2019 m. sausio 17 d. 13:33 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Bebrai dauginasi

(7)

2017-11-24, 18:49

Rytas STASELIS

Bebrai dauginasi nuotrauka, foto

DAUGINASI. "Nuo LSDP ("Palucko socialdemokratų") atskilusi socialdemokratų darbo... uuuups, atsiprašau... socialdemokratų bebrų partija (LSDBP) šią savaitę nutarė pasidauginti į savo gretas viliodama kai kuriuos LSDP merus.

© Stasio ŽUMBIO nuotr.

Atrodo, turėsime naują jauną, ambicingą ir iš pažiūros - nekvailą ūkio ministrą. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis į šį postą vietoje atsistatydinusio socialdemokrato Mindaugo Sinkevičiaus siūlo Valstiečių žaliųjų frakcijos Seime atstovą, vadovavusį parlamentiniam Ekonomikos komitetui, Virginijų Sinkevičių. Apie kurį gana palankiai atsiliepia šiame komitete dažnai sutinkami oficialūs ir neoficialūs lobistai, apžvalgininkai ir ekspertai. Daugiausiai abejonių teko girdėti tik dėl to, kad esą p. Sinkevičiui - tik 27-eri.

Pirma mintis, kuri kyla dėl tokių abejonių: per ketvirtį amžiaus nepriklausoma Lietuva, ko gero, spėjo beviltiškai pasenti, kad tinkami būti ministrais daugeliui turi būti panašūs į ūsuotus bebrus storais užpakaliais, užimančiais mažiausiai pusantros standartinės kėdės (iliuzija, kad tokį stotą gana sunku pajudinti).

Bebrai šiame rašinyje dar gaus dėmesio. O kol kas, rašydamas apie p. Sinkevičių, noriu prisiminti porą istorinių faktų, kurie, manding, parodė, kad jauni žmonės vyriausybėje - toli gražu ne bėda. Darius Kuolys, pirmosios atkurtos Lietuvos švietimo ministras šias pareigas užėmė taip pat nepilnų 28-erių. Labai gerai žinojo, ką daryti, darė, ir, nepaisant to, kad jo įpėdiniai vėliau p. Kuolio palikimą rovė tiesiog su šaknimis, o tas vietas dar barstė kalkėmis, ligi šiol bent jau sostinėje išliko keletas jo nusausintų salelių, kurios sugebėjo išlikti per visas stichijas - vandenį, ugnį ir varines triūbas.

Arba pirmasis atkurtos Estijos ministras pirmininkas Martas Laaras vadovauti Vyriausybei ėmėsi būdamas 32-ejų. Istorikas! Jokios supratimo apie ekonomiką (tą atvirai pripažino)! Ūsuoti sovietiniai Estijos bebrai, prie savo pavardžių turėję neatsiejamus ekonomikos profesorių, daktarų ir akademikų artikelius, jį niekino, jo komandą vadino "trumpomis kelnaitėmis po vyriausybę lakstančiais Laaro berniukais", prognozavo, kad įgyvendinti p. Laaro siūlomą ekonomikos reformą - tai tas pat, "kaip pėsčiomis eiti vandeniu". O jis su savo komanda ėmė ir praėjo, paklodamas naujai Estijos ekonomikai tokius pamatus, kad po dvejų metų jo vyriausybę pakeitęs bebrų kabinetas nesugebėjo nieko sugrąžinti atgal. O mes dabar estus vis vejamės. Nors paknopstomis dūstame, žiaukčiojame, stringame kosulio priepuoliais, atotrūkis vis didėja.

Ponas Laaras, deja, šiuo metu yra praradęs sveikatą, po sunkaus insulto pasitraukęs iš aktyvios politikos jau keletą metų.

Ankstyvo neįgalumo p. Sinkevičiui nelinkiu. Tačiau jo politinė karjera ir sėkmė arba nesėkmė priklauso nuo kelių svarbių veiksnių: jis turi žinoti tiksliai, ką nori padaryti. Pabrėžiu - ne "spręsti einamuosius klausimus", o turėti savo tikslą ir planą. Jis turi sugalvoti, kaip tuos tikslus ir su kokiais pagalbininkais pasiekti ir kaip tuos pasiekimus pristatyti visuomenei. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos dvigalvis (p. Karbauskis ir p. Skvernelis) čia greičiausiai niekuo nepadės. Tačiau iššūkis būtent toks. Alternatyva: jeigu p. Sinkevičius Seimo laktą keičia į Ūkio ministeriją dėl to, kad jam įdomu patrinti kitokią valdišką kėdę ir pajusti, kaip visi interesantai, net pažįstantys iš anksčiau, į jį kreipiasi "pone ministre", tai nė nepajus, kaip jo užpakalis išsipūs iki pusantros kėdės diametro, o iš tam tikro rudimento išaugs uodega.

O Lietuvos politikai graso, tskant, bebrų populiacija. Perfrazuojant žinomą patarlę - kiek bebrą bešertum, jis vis vien žiūrės link upės ir kraipys ūsą, kurią čia drebulę nugraužus. Nuo LSDP ("Palucko socialdemokratų") atskilusi socialdemokratų darbo... uuuups, atsiprašau... socialdemokratų bebrų partija (LSDBP) šią savaitę nutarė pasidauginti į savo gretas viliodama kai kuriuos LSDP merus. Taip pat ir dar Algirdo Butkevičiaus laikais su šia partija ryšius nutraukusį Druskininkų kunigaikštį Ričardą Malinauską. Tai rodo, kad prieš keletą metų įvykęs konfliktas dėl to, kad p. Malinauskas spjovė į Lietuvos įstatymus, teismus, piliečius ir kraštiečius, tebuvo nesusipratimas. Mimikrija. Aplinkybėms susiklosčius taip, kaip jos susiklostė dabar, vėl vienus traukia prie kitų saviškių. Nes tik tokia tradicinė nomenklatūrinė partija, kurios oficialus devizas sakomas rusų kalba "Vsio zakono" (liet. viskas teisėta), surėmusi pečius gali jaustis tvari ir sau patikima. Šios galimos jungtuvės apie p. Malinauską nepasako absoliučiai nieko. Tačiau kiek daug byloja apie Butkevičiaus-Kirkilo-Bernatonio kompaniją! Sunku pervertinti. Tačiau jų požiūris į teisę, valstybę, skaidrumą, sąžiningumą - kaip ant balto popieriaus juodu rašalu.

LSDBP turėtų paslapčiom paploti ir veidmainystėje pagautas premjeras Skvernelis. Beje tris kartus viešoje erdvėje pareiškęs, kad savo verslo reikalais susikompromitavęs bebrų partijos atstovas Artūras Skardžius "neturėtų likti [Seimo] Ekonomikos komitete", balsavimo parlamente šiuo klausimu jis išvengė kažkokiu pretekstu nusimuilinęs. Tai va. Viena vertus, akivaizdžiai pajuto, kad kalbėti apie supuvusią politinę sistemą, skaidrumo politikoje deficitą šalia p. Karbauskio per rinkimų kampaniją - tai viena. O susidėliojus aplinkybėms, kada valdančioji koalicija praranda balsus Seime ir kiekvienas skardžius tampa aukso vertės - ima augti bebro uodega. Ir priešrinkiminiai plepėjimai nuvertėja kaip Zimbabvės doleris.

Negerai įtariu, kad prieš keletą mėnesių p. Skvernelio patarėjo skaidrumo ir korupcijos klausimais pareigas užėmusiam buvusiam kolegai Skirmantui Malinauskui sostinės Gedimino 11 adresu greitai nebebus ką veikti...

Žymos: rytas staselis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Askas

2017-11-30   11:52

IP: 193.219.60.2

R.Staselis ar pramiegojo ar neišsipagiriojo, nes nesugeba vertinti viešos informacijos - BUTKEVIČIUS NEDALYVAUJA NAUJOS PARTIJOS KŪRIME....

2017-11-27   11:04

IP: 172.241.150.81

RESTORATION CAME UPON MY LIFE WITH THE HELP OF FUNDING CIRCLE INC. AFTER BEEN DRAIN BY SCAMS ...

I'm Isabella Tyson from 1910 N Halsted St Unit 3, Chicago IL60614 USA,, i have been searching for a genuine loan company for the past few months and all i got was bunch of scams who made me to trust them and at the end of the day took my money without giving anything in return, all hope was lost i got confused and frustrated, i find it very difficult to feed my family and vowed never to have anything to do with loan companies on net and went to seek of assistance from a very good friend which i explained all my experience regarding online companies with and said he can help me that he knows of a Godsent and well known company called FUNDING CIRCLE PLC, he stated he just got a loan from them although i was still very unsure about this company due to my past experience but i decided to give it a try and did as i was directed by my friend and applied, i never believed but i tried and to my greatest surprise i received my loan in my bank account within 24 hours, i could not believe that i would stand on my feet financially again. I’m glad I took the risk and applied for the loan and today i'm thanking God that such loan companies still exist and promise to share the good news to people who are in need of financial assistance because the rate of scams on net is getting very serious and i don't want people to fall victim when we still have genuine and Godsent lenders.. You can contact this Godsent company using the information as stated and be a partaker of this great testimony.. Email: fundingcapitalplc@gmail.com OR Call/Text +14067326622 thanks


Elfas

2017-11-27   01:01

IP: 90.143.118.206

Bebrai:) Kaip visada Staselis į dešimtuką:)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Sausio 13-osios simboliu tapusią neužmirštuolę jau kelerius metus, prisimenant tragiškuosius įvykius, į...

Neužmirštuolei - aštri juvelyrės Jurgos Lago kritika nuotrauka, foto

Mieli "Vakarų ekspreso" skaitytojai, savo džiaugsmais, rūpesčiais ir vargais galite pasidalinti nuomonių...

Gražinos skiltis: Tarsi miražas nuotrauka, foto

Diplomatinis korpusas Lietuvoje išskirtinis moterų gausa. Ambasadores moteris į Vilnių dabar...

Šioje Vyriausybėje nėra vietos moterims? nuotrauka, foto

Katalikams rytoj kalėdinių švenčių pabaiga, sulaukus Trijų karalių. Iš bažnyčių parsinešę šventintų...

Trys karaliai nuotrauka, foto

„Atlantas“ - aklavietėje: nusisuka ir rėmėjai, ir savivaldybė nuotrauka, foto

Sportas, Praėjusiame A lygos sezone su finansinėmis problemomis susidūręs, bet jį šiaip ne...

„Transparency International“: Klaipėda skaidriausia nuotrauka, foto

Klaipėda, Pasaulinės nevyriausybinės organizacijos, tiriančios įvairaus pobūdžio korupciją, „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) pateikė...

„Facebook“ Lietuvoje ir kitur ištrynė šimtus paskyrų nuotrauka, foto

IT, Socialinis tinklas „Facebook“ ketvirtadienį pranešė, kad Lietuvoje ir kitose Rytų Europos...

Lombardo vagį išdavė pėdsakai sniege nuotrauka, foto

Kriminalai, Pėdsakai sniege policijos patrulius Klaipėdoje nuvedė tiesiai pas įtarimą vagį. Trečiadienį, apie...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...