2018 m. kovo 17 d. 20:31 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Aurelijus Veryga mėgaujasi

(5)

2017-11-17, 18:01

Rytas STASELIS

Aurelijus Veryga mėgaujasi nuotrauka, foto

Jei įžymusis čekų rašytojas Haroslavas Hašekas pasiklausytų, apie ką lietuviai - dažnai pagyvenę lietuviai - paskutines tris dienas kalba vaistinėse, jis savo šaunųjį kareivį Josefą Šveiką pasiųstų parūkyti už kampo. Kartu su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Niekur nesidėtų - po šiuolaikinių tekstų vaistinių eilėse užsirūkytų ir šis.

Mačiau, girdėjau eilėse ir prisipažinusius valstiečių-žaliųjų rinkėjus, kurie pernai tikėjosi karbauskiškai-skverneliško rojaus už dangaus, o šiandien burnoja. Ir neįsivaizduoju, ką Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) per artimiausius metus turėtų nuveikti, kad jų rinkėjai pamirštų patirtį vaistinėse 2017-ųjų pabaigoje.

Dėl tokios perspektyvos, tiesą sakant, nė kruopelytės neliūdžiu, nes, regis, dar prieš metus rašiau, kad "šitie" politikoje rimtai prisižais. Nesu tikras, kad LVŽS lemtis pagal p. Hašeką yra alaus kainų kilnojimo formulė. Tačiau bakchanalija vaistinėse - kaip tik. Ramūnas Karbauskis p. Verygą turėtų išspirti tuojau pat, nieko nelaukęs. Nes likusius Seimo kadencijos metus greituoju traukiniu važiuos ten, kur dabar yra Darbo partija.

Ponas Veryga savo pirmuosius sąmoningus politikos metus praleido kariaudamas. Iš pradžių su tikrais, potencialiais ir pasislėpusiais alkoholikais, vėliau su globaliu farmacijos verslu, pastarojo pasekmė - dar ir karas su vaistininkais. Dabar pradėjo žūtbūtinį susirėmimą su visais Lietuvos medikais. O karo pabėgėliais tapo taip pat ir LVŽS rinkėjai eilėse prie vaistų, poliklinikose.

Aš nesu medikas, tačiau man kyla įtarimas, kad p. Veryga yra karus (mojavimą kardais) mėgstantis žmogus, tačiau nesugebantis jų laimėti. Ir stebėdamas sutrikusius, vargstančius sveikatos sektoriaus klientus, jis dėl to "kaifuoja". Ir šis "kaifas" jam yra savitikslis. "Froidiškas".

Nes dabar, kilus alasui vaistinėse, toliau su kreiva pašaipėle aiškinti, kad "viskas yra tvarkoj", nes "taip buvo Švedijoj, Danijoj", nes receptus būtiniems vaistams Lietuvoje "galima gauti per elektroninę sistemą", kuri neveikia... Čia yra šiokių tokių sadistiškų polinkių.

Bambekliams eilėse, atsiprašant, nusičiurkšti ant tos elektroninės sistemos. Pusė jų savo amžiuje yra paskelbę karą kompiuteriams, be to, kaip jau sakėme - toji sistema realiai neveikia. Verygos norais, tiesą sakant, pragaro katilai pakurti. Jis norėtų juos pergabenti bent į skaistyklą, tačiau - jokių galimybių. Ministras yra prastas vadybininkas, ne visai vizionierius, jis nuosavos administracinės galios apologetas. Ir tai yra didžioji jo problema.

Kažkas sakė apie p. Verygos polinkį visus sprendimus priimti remiantis galia (aš viršininkas, o tu "durnius") antialkoholinės kampanijos pradžioje. Dabar šis bruožas yra HD ryškumo, kaip modernus televizorius.

Paskutiniame iš eilės p. Verygos kare - prieš medikų bendruomenę - bus labai svarbi platesnės visuomenės pozicija. Čia gali būti visaip. Žiniasklaidai transliuojant medikų organizacijų aktyvistų pasisakymus, jų keliamus griežtus reikalavimus, ir kartu matant gydytojų Seimo nariui išduodamas ligos pažymas be pabaigos datos (ar tie - stovintys vaistinių eilėse - sugebėtų tokią gauti?), pavyzdžiui, kokiam Kęstučiui Pūkui, ir vis nešiojant vokelius su potekste "Ačiū, daktare" - gali būti visaip. Ir nebūtinai vienareikšmiškai palankiai.

Tačiau aš tikiu, kad ateis laikas, kada žmonės net savo posovietinėmis smegenimis supras, kad gydytojas - ne automechanikas. Jis remontuoja žmogų, todėl ir atlygis jam turi būti padorus. Kiek didesnė abejonė dėl to, kad tų socialinių problemų sankaupą dabar išgyvena absoliučiai visi biudžetininkai. O ką - mokytojams, aukštųjų mokyklų dėstytojams nereikia (juolab, mažiausiai antras ministrų kabinetas iš eilės jiems vis žada)? O bibliotekininkams, kultūrininkams - irgi nereikia? Ar valstybės valdininkams - taip pat?

