2018 m. rugsėjo 20 d. 16:20 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Čia ir ten

(2)

Čia ir ten nuotrauka, foto

Gražina JUODYTĖ.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Jurgos Karčiauskaitės-Lago pastebėjimai, mintys visada įdomios dar ir todėl, kad jos akiratyje - visas pasaulis. Blaškausi tarp Klaipėdos, Kauno, Vilniaus ir Madrido, atrodo, dabar daugiausiai laiko bus Ispanijoje, mažame jos miestelyje, iš kurio pasauliui madas "triūbyja" ne vienas mados diktatorius.

Viename iš paskutiniųjų pranešimų, kaip jai ten sekasi, perskaičiau nerimastingą informaciją: "Mūsų miestelis Ispanijoje išrado... vasaros karnavalą. Taip, jis čia bus švenčiamas savaitgalį, kai suvažiuos daugybė žmonių! Veža net autobusai, nes vyksta dideli renginiai, koncertai. Žiauriai smagu.

BŪDAVO.

Dabar karnavalo laukiu nerimaudama. Pernai vasaros karnavalas vyko vos po dviejų tragiškų įvykių Barselonoje.

Iki šiol apie tai nepasakojau, nes buvau šoke, o paskui stengiausi pamiršti. Nebūčiau iš Rytų Europos: visiems pernai linksminantis, negalėjau nusiraminti. Matant minias atsipalaidavusių žmonių, vaikštinėjau nerimaudama ir, žinoma, pačioj dienos aky priešais save pamačiau keturis arabus. Nepersirengusius jokiais kostiumais, su striukėmis, permestomis per rankas. Ėjo tiesiai priešais centriniame parke.

Kaip užhipnotizuotas triušis stebėjau juos. Vienam pajudinus ranką, pamačiau didelį peilį. Mudu įsmeigėme akis vienas į kitą. Jis du pirštus nukreipė sau i akis, po to atsuko juos į mane. Suprask - aš tave matau. Jie paspartino žingsnius, aš likau sustingusi it akmuo, manydama, - sapnuoju paranojišką sapną. Pranešiau policijai. Tada sužinojau, - jie jau ieškomi. Tada daviau parodymus, nes jau buvo sužeistų. Atvyko greitoji, sanitarai nešė žmogų ant neštuvų. O aplink virė šventė. Daugybė linksmų ir nerūpestingų žmonių, būriai vaikų. Kitą dieną laukėme spaudos. Nė mažiausios žinutės. Net užuominos. Tyla. Išvada: tik dar aiškiau supratau, - pasitikėti šandien tegali tik savo intuicija."

Kai Lietuvoje buvo pranešta apie pabėgėlių kvotas - daugiau nei tūkstantis, o dar apie išmokas jiems, bene tris kartus viršijančias pensijas, be galo piktinomės. Paskui kažkaip tos skiriamos išmokų sumos susitraukė, o pagal kvotas priimti pabėgėliai po mėnesio kito ar net kelių savaičių pradėjo nešti kudašių iš Lietuvos.

Prisipažinsiu, - gal bent kartą pasidžiaugiau, kad esame tarp ES skurdžių, įvardijamų paskutinėse lentelės eilutėse. Lietuvoje pabėgėlių užsilaiko. Bet vienetai, - dažniausiai intelektualių, išmokstančių net tokią užsieniečiams painią lietuvių kalbą. Būtent tie intelektualieji džiaugiasi atradę Lietuvą. Dėl didesnių išmokų kitose ES šalyse atsisijoja Jurgos aprašyti tipažai. Bet vis tiek neramu, kad ir tokių mūsų šalyje gali užsilikti...

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13 val. tel. (846) 49 34 35 arba rašykite laiškus el. pašto adresu grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

žemaičiai

2018-08-21   11:41

IP: 188.69.208.117

Žemaičiai apie nelaukiamą svečių labai gražiai sako": Jei tik važiuosite pro šalį... tai ir važiuokite..." To linkiu visiems svetimo kultūros, geresnės duonos ieškančių "karo" pabėgėlių.

Roma

2018-08-19   17:59

IP: 78.62.20.185

apie atvykėlių-pabėgėlių nusikaltimus vengia skelbti ir Švedijos žiniasklaida. Ten dėl valstybės tolerancijos atvykėliai jau seniai didelė problema...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Išaušo rytas, ir pirmieji lankytojai užplūdo kuklią didelio prekybos tinklo parduotuvę netoli...

Mėnesį dirbau kasininku, dabar tai sapnuoju tik košmaruose nuotrauka, foto

Rengiant šį pranešimą kilo didelė abejonė, ar teisingai mes identifikuojame, kad uostas...

"Laiko daryti gerai nebėra, reikia daryti labai gerai" nuotrauka, foto

Niekam ne paslaptis, kad mūsų valstybės nacionaliniam saugumui mirtiną pavojų kelia... trąšos,...

Rinkimai artyn, pavojų ir regėjimų daugyn nuotrauka, foto

Metinė Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio kalba Europos Parlamente nesukrėtė nei...

Pasigailėti negalima plakti - kur ES valdantieji padės kablelį? nuotrauka, foto

Sezono atidarymo rungtynėse – gausybė prizų bei nuolaidų nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ sirgaliai jau turi galimybę įsigyti bilietus į pirmąjį „Betsafe–LKL“...

Prezidentei krizė buvo pelninga nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas tęsia parlamentinį tyrimą, kas lėmė 2009-aisiais Lietuvoje...

Gatvė rekonstruojama greičiau nei planuota nuotrauka, foto

Klaipėda, Pamario gatvės rekonstrukcija bus baigta daug greičiau nei planuota. "Jau šiais metais...

Lietuvos skola toliau auga - pasiekė 35300000000 € nuotrauka, foto

Euras, Lietuvos bendroji skola užsieniui antro ketvirčio pabaigoje sudarė 35,3 mlrd. eurų,...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Euras, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...