2020 m. gegužės 26 d. 16:16 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Artūras Žalys: Kaip šunys voljeruose

(8)

2020-04-04, 19:45

Artūras ŽALYS

Artūras Žalys: Kaip šunys voljeruose nuotrauka, foto

© VE.lt fotomontažas.

Reklama

Dabar, kai daugelis esame priversti (ar patys apsisprendę), sėdėti namuose, laiko pamąstyti apie ką tik nori, yra pakankamai. Tačiau yra vienas paradoksalus dalykas, kurį kažkas apibūdino vienu taikliu sakiniu – „žmogus geriau nuo ryto iki vakaro kas griovį, nei pusvalandį pamąstys“.

Dabar griovių kasti negalima, mąstyti, kaip visada tingisi, tai ką žmogui veikti? Su tokia problema visi mes susiduriame pirmą kartą. Juk energijos nors kibirais semk, noras taip pat nedingęs, o griovio kasti nebereikia, dar daugiau – už kasimą gali būti netgi nubaustas.

Tai ką daryti, kaip tūlam lietuviui gyventi, kokio medžio vaisiais penėti be veiklos ir polėkio džiūstančią sielą? Išeičių išradingas tautietis randa.

Štai vieni, kad koronavirusas neprikibtų, mėgaujasi alkoholiniais patiekalais ir taip gausiai, kad pasibaigus saviizoliacijai, trokšta izoliuotis ir toliau. Ir izoliuojasi, juk sąlygos, kaip reta puikios!

Kiti prisiminė, kad yra toks žmogaus išradimas, kaip knyga. Nors seniai ją rankose buvo laikę ir jau užmiršę kai kurias raides, bet, negalėdami kasti griovių, vėl paėmė į rankas ir norėjo net paskaityti, deja, kol prisiruošė, karantinas pasibaigė. Tad, vėl padėjo į vietą... iki kito karantino.

Treti kelias dienas pasėdėję, akis įbedę į vieną tašką, ilgai netraukė, puolė pjautis su šeimynykščiais, t.y. žmona, uošve, vaikais, tėvais, trumpai sakant, tarpusavyje. Čia karantino pabaigos visi laukia labiau, nei išganymo.

Kai tik atgaus laisvę, dings vieni kitiems iš akiračio ir vėl įsivyraus taika ir tarpusavio supratimas.

Tačiau sultingiausius ir skaniausius vaisius kasdien raško visokie politikai, politikieriai ir internetiniai komentatoriai.

Pastarieji į trečią vietą įrašyti ne atsitiktinai, nes du pirmieji yra lyg ir jų maitintojai, kasdien ant vaišių stalo patiekiantis tokius apetitą sužadinančius patiekalus, kad vien užuodęs jų kvapą, gali antakius nusidraskyti.

Nepatingėkite pasižvalgyti po internetinius portalus. Rasite visko. Štai, kad ir prezidentė! Ar tai komunistinė praeitis jai neduoda ramybės, ar klaidos padarytos prezidentaujant spaudžia sąžinę, tačiau akivaizdu, kad poreikis visur ir visada būti neklystančia (toks yra dar vienas ir redakcijai jo pavardė žinoma), visada pirmose eilėse, niekur nedingo.

Išklojo į šuns, atleiskite asilo, dienas premjerą ir sveikatos ministrą ir sulaukė gausybės pasekėjų. Tiesą sakant, jų ir taip netrūko, bet čia pasipylė kaip pūliai iš pratrūkusios voties!

Išsirikiavusi armija sekėjų, puolė pritarinėti ir, reikia pasakyti, toli pralenkė savo divą.

Reklama

Skustagalvis, plikis, patologinis melagis, ko gero švelniausi ir gražiausi epitetai. Kiti ėjo toliau: imbecilas, idiotas, debilas, daunas, silpnaprotis...

Bet ir tai dar ne riba, labiausiai šiame žanre įsimiklinę šaudė iš stambiausio kalibro: nusikaltėlis, bjaurybė, pūlinys, išsigimėlis, šlykštynė...

Jei kas nors pagal šituos entuziastingų komentatorių charakteristikas pabandytų sukurti psichologinį tokio žmogaus portretą, neabejotinai sužinotume, kaip atrodo ne, ne Veryga, o tipiškas lietuviškų socialinių tinklų komentatorius!

Kodėl jie tokie pikti, trokštantys kuo labiau įžeisti, įskaudinti, paniekinti? Juk tų žmonių, apie kuriuos taip rašo, dažniausiai gyvų nėra matę, jie ir šiaip jiems nieko blogo nėra padarę.

Skaitant tokias mintis (jei apskritai jas galima pavadinti mintimis), pirmas įspūdis, kad tai neadekvatūs, gyvenimo nuskriausti, nelaimingi žmonės, taip bandantys realizuoti save, sukurti iliuziją, kad dėl jų bėdų ir nenusisekusio gyvenimo yra kalti kiti, tik jokiu būdu ne jie patys.

Tačiau labiausiai į akis krinta tai, kad taip „drąsiai“ dėstantys savo pažiūras, yra tipiški bailiai. Būtų dar galima dar pateisinti, jei jie po tomis „auksinėmis mintimis“ parašytų tikrą savo vardą ir pavardę, nurodytų elektroninio pašto adresą.

Reklama

Bet ne, slepiasi po visokiais „Naisių maras“, „Kauno Nuto“, „Jockerr“ ir kitokiais pseudonimais. Bijo, nujaučia, kad daro negerai, šlykščiai, bet susilaikyti negali, pernelyg malonu, labai jaudina, kažkas panašu į orgazmą...

Pasijauti tikru vyru, na, ir kas, kad virtualioje erdvėje. Kitur juk neišeina!

Apie tai rašau ne šiaip iš negalėjimo „kasti griovių“. Įsisiūbavusi patyčių nekultūra jau senokai peržengė visas įmanomas ribas. Ir tai nėra kažkas netikėto.

Jei Prezidentė trečią valstybėje asmenį ir ministrą, dabar nešantį vienam žmogui sunkiai pakeliamą krūvį, per visas „massmedias“ lygina su gyvuliais, tai kodėl to negali daryti eilinis Lietuvos pilietis, juoba tas, kuriam ministras liepė iš namų nekišti nosies?

Viskas visiems galima, vartai atidaryti, srutos teka laisvai! Pagiežos nuodai švirkščia iš politikų lūpų, nenusileidžia ir TV kanalai, internetiniai portalai ir realus gyvenimas!

Visos ribos ištrintos. Tarp tėvų ir vaikų, nebėra amžiaus skirtumų, nuopelnų... Visi vienodi, mokyklos direktorius ir mokinys, įmonės vadovas ir eilinis darbuotojas, pašalpininkas ir per tris darbus, kad išlaikytų šeimą, lakstanti motina, niekdarys ir darbštuolis...

Reklama

Štai, prasidėjo nuotolinės pamokos moksleiviams. Ruošėsi mokiniai, ruošėsi mokytojai, bet geriausiai pasiruošė niekdariai. Sužinoję kodus jie prisijungė prie tinklų, tyčiojosi iš mokytojų ir mokinių, bei kitaip žlugdė mokymo procesą, dėl ko daug kur teko nutraukti pamokas.

Nutverti už rankos, suprantama, nieko aiškaus neišlementų. Ir būtų nuoširdūs, nes jie tikrai nežino, kodėl taip daro. Įprasta, taip ir panašiai elgiamasi visada ir visur.

Apipylei mokyklos direktorių fekalijomis, na, ir kas? Juk nubaudė direktorių, nes tas praradęs savitvardą, sudavė per tavo durnagalvę, o pats tapai mokyklos didvyriu. Tiesa, laikinai, nes kitas tokio pat proto veikėjas jau suka galvą, kaip jam dar šauniau pasižymėjus.

Prezidentė valstybės vadovus įvardija kaip gyvulius, Seimo narys pritrūkęs argumentų savo oponentus išvadina gandragalviais, TV laidos vedėjas moterys – nieko neveikiančiomis būtybėmis, paauglys savo motiną pasiunčia ant trijų raidžių, o mokytoją reikalaujančią tvarkos (greičiau prašančią, nes reikalauti dabar yra pavojinga) – dar toliau.

Ko ne grandininė reakcija savo klaikiausias grimasas atskleidžianti socialiniuose tinkluose, kur nereikia jokių stabdžių, tik spausk iki dugno gazą. Ir spaudžia, laiko į valias, griovių kasti juk nereikia, galvoje nykuma, lyg rudeniniame danguje, kur kaip vieniša varna retsykiais užklysta kokia mintelė, bet ir ta nyki kaip būtis be turinio, be formos, be meilės.

Tad taip ir gyvename, kaip šunys voljeruose.

Reklama

Lojame vieni ant kitų nesusimąstydami kam, kodėl, už ką?

Lojame kad loti!

Žymos: artūras žalys

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

uve

2020-04-04   21:38

IP: 78.61.92.50

Teisingai-apie kokią visuomenės kultūrą galima kalbėti,jeigu buvusi valstybės persona Nr.1,tarsi turgaus boba, svaidosi tokiais kaltinimais tiek prezidento tiek ir SAM ministro atžvilgiu.Nieko nepadarysi-jeigu KGB mokykloje tiek teišmoko.

Mindė

2020-04-04   15:10

IP: 195.14.180.86

Palaikau autorių. 100 proc.

vainius

2020-04-04   11:31

IP: 85.232.128.57

Gal ir šio žmogaus protingos mintys nu gal daktarai paneigs, o ne tik ,,,grybauskaitės, ,,,,anūkėlio pilypuko iš kanapių, ir dar vienas prieš saule pasirodė dar visiškai nesubrendęs ,,,,,GENTVILIUKAS,,, AČIŪ TOKIE JAU UŽKULIUOSIUOSE

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Dabar, kai dėl pandemijos sportas mieste užmigo letargo miegu, yra gera proga...

Artūras Žalys: "Kur viso šito įšalo priežastys?" nuotrauka, foto

Jungtinės Valstijos, Kinija ir net kai kurios Europos šalys vis didina...

Ginklai pasaulyje žvanga vis garsiau nuotrauka, foto

Kai prasideda, ko nelauki, visi planai lekia velniop. Alytaus gaisras, "paprasto" gripo...

Algimantas Rusteika: Pasislėpti nepavyks niekam nuotrauka, foto

Kaip ir visi blogi dalykai, karantinas baigsis, o gyvenimas tęsis. Dabar sunku...

Alkoholio draudimai vs. karantinas – nugalėtojas aiškus? nuotrauka, foto

Žvejyba priekrantėje: dviejų ministerijų pozicijos kardinaliai priešingos nuotrauka, foto

Jūra, Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos vadovas Mindaugas Rimeikis teigia, kad aplinkos...

Laukiama rekordiškai karštos vasaros nuotrauka, foto

Pasaulis, Pasaulio meteorologijos organizacija (PMO) įspėja dėl karštos vasaros Šiaurės pusrutulyje, galinčios pagerinti...

Rusija atidėtą karinį paradą surengs birželio 24 d. nuotrauka, foto

Pasaulis, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos atidėtas Pergalės...

Gyvenimas ne tik pro langą: totalinis bėgimas į gamtą nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą, Gegužės 26, antradienis.

Pasaulis, Paskelbta prieš 31 min.

Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...