir „Kidy Tour“...

Sankt Peterburge sugriuvo pastatas - viduje yra žmonių nuotrauka, foto

Pasaulis, Sankt Peterburge, Lomonosovo gatvėje esančiame penkiaaukštyje sugriuvo namo pertvaros, pranešė „RIA Novosti“, nurodydama skubios...

Alytuje „Dragūnas“ nukovė „Varsą-Stronglasą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį Alytuje įsirašė dar vieną pergalę Lietuvos rankinio lygoje....

Šventinė mero kalba - su netikėtomis įžvalgomis nuotrauka, foto

Klaipėda, "Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų padaryti pavieniui. Kiekvieno žmogaus...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...