2019 m. vasario 23 d. 20:40 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Antrasis komunizmo statybos etapas?.

(7)

2002-04-17, 12:00

A. ŽEMAITIS

Kai skaitai miesto valdžios pasisakymus apie šiukšlių šachtų daugiabučiuose namuose užvirinimą, susidaro įspūdis, kad prasidėjo antrasis komunizmo statybos etapas. Pirmajame etape taip pat nebuvo galima manyti, kad valdžia, tuomet - partijos komitetas, klysta.Miesto visuomenės sveikatos centras, neatlikęs gyventojų apklausos, pasirodo, žino gyventojų nuomonę šiuo klausimu. Ir ta nuomonė tokia, kokios pageidauja centras. Taip būdavo ir anuomet, kai norimą pateikdavo kaip gyventojų pageidaujamą. Kelis dešimtmečius šiukšlių surinkimo šachtos buvo eksploatuojamos ir niekada Visuomenės sveikatos centras nepranešė, kad dėl jų kokiame nors daugiabučiame name būtų kilusi epidemija. Dabar atsirado aiškiaregių, kurie pranašauja pavojų žmonių sveikatai. Tik panašu, kad tie pranašai nežino tikrosios padėties daugiaaukščių namų laiptinėse. Vaizdelis kelių apsileidusių gyventojų laiptinėse - tai dar ne visa Klaipėda. Ir kodėl dėl šių apsileidėlių vadovai turėtų sudaryti nepatogumų visų daugiaaukščių namų gyventojams?Stebina tai, kad XXI amžiuje nesugebama tų šachtų dezinfekuoti. Kiek žinau, mieste yra speciali organizacija tokiems darbams, anksčiau profdezskyriumi vadinosi. Retas patikės, kad šiuolaikinėmis medžiagomis negalima dezinfekuoti paprasčiausių vamzdžių. Tačiau yra vadovų, nesivaržančių šitaip teigti. Gal lengviau darbe išgertos kavos puodelius skaičiuoti, nei vykdyti tai, kas tūkstančiams miesto gyventojų reikalinga? O ir kam stengtis? Vienas pasako, kad neįmanoma dezinfekuoti, kitas antrina - užvirinsime, ir nebus problemos. Progai pasitaikius kalbės, kad tai buvo daroma miesto gyventojų labui. O kad gyventojai aiškina, kiek po to užvirinimo jiems bus nepatogumų, ypač vyresnio amžiaus žmonėms ar neįgaliesiems, naujieji komunizmo statytojai bus "negirdėję".Baigdamas noriu priminti, kad LR Konstitucija reikalauja gerbti privačią nuosavybę. Labai jau chameleoniška dabartinių vadovų galvosena. Kai reikia remontuoti laiptinę - tai gyventojų nuosavybė, valdžiai neprivalu to daryti. Kai norima savo valdžia pasipuikuoti, tada į gyventojų nuosavybę kėsinamasi be jokių užuolankų - panaudos jėgą ir šachtas užvirins, net prieštaraujant namo gyventojams. Gajus socialistinis mąstymas...Valdžios vyrams siūlau elgtis, kaip pridera: paskelbti konkursą atliekų šachtų dezinfekavimui. Įspėti netvarkingus gyventojus, jeigu tai nepadės, yra tarnyba, kuri gali tai atlikti - palaikyti švarą laiptinėje. O išlaidas gyventojams jau mokate priskaičiuoti... Ir neturite teisės užsandarinti šachtas tų namų, kur laiptinėse švaru, kur gyventojai nešiukšlina. Laikas pradėti mąstyti ir bendrauti su rinkėjais europietiškai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Lietuva vėl dūzgia. Šįkart dėl korumpuotų teisininkų. Ponia Valentina dėl to nė...

Burbulai nuotrauka, foto

2019 m. vasario mėn. 14 d. BBC World Service radijo laida "Outlook"...

1% žmonijos sudomino J.Noreikos namas Plungėje nuotrauka, foto

Vasario 16-osios išvakarėse puiki proga paklausti, kaip mūsų valstybėje vykstančius procesus vertina...

Gytis Padegimas: Negali būti dviejų ponų tarnu nuotrauka, foto

Brendusi Klaipėdoje, vietą po saule radusi dizainerė ir juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago nemažai...

Meilė savo kraštui ir žmonėms nuotrauka, foto

Skleidė Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Ekonomikos vertinime - daugiau pozityvumo nuotrauka, foto

Ūkis, Gyventojai pozityviau vertina šalies ekonominę ir savo šeimos finansinę padėtį. Nuotaikos...

„Su gera bėgimo batų pora galima užkariauti pasaulį" nuotrauka, foto

Žmonės, Garsus japonų rašytojas Haruki Murakami savo knygose bėgimo sportą įvardija kaip savo...

Šilumos aukciono rezultatai mažina šilumos kainą vartotojams nuotrauka, foto

Euras, Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) patvirtinus ir įsigaliojus naujai...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...