2017 m. birželio 25 d. 08:12 val., sekmadienis

ve.lt  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Apie atskirtį ir mokesčius

(1)

Apie atskirtį ir mokesčius

Mūsų laikraščio skaitytojas ponas Virginijus, pasak jo, nebeištverdamas nuolatinių kalbų apie socialines atskirtis, mokesčius, nusprendė įkišti ir savo trigrašį: "Iš mano pajamų įvairiausių mokesčių pavidalu valstybė pasigvelbia 63 procentus kruvinu darbu uždirbtų eurų. O jeigu dar paskaičiuočiau, kiek atrėžiama "pėvėemų" pavidalu, tai ir visai pasakiškos sumos. Todėl visai nesistebiu, kad visu tempu veikia juodosios buhalterijos, o mokesčių naštos nebepakeliantys smulkieji verslininkai urmu persikelia dirbti į Airiją ar Skandinavijos šalis, kur pradedančiam verslą sudaromos palankios sąlygos. Skirtingai nuo mūsų mokesčių rinkliavininkų, kai vos pradėjęs pardavinėti gėles ar šukas, žmogus yra apkraunamas siaubingais mokesčiais, kai verslas dar nėra įsilingavęs. Gal neturėčiau jokių pretenzijų dėl didelių mokesčių, jei bent dalis tų mokesčių kokiu nors pavidalu sugrįžtų mokėtojui. Kaip, tarkim, yra Danijoje. Bet mūsų mokesčiai sueina auksiniams prezidentūros tualetams ar šaukštams ir šakutėms. Tai, ką mes dažniausiai tik per rinkimines kampanijas sužinom, tėra tik aisbergo viršūnės. Lėšos pačiose įvairiausiose sferose yra taškomos be gailesčio. O tiksliau - "otkatų" pavidalu sueina į kažkieno kišenes. O tas "kažkas" paskui gieda giesmelę apie didelę socialinę atskirtį Lietuvoje."
Mokesčių tema prabilo ir ponia Elvyra. "Aš ne ekonomistė ir netgi ne buhalterė, tačiau tiek suprantu, jei mokesčius valstybei mokame didžiausius ES, tai turėtume gyventi kaip kokie danai. Deja, gyvenimas rodo ką kita - vis didesnė dalis Lietuvoje dar užsilikusiųjų balansuoja ties skurdo riba, o dažnai ir žemiau jos. Kam ir kur sueina tie dideli mūsų mokesčiai? Atlyginimai, pensijos - mažiausi ES, produktų, aprangos kainos dažniausiai prašoka net turtingiausių Europos šalių. Kažkokios disproporcijos. Ir mus dar drįsta mulkinti - esą pagal statistiką niekas nebrangsta ir kabinti makaronus dėl atlyginimų didinimo. Kai buvo tiek triukšmo dėl pedagogų algų ir jas esą pakėlė, mano kolegei atlyginimas padidėjo... trim eurais. Dėl pensijų kėlimo lygiai tas pat - triukšmas didelis, o nudžiuginto pensijos kėlimo pažadais senjoro veidas ištįsta, kai jo pensija padidinama... penkiais eurais", - sakė p. Elvyra.
Skaudžiai mokesčių tema drėbė ir p. Jurga: "Vakar dirbau iki vėlumos, o šiandien galvoju - ar verta? Mano sumokėti mokesčiai = mano gyvenimas. Ir viskas būtų OK, bet mano vaikų mokytojai ir gydytojai tų mokesčių nemato, nes juos pirmas pamatė ir pasigvelbė koks nors kėvišas... Ir joks čia ne "gyvenimas ramybėje", tai yra buvimas vergu ir asilu, atidavimas savo laiko, savo gyvenimo kokiam nors... diedui. Taip, taip, tiesiog imi ir atiduodi savo pinigus ir laiką ne sūnui, kuriam galbūt reikia mokytis plaukti, naujų akinukų, paltuko ar dantų plokštelės, o svetimam, nepažįstamam... DIEDUI!" Ir niekas, net per rinkimines kampanijas, tų mokesčius praryjančių "diedų" nesuskaičiuoja... O jeigu su "otkatu" vieną kitą prigriebia, viskas baigiasi "taika ir ramybe"... Mokesčiai naujais pavidalais auga, atskirtis didėja."

Tel.49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Pagalbos turgelis

Turgelio vartai atkelti darbo dienomis 10-13 val. Prašymus, klausimus siųskite el. paštu grazina@ve.lt arba rašykite komentarus "Vakarų ekspreso" interneto svetainėje www.ve.lt. Pagalbos turgelio rubrikos telefono numeris - 493435.

Šaldytuvas. Ponas Jonas padovanotų 130 cm aukščio vokišką šaldytuvą. Tel. 8 637 00152, 8 675 93583.

Televizorius. Ponia Gražina padovanotų 50 cm įstrižainės spalvotą televizorių JVC su pulteliu. Tel. 8 612 24184 (pasiimti patiems).

Baldai. Ponia Rita padovanotų minkštąjį kampą (rudos spalvos su langeliais gobelenas), miegamojo komplektą ir sulankstomą fotelį. Tel. 8 609 65353.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

zero

2017-03-19   18:14

IP: 86.100.84.247

Mielos moteriškės ir vyriški, na ko Jūs nervuojatės. Prisiminkit pono Pakso žodžius: aš ramus kaip belgas, šikau ir tapšnojau. Tad ir mes dirbam ir mokesčius mokam tam, kad tokie Kėvišai jaustųsi ramūs kaip belgai, kad tokie Pūkai su "pištalietu" kišenėje 23 valandą nakties viešbutyje dėstytų potencialioms kandidatėms į padėjėjas sentencijas apie veidrodžių naudą, ir taip toliau, ir panašiai. Nenori mokesčių mokėti - čiuožk į Mozambiką, bo Britanija jau nebeįsileis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Egidijus Skarbalius viešoje erdvėje išpažino: "Nuoširdžiai linkėjau žaliesiems valstiečiams sėkmės. Gana neblogą...

Gražinos skiltis nuotrauka, foto

Pirmiausiai pacituosiu klaipėdietės Jurgos Lago, dabar gyvenančios tarp Klaipėdos, Kauno, Vilniaus ir...

Gražinos skiltis nuotrauka, foto

Į redakciją užsukęs ponas Vytautas stebėjosi, kodėl po Mažvydo alėją blaškosi turistai...

Parūpo turistai nuotrauka, foto

Mokykloje buvo mokoma, kad žmogus yra gyvūnas. Ne tik žinduolis, bet ir...

Vytautas Valevičius. Kodėl mėtomi pinigai? nuotrauka, foto

Neringoje ganysis spalvotos avys nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija visiems šio unikalaus gamtos kampelio mylėtojams...

Laurai Asadauskaitei - pasaulio taurės finalo sidabras nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos atstovė Laura Asadauskaitė Vilniuje vykstančio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalo moterų...

„Žalgirio“ futbolininkai įveikė „Atlantą“ nuotrauka, foto

Sportas,

Žvejai neišduoda ne tik gerų vietų, bet ir gardžios žuvienės receptų nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Tarptautinės žvejų dienos metu vykusio žuvienės virimo čempionato dalyviai neskubėjo atskleisti...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 12 min.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...