2020 m. liepos 15 d. 20:14 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Žemaičiai sprendė kryžiažodžius

(3)

2014-10-11, 19:25

Mindaugas Kuras

Žemaičiai sprendė kryžiažodžius nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Spalio 11-ąją Kretingos rajono Kultūros centre vyko trečiasis „Oho“ kryžiažodžių sprendimo turnyras. Šiais metais, minint Šeimos metus, pirmą kartą vyko ne individualus kryžiažodžių sprendimas, o komandinis – turnyre turėjo dalyvauti po du šeimos narius. Turnyrą organizavo Kretingos rajono pedagogų švietimo centro TAU studentas Pranas Andriejaitis ir to paties centro metodininkė Aurelija Jedenkienė. Prie turnyro organizavimo, kaip visada, prisidėjo ir „Oho“ kryžiažodžių žurnalų redakcija.

Aurelija Jedenkienė sako, jog šiemet į turnyrą užsiregistravo 40, bet dalyvauti atvyko 12 komandų. Dalyviai atvyko iš Kretingos, Palangos, Telšių, Šilalės rajono, Šilutės, Klaipėdos, Jokūbavo, Endriejavo ir Vydmantų. Kaip ir kiekvienais metais, buvo sprendžiamos 25 užduotys, į kurias buvo įtraukti panoraminiai kryžiažodžiai, rebusai, žodžių išbraukymai ir sudoku. Maksimali taškų suma išsprendus visas užduotis teisingai 107 balai.

Sprendimui skirtos dvi valandos. Kol vyko dalyvių išspręstų užduočių vertinimas pasibaigus sprendimui skirtam laikui, dalyvius užėmė Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinės, kurias paruošė geografijos mokytoja metodininkė Aušra Noreikienė, vadovaujanti vieninteliam Kretingoje kryžiažodžių sprendimo būreliui, kurio tikslas populiarinti kryžiažodžių sprendimą kaip laisvalaikio praleidimo būdą.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog trečią vietą, surinkusios 65 balus, užėmė kretingiškė Aušra Noreikienė su mama Ona Vilčiauskiene iš Šilalės rajono. Antrąją vietą, surinkę taip pat 65 balus, bet išsprendę daugiau užduočių, laimėjo Julija ir Jonas Paulauskai, atvykę iš Vydmantų. Šio turnyro laimėtojai, surinkę 96 balus, Petras Paulauskas su dukra Ingrida Augustauskiene, atvykę iš Palangos. Jie išsprendė 19 užduočių iš 25, ir visos jos buvo išspręstos teisingai. Jiems visiems atiteko „Oho“ taurės, kitos dovanos ir gausūs dalyvių aplodismentai. Turnyro metu „Oho“ žurnalo redakcijos atsiųstomis padėkomis už pagalbą organizuojant turnyrus pagerbtas šio turnyro organizatorius Pranas Andriejaitis ir panašius turnyrus Plungėje organizuojanti Gertrūda Poškienė.

Visi dalyviai ir organizatoriai pasivaišino arbata su vaišėmis, pabendravę susitarė susitikti ateityje planuojamuose turnyruose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ist'ui

2014-10-12   11:42

IP: 86.100.115.93

Telšiai irgi Kuršas, Šilalė - pusiau.

ist

2014-10-11   21:38

IP: 86.100.165.163

čia tik Šilalė ir Telšiai žemaičiai, o likę kuršiai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Klaipėdos regione – dar vieni nelegalūs globos namai nuotrauka, foto

Pasidalijo patirtimi, kaip savaitgalį pajūryje praleisti nemokamai nuotrauka, foto

Vasara, Kaip Palangoje praleisti savaitgalį neišleidžiant nei cento iš savo piniginės? Norėčiau pasidalinti...

Skvernelis: rytoj bus priimti nauji būtini sprendimai nuotrauka, foto

Lietuva, Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad keliolikos koronavirusu užsikrėtusių užsieniečių atvejis verčia...

Kretingos rajonas išsirinko pirmąsias Gyventojų iniciatyvas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ant grindinio trykštantis fontanas Kretingoje, poilsio bei aktyvaus laisvalaikio zona Vydmantų gimnazijos...

Griežtėja tvarka keliaujant į Latviją nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo šio ketvirtadienio visi į Latviją atvykstantys keleiviai, besinaudojantys tarptautinių transporto kompanijų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...