2018 m. gegužės 23 d. 21:18 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Atviras laiškas Savivaldybei dėl mokesčio už darželius

(18)

2015-11-20, 15:28

Kristina PAULIKĖ

Atviras laiškas Savivaldybei dėl mokesčio už darželius nuotrauka, foto

Reaguodami į išplatintą Klaipėdos miesto savivaldybės pareiškimą (“Tėvų siūlomas laisvas darželių lankymas bus brangesnis”), kreipiamės atviru laišku į Klaipėdos miesto savivaldybės politikus, valstybės tarnautojus, atsakingus už sprendimų priėmimą, bei visuomenę.

Pirmiausiai jau laiško pavadinime (“Tėvų siūlomas laisvas darželių lankymas bus brangesnis”) įžvelgiame tikrovės neatitinkantį informacijos pateikimą, kuriuo siekiama sukiršinti ir suklaidinti visuomenę. Norime pabrėžti, kad Vakarų Lietuvos tėvų forumas (VLTF) niekur nėra pasisakęs už „laisvą lankomumą“ ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigose. Didžioji dalis pasiūlymų, kuriuos pateikė VLTF atstovai, remiasi senąja tvarka, galiojusia iki 2015 metų liepos 30 dienos naujojo sprendimo Nr. T2-178 „Dėl atlyginimo už dalinį vaiko išlaikymą Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo ir atlyginimo dydžio nustatymo“ (Sprendimas), o taip pat daugelio Lietuvos savivaldybių galiojančiais nutarimais, kuriuose niekur nėra patvirtintas „laisvas“ lankomumas.

Analizuojant savivaldybės administracijos pateiktus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų lankomumo/užimtumo statistinius duomenis už 2015 metus matyti, kad nuo 2015 m. sausio mėn. ugdymo įstaigų lankomumas/užimtumas siekė vidutiniškai 67 proc. Todėl savivaldybės administracijos atstovai neturi jokio racionalaus ir argumentuoto pagrindo teigti, kad VLTF pasiūlymai, paremti senąja praktika, lems tik 50 proc. užimtumą/lankomumą. O juo labiau nesudaro prielaidų kelti kainoms.

Vakarų Lietuvos tėvų forumas, norėdamas pateikti kuo racionalesnius siūlymus dėl Sprendimo keitimo, kelis kartus prašė Klaipėdos miesto savivaldybės pateikti ekonominį pagrindimą, kurio pagrindu priimtas naujas Sprendimas, iki šiol minėto pagrindimo negavo ir buvo pasiūlyta informacijos ieškotis darželių internetinėse svetainėse. To paties pagrindimo vasarą prašė ir savivaldybės administracija bei meras. Ar ir jai buvo pasiūlyta ieškotis informacijos ten pat?

Norėtume akcentuoti, kad savivaldybės institucijos, būdamos viešojo administravimo subjektais, priimdamos sprendimus turi vadovautis Vietos savivaldos įstatymo 4 str. 6 p. nuostata, kurioje nustatyta, kad savivaldybės institucijų priimti sprendimai turi atitikti įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus. Todėl savivaldybės taryba, priimdama sprendimą turėjo jį teisiškai pagrįsti, atlikti ekonominę analizę dėl sprendime naujai nustatytos apmokėjimo tvarkos. Taigi negavus reikiamų duomenų, mums teko tenkintis ta informacija, kuri yra viešoje erdvėje bei ta, kuri buvo pateikta darbo grupės atstovų. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2015-04-14 sprendime Nr. T2-61 “Klaipėdos švietimo įstaigų, įgyvendinančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, 2015-2018 metų tinklo pertvarkos bendrajame plane” nurodyta, kad galiojant dar senajai tvarkai “daugiausia yra gaunama pajamų, skirtų vaikų maisto produktų pirkimui ir patiekalų gamybai, taip pat nemažai surenkama tėvų (globėjų, rūpintojų) mokesčių už ugdymo paslaugas. 2014 m. įstaigų, dirbančių pagal IPUP, net 2 095 390 Lt (23,45 %) padidėjo gaunamos pajamos iš įmokų (iš jų tėvų (globėjų, rūpintojų) įmokos padidėjo 23,6 %)”.