Štai čia, kai susikaups Gordijaus mazgelis, pamatysime tikrąjį valstiečių-valstybininkų potencialą arba negalią.

Politinės negalios požymiai ryškiai aiškesni. Skvernelio vyriausybė nebeturi formalios daugumos Seime. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis dar buria, esą be formaliosios užtat yra 79 balsų "neformalioji". Na, na. Viena vertus, anekdotu virstantis Seimo padugnių graibstymas ir klijavimas prie koalicijos kūno, neliečiamumo jiems užtikrinimas šiam Seimui nepridės daug patikimumo. Kita vertus, dirbant tegul "neformaliosios daugumos" sąlygomis, reikia mokėti gerai analizuoti padėtį, sugebėti įtikinti oponentus ir eiti į kompromisus.

Tuomsyk ligi šiol valstiečiai beigi žalieji Seime garsėjo tik aršiai kariaujančiais, komiškais personažais.

PASIŪLYMAS. Ramūnas Karbauskis p. Verygą (nuotr.) turėtų išspirti tuojau pat, nieko nelaukęs.

Irmanto SIDAREVIČIAUS ("Respublika") nuotr.

Žymos: rytas staselis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

aš taip pat manau , kad

2017-11-20   09:43

IP: 90.138.251.148

įstatymų reikia laikytis . Ar ministras Veryga "padarė visus vaistus " receptiniais ? Ne , kiek žinau tie vaistai visada buvo receptiniai . Kame problema dėl Verygos ? Todėl , kad nori tvarkos ? Kodėl nėra straipsnių ,Staseli , apie buvusius sveikatos ministrus , tuos kurie įvedė vaistams receptus ? Ar patinka betvarkė ? Tik nepajudinkime ....man jau šlykštu skaityti ..,nemaniau , kad gali rašyti ir vadintis "žurnalistais ' tokie nesupratingi ...

Nord

2017-11-19   12:11

IP: 85.232.128.58

Baisiausia, kai ministerijai vadovauja psichiatras, o ne normalios srities medicinos srities gydytojas. Nes pirmam sadistiškai ir liguistai atrodo, kad Lietuva yra didžiulė palata, o piliečiai jo pacientai, su kuriais jis gali daryti ko panorėjęs. Kaip čia neprisiminti eilėraštuką - Veryga, Veryga, mes rodom tau špygą:-)))

max

2017-11-19   11:51

IP: 78.57.223.208

nu jo, manau, kad reiktų į LR Konstituciją įrašyti straipsnį, nustatantį, kad piliečiai privalėtų laikytis tik tų įstatymų, kuriuos laiko nekvailais. Jei jums pasirodys, kad tas ar kitas įstatymas jūsų manymu yra kvailas, jo galite nesilaikyti. Na prieš tai dar būtų pravartu pasikoncultuoti su kokiu tapinu, bet tai nebūtina. Galite, pvz, nepaisyti kokio kelio ženklo, jei jis jums pasirodys pastatytas nevietoje.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Didelių planų akivaizdoje galima pasimesti. Istorija moko, kad tik maža grandiozinių planų...

Nuo ko priklausys Klaipėdos ateitis? nuotrauka, foto

Kai nusipelnę Lietuvos piliečiai gavo ką nusipelnė (vietoj priešmirtinio patepimo - pomirtinį...

Vitas Tomkus: kas nuplaus tris milijonus? nuotrauka, foto

Štai jau antrą šeštadienį popierinė „Respublika“ skelbia „įtariamų KGB bendradarbių sąrašą“. Jame...

Apie Tomkaus „KGB voratinklį“ nuotrauka, foto

Kas yra patriarchas? Ir kaip juo tampama? O kiek jų iš viso...

PATRIARCHAI nuotrauka, foto

„Koralas“ žengė tvirtą žingsnį bronzos medalių link nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo pirmenybėse šeštadienį prasidėjo priešpaskutinio turo kovos. Bene didžiausią susidomėjimą...

Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Toliau kyla vandens lygis krašto kelio Šilutė-Rusnė apsemtame ruože. Apsemto ruožo...

Pralaimėjo pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pralaimėjo pirmąsias Baltijos rankinio lygos ketvirtfinalio rungtynes, tačiau viltis...

Knygnešystė: Mažvydo laikų ir dabartinė nuotrauka, foto

Klaipėda, Spaudos draudimo metais knygnešių nešama Mažojoje Lietuvoje išspausdinta lietuviška literatūra buvo graibstyte...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...