2020 m. rugsėjo 27 d. 16:42 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Bausti, negalima pasigailėti

(16)

2012-02-02, 00:01

Rūta BUDINAVIČIENĖ

Bausti, negalima pasigailėti nuotrauka, foto

© Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.

Reklama

2012 m. sausio 27 d. Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos koncertų salėje vyko TV konkurso "Dainų dainelė" zonos turo pasirodymai. Kaip jau įprasta, Klaipėdos miesto solistai ir ansambliai pasirodė tikrai puikiai, ypač C ir D kategorijose.

TV konkurso "Dainų dainelė" zonos turą prisiminus

Daug pagyrų ir aukštų įvertinimų nusipelnė Klaipėdai atstovavę ansambliai ir jų vadovai Regina Vindžigalskienė (Klaipėdos jaunimo centras), Ingrida Bertulienė (Vydūno vidurinė mokykla), Erlanda Tverijonienė (Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras), Dalia Pilipavičienė ("Ąžuolyno" gimnazija), paruošę po kelis kolektyvus (kai bendra Lietuvos tendencija šių metų "Dainų dainelės" konkurse zonos turuose - mažai ansamblių, daug solistų ir duetų), solistus, duetus, tercetus ruošę mokytojai Aušra Niparavičienė (Vytauto Didžiojo gimnazija), Irma Keinienė (J. Kačinsko muzikos mokykla), Ligita Grybauskienė (P. Mašioto progimnazija), Ingrida Žmijauskienė ("Versmės" progimnazija), Regina Bočkienė (lopšelis-darželis "Puriena"), Rūta Budinavičienė (lopšelis-darželis "Volungėlė") ir kt.

Konkurso dainininkai virpino širdies stygas savo balsų grožiu ir ansambliškumu, stebino vadovų meninė išmonė (pasirinktas repertuaras, aranžuotės, liaudies dainų harmonizacijos, kūrinių interpretacija), akomponiatorių meistriškumas. Atskira padėka organizatoriams už dovanėles kiekvienam dalyviui ir atminimo raštus vadovams.

Tačiau... Norime pareikšti nepasitenkinimą Klaipėdos zonos turo A kategorijos vertinimo rezultatais.

Po Klaipėdos miesto turo daugelis konkursą stebėjusių pedagogų ir kompetentinga miesto turo komisija aukštai įvertino ir gyrė Klaipėdos ikimokyklinukų pasirodymus, pažymėjo aukštą pasirodymų lygį. Einamasis zonos pasirodymams A kategorijos balas buvo 21,8 (kitose kategorijose 21).

Klaipėdos miesto turo A kategorijos įvertinimai buvo tokie:

Solistas M. Matvejevas, 6 m., lopšelis-darželis "Giliukas" - 23

Solistė A. Ušinskaitė, 3 m., lopšelis-darželis "Volungėlė" - 22,5

Ansamblis "Auksinė žuvelė" 5-7 m. - 22,5

Lopšelio-darželio "Aitvarėlis" 5-6 m. vaikų ansamblis - 22,25

Solistė M. Zakrevskaja, 5 m., lopšelis-darželis "Volungėlė" - 21,9

Lopšelio-darželio "Puriena" 5-6 m. vaikų ansamblis - 21,8

Reklama

Tačiau... Klaipėdos zonos konkurse 20 balų ribą įveikė tik vienas darželinukų ansamblis. Dalyvavusių solistų ir dviem balsais dainuojančių dainininkų balsai tiesiog "paskendo" didžiulėje gimnazijos salėje.

Koncertą stebėjusių pedagogų ir mūsų manymu, tokius skirtingus miesto ir zonos turų vertinimus ir pačius pasirodymus nulėmė:

1) Netinkamas zonos turo koncerto salės parinkimas: jos dydis ir temperatūra (miesto turui parinkta šilta ir jauki J. Karoso meno mokyklos salė, mokykloje daug klasių su instrumentu prasidainavimui; zonos turui parinkta didžiulė, žiemos sezonu neprišildoma gimnazijos salė, kurioje darželinukų balsai "pasimeta", vaikai šąla, o žiūrovai sėdi su paltais);

2) Nepalankus A turo dalyviams pasirodymų laikas (miesto turas vyko 9.30-12 val., o zonos turas prasidėjo 13.00 val., kai mažamečiams vaikams įprasta eiti miegoti pokaičio. Beje, kituose miestuose zonos turo laikas buvo parinktas kur kas patogesnis: 5 mietuose - nuo 10 val., 6 miestuose - nuo 11 val., po 2 miestus - nuo 12 ir 13 val. (tarp jų - ir Klaipėdoje);

3) Pasirinktas komisijos dydis ir sudėtis (tik trijų komisijos narių komisija ir profesionalai, dirbantys su vyresnio mokyklinio amžiaus vaikais, nė vieno atstovo, dirbančio ar dirbusio su A ir B kategorijos vaikais).

Zonos turo organizatoriams ateityje tai būtinai reikia keisti.

Rūta BUDINAVIČIENĖ, Klaipėdos lopšelio-darželio "Volungėlė" meninio ugdymo mokytoja, muzikos mokytoja ekspertė, švietimo konsultantė

Žymos: dainų dainelė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Agnė

2012-02-11   00:11

IP: 78.61.167.38

Visiškai sutinku su pareikštais priekaištais - pastebėjimais. Beje, teko dalyvauti skirtinguose miestuose organizuotose zoniniuose turuose. Visur kita komisija.Viename mieste 6 komisijos nariai, kitame 5, o Klaipedoje- 3. Tuomet ar gali būti vieningi vertinimo kriterijai? Sutinku, kad mažiesiems dainininkams Vytauto didžiojo gimnazijos salė visiškai netinka (per didelė, per šalta, per aukšta scena ir t.t.). J.Karoso muzikos mokyklos salė buvo puiki. Beje, ne tik salė: labai šiltas ir atsakingas dalyvių priėmimas ir dėmesys jiems. Manau, už tai reikėtų padėkoti ir pačiam mokyklos direktoriui.

Nijolina

2012-02-07   08:53

IP: 86.100.96.167

Pritariu.... Mes į zoninį važiavom į Kretinga. Ir kas parenka konkursui tokias sales kur vienas ansamblio galas negirdi ką dainuoja kitas?. gal orientuota į solistus , kurių tikrai daugėja, ko nepasakytum apie ansamblius.Tiesiog gaila darbo ir vaikų pastangų....

ji ir jie

2012-02-02   19:38

IP: 84.46.247.99

Sutinku su autore. Ir mes dalyvavome zoniniame ture. iškilo ne vienas klausimas, į kurį atsakymų vis dar negalime rasti:
1. Kodėl vertinant neatsižvelgiama į vaikų amžių ir jų balso galimybes?
2. Kodėl komisijoje tik ansamblinio/chorinio dainavimo specialistai?
3. Ar tikrai A ir B kategorijų dainininkai, solistai, duetai, tercetai, kvartetai šį kartą padainavo net 2 balais žemesniam įvertinimui?
4. Ar gali būti vienodi praeinami balai visiems Lietuvos dainorėliams, kai beveik visuose miestuose dirbo skirtinga komisija?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Lietuvos politinis elitas taip drąsiai kovoja už laisvę ir demokratiją Baltarusijoje, fotografuodamasis socialiniams tinklams...

Vladimiras Laučius. Kaip mes nešame Baltarusijai demokratijos saulę nuotrauka, foto

Atrodytų, kad žodis moralė yra girdimas, tačiau ne visi gali iš karto...

Kas yra moralė ir kam žmonėms jos reikia? nuotrauka, foto

Gyvename sankcijų epochoje. JAV jau seniai paskelbusi sankcijas Š. Korėjai ir Iranui....

Baltarusiškas labirintas: pažiūrėkime į veidrodį, ar tikrai mes tokie gražūs? (2) nuotrauka, foto

2018 metų birželio 26-oji tapo istorine diena Klaipėdoje. Iškilmingai, gaudžiant fanfaroms atidarytas...

Pastatė baseiną. Vandens pripils, jeigu geri būsime? nuotrauka, foto

Tai gali užbaigti pandemiją: aptiktas taikinys, leidžiantis virusą neutralizuoti vaistais nuotrauka, foto

Sveikata, Bristolio universiteto (JK) mokslininkai viruso SARS-CoV-2 „spygliuko“ baltymo struktūroje aptiko „kišenėlę“, kurią...

Planetos čempionas Albinas Nausėda: "Man sportas - lyg vaistas nuo visų ligų" nuotrauka, foto

SE, "Sportas man atvėrė plačius horizontus: esu išmaišęs daugybę pasaulio šalių, tarp tolimesnių...

47 iš 100 mano, kad ekonominė padėtis šalyje pablogėjo nuotrauka, foto

Lietuva, Rugpjūtį 47 proc. apklaustųjų nurodė, kad, jų manymu, ekonominė padėtis Lietuvoje pablogėjo,...

Piktos kaimynės baudos netramdo nuotrauka, foto

Kriminalai, Ne vieną kartą už bereikalingą policijos iškvietimą bausta klaipėdietė sustoti neketina. Kaimynus...

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...