Šie skaičiai rodo, kad savivaldybės atstovai prieštarauja patys sau, teigdami, kad mūsų siūlymai įtakos nuostolius. Čia norėtume akcentuoti gerbiamiems savivaldybės tarnautojams bei valdininkams, kad savivaldybei įstatymu nustatyta pareiga teikti viešąsias paslaugas, todėl pagal savo veiklos principus ji nėra pelno siekiančioji organizacija ir savo veikloje ji privalo tenkinti bei atsižvelgti į visuomenės poreikius ir interesus, o ypač į socialiai jautrią sritį - į vaikų ugdymo poreikių tenkinimą ir paslaugos prieinamumą kiekvienam.

Norime pačio efektyviausio ir visiems tinkančio sprendimo, todėl keliame viešai esminius klausimus: jei senoji mokesčių už darželius tvarka lyginant su naująja nebuvo nuostolinga, tai kodėl yra skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija bei primygtinai siūloma kelti mokesčius, o VLTF siūlymai grįžti prie senosios tvarkos, yra menkinami?

Ir pagaliau svarbiausias klausimas: ar Klaipėda pagaliau taps draugišku šeimai miestu?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vaiva

2015-11-26   09:53

IP: 78.57.221.141

Na juokinga, "pelno siekianti organizacija" , o iš kur tas pelnas kai mokate 3 eurus už vaiką ir įsivaizduojate kad šitiek užtenka išlaikyti pastatus, mokėti algas pedagogams, virėjams, vaikų ugdymui ir maitinimui ir dar pelnas lieka ? Jums atsiprašau su galva kažkas negerai jei matote tuose skaičiuose pelną. Antra, "padidėjo gaunamos pajamos iš įmokų" , tai jei sakote A sakykite ir B , padidėjo vaikų skaičius tai logiška kad padidėjo ir įmokos

Lauryna

2015-11-21   15:42

IP: 77.79.48.223

Tikrai keista mūsų mero pozicija. Nors pasisakymas kažkoks būtų. O deklaruoja save,kaip šeimos žmogų ir pan. Toks jausmas,kad tik ir laukia, kada tėvai nurims,pamirš tą situaciją ir toliau galės dūduodamas reklamą darytis.

Keista ir mero pozicija

2015-11-21   11:19

IP: 78.57.224.192

Toks jausmas, kad meras spaudos neskaito arba yra aklas ir kurcias ! O gal meras savo vaikus tik i privacias ugdymo istaigas veda ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį paaiškėjo „Eurovizijos“ nugalėtojas. Mūsų atstovė Ieva Zasimauskaitė...

Jurga Lago: „Vien tai, kad esi agresyvi stora boba ir nemoki dainuoti, paverčia tave nugalėtoja!“ nuotrauka, foto

Prognozuojama, jog šiemet Lietuvoje gims 29 tūkst. vaikų. Maždaug tūkstančiu mažiau nei...

Sekmadienis su gėle mamai nuotrauka, foto

Kai 1997-aisiais mūsų nepakvietė deryboms dėl stojimo į ES, mes garsiai pasakėme,...

Kur mūsų vizija dėl ateities Europoje?! nuotrauka, foto

Šiandien švenčiame 14-ąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metines.

Išmintis ir viltis nuotrauka, foto

Iš Latvijos - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Latvijoje, Kekavos mieste, vyko tarptautinis meninės gimnastikos turnyras "Stars", kuriame žibėjo Klaipėdos...

Turgavietėse - Mokesčių inspekcijos vizitai nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį vienu metu Vakarų Lietuvos turgavietėse lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai....

Vėl skelbiamas konkursas į KVMT vadovo pareigas nuotrauka, foto

Kultūra, Kultūros ministerija paskelbė konkursus į Lietuvos rusų dramos ir Klaipėdos valstybinio...

Nevaldoma priekaba „nuvizgino“ automobilį nuotrauka, foto

Kriminalai, Avarija netoli Klaipėdos galėjo priminti garsaus Barry Levinsono filmo pavadinimą „Uodega vizgina...

Sportas, Paskelbta prieš 17 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...