2019 m. gegužės 24 d. 01:59 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Vydmantų gimnazijos bendruomenė žinias pritaikė praktiškai

2019-04-22, 08:49

Edita KALNIENĖ, pajurionaujienos.lt

Vydmantų gimnazijos bendruomenė žinias pritaikė praktiškai nuotrauka, foto

Per pratybas buvo imituota, kad patalpos yra uždūmintos, o vienoje klasėje – užstrigę vaikai. Ugniagesiams teko juos išlaipinti per langą.

© pajurionaujienos.lt nuotrauka.

Vydmantų gimnazijoje įvyko evakuacinės pratybos, per kurias Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai stebėjo, kaip mokyklos bendruomenė yra pasirengusi galimiems gaisro atvejams.

Rezultatai atskleidė ir gerąsias puses, ir trūkumus.

Dalyvauti turi visi

Per pratybas buvo imituota situacija, kuomet yra uždūmintos patalpos, o vienoje klasėje – likę iš patalpų išeiti negalintys vaikai ir jų mokytoja. Juos ugniagesiams teko iškelti per langą.

„Išlaipintus vaikus turėjo pasitikti gimnazijos sveikatos specialistė, tačiau to nebuvo. Vaikai galėjo būti apsvaigę nuo dūmų, patyrę šoką. Tam tikri asmenys turėjo juos pasitikti, skaičiuoti, prireikus nuraminti“, – vieną pastebėjimų po pratybų pateikė Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė.

Jai antrino ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Saulius Barisas: „Jau dabar kai kurie vaikai bijojo lipti per langą, o įsivaizduokite, kas būtų realiu gaisro atveju arba keliant iš antro aukšto.“

Po evakuacijos pratybų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė taip pat atkreipė dėmesį, kad mokyklos personalas turėjo aktyviau dalyvauti pratybose: „Pedagogai turėjo pasiskirstyti darbus, kas ką darytų gaisro atveju: kas kontroliuotų bėgančių mokinių srautą, uždarytų duris, langus.“

Tiesa, šioje vietoje trūkumų buvo nedaug. Gaisrininkus pasitiko atsakingas asmuo, kuris suteikė reikiamą pagalbą. „Pasitinkantis asmuo ugniagesiams turi suteikti visą reikiamą informaciją: per kur galima patekti į pastatą, kur yra kopėčios, kuriose patalpose užstrigę vaikai, kur artimiausias vandens šaltinis ir pan.

Tai padeda sutaupyti laiko, kas gaisro metu yra labai svarbu“, – paaiškino S. Vasiliauskaitė.

Specialistė taip pat pridūrė, kad nematė atsakingų asmenų, kurie valdytų situaciją prie įėjimų: „Gaisro metu žmonės pradeda panikuoti, todėl labai svarbu, kad kažkas juos gebėtų suvaldyti ir nukreipti išėjimo link.“

Vydmantų gimnazijos direktorė Rasa Stonkuvienė patvirtino, kad visi aukštai ir kabinetai, išėjus mokiniams, buvo apžiūrėti: „Buvo paskirti atitinkami asmenys, