2019 m. vasario 18 d. 20:14 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Apie e. valdymą ir rūkymą balkonuose

(8)

2014-12-01, 15:14

Vygantas VAREIKIS

Apie e. valdymą ir rūkymą balkonuose nuotrauka, foto

Pamažu atėjęs ruduo Lietuvoje pradeda kaitinti politines aistras. Kitų metų kovo 1 dieną vyks vietos savivaldos rinkimai. Pirmą kartą gyventojai merą rinks tiesiogiai, pirmą kartą juose galės dalyvauti ne tik politinės partijos, bet ir visuomeniniai komitetai.

Ką gi – Seimas pagaliau priėmė nutarimą, jog miesto vadovus piliečiai rinktų tiesiogiai. Demokratijos padaugėjo, bet nutarimo, kad kartu būtų įvestas ir visuotinis elektroninis balsavimas, nėra.

1992 metais Lietuvoje gyveno apie 3,7 mln. žmonių, o 2011 metų surašymo duomenimis, jau buvo tik 3, 054 mln., t.y. Lietuvoje gyvena maždaug tiek žmonių, kiek buvo 1968 metais. Gyventojai emigruoja, o jiems yra užkertama galimybė dalyvauti šalies politiniame gyvenime.

Elektroninis turto ir pajamų deklaravimas yra, elektroninė bankininkystė funkcionuoja, e. valdžios koncepcija patvirtinta, žmonės sąskaitas už dujas, elektrą, vandenį apmoka internetu, bet elektroninio balsavimo nėra ir, matyt, dar ilgai nebus.

Kur Seimo sprendimai dėl dvigubos pilietybės? Verslininkai dejuoja, kad trūksta darbo jėgos, kad po poros dešimtmečių susidursime su dideliu jos trūkumu, teisininkai kažką aiškina apie Konstitucines pilietybės problemas, o Lietuva ir toliau sėkmingai atkerta piliečius, gimusius Lietuvoje, kurių lieka vis mažiau. Gal pasimokykime iš žydų, Izraelio valstybės, kuri suteikia pilietybę visiems, kas tik yra žydiškos kilmės? Taip jie gausina, o ne mažina savo tautą.

Kokie nutarimai yra priiminėjami ar nepriiminėjami Seime? Žiniasklaidoje mirga informacija apie išviliotus banko kodus (štai kas gerai išmano e. sistemą), iš senų ir patiklių žmonių sukčių paimtus pinigus, po to, kai koks „urka“ iš kalėjimo paskambino mobiliuoju telefonu.

Problemą nesunku išspręsti. Kaip Vokietijoje. Tereikia tiktai prieš parduodant SIM kortelę užfiksuoti pirkėjo asmeninius duomenis. Seimas gali priimti tokį įstatymą. Bet ne. Kur tau – visos tos mobiliojo ryšio bendrovės, matyt, turi nemenką įtaką, o kokia senutė tegul ir toliau verkia dėl išviliotų pinigėlių.

Man vienas įdomiausių Seime diskutuotų įstatymo projektų buvo dėl rūkymo balkonuose uždraudimo. Buvo planuojama drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, galerijose ir taip toliau. Žinoma rūkyti yra negerai, bet aš dar negirdėjau kad prisirūkęs pilietis sukeltų avariją, kurioje žūtų keli žmonės ir nudurtų kokį kitą pilietį. Reikėtų geriau riboti alkoholio prieinamumą, atskiriant alkoholio skyrius parduotuvėse, mažinant jo pardavimo laiką ir taip toliau. Taip, kaip Vakarų Europoje.

Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbta „Pasaulio ataskaita apie alkoholio vartojimą ir sveikatą 2014“ parodė, kad Lietuva pagal alkoholio vartojimą yra trečioji šalis pasaulyje (apie 15 l grynojo alkoholio, tenkančio vienam žmogui per metus).

O jeigu gi nesąmoningiems piliečiams neleisti rūkyti balkonuose (beje, gerti balkonuose ar galerijose, pagal Seimo narių logiką, būtų galima?), tai kur jie turi rūkyti? Butuose ir kambariuose? Ten kur maži vaikai, šuniukai ir kačiukai? Keisti tie kai kurie Seimo nutarimų projektai, o kai kurių projektų nebuvimas visai ir nekeistas.

Komentaras skambėjo per LRT radiją.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

to cha

2014-12-06   15:30

IP: 78.61.57.249

O ką žinove kada bus rinkimai kitais metais? Kovo pirmą dieną kvaileli

nerukanti

2014-12-05   12:42

IP: 86.100.156.147

Nusirase rasytojelis -rukymas balkonuose yra labia blogai,nes pvz. mano ir dageliu balkonu yra miegamuju puseje,vasara neimanoma atidaryti balkona, nes visi dumai eina I miegamaji neimanoma kvepuoti,nes apatinis kaimynas ruko veik per visa nakti tiek vyras ,tiek zmona I prasymus nereaguoja Istatymas uzdrausti tai labia pagirtina

da

2014-12-05   07:13

IP: 195.12.164.250

Vareikis tikrai šviesus žmogus. Pagarba jam.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Vasario 16-osios išvakarėse puiki proga paklausti, kaip mūsų valstybėje vykstančius procesus vertina...

Gytis Padegimas: Negali būti dviejų ponų tarnu nuotrauka, foto

Brendusi Klaipėdoje, vietą po saule radusi dizainerė ir juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago nemažai...

Meilė savo kraštui ir žmonėms nuotrauka, foto

Dažnai teigiama, jog Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika, kurią sukūrė lietuvių...

Rolandas Paksas: Nepriklausomybės miražas nuotrauka, foto

„Prezidento rinkimai visada būna pirmos, o savivaldos jau antros svarbos, nepaisant to,...

Prof. Ainė Ramonaitė: Skvernelio pergalė būtų stebuklas nuotrauka, foto

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Dėl potvynio Rusnės kelyje - ekstremalioji situacija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajono savivaldybė pirmadienį dėl potvynio paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Prezidento rinkimai: išniro dar vienas kandidatas nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Petras Gražulis pirmadienį registravosi Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu. Pirmadienis...

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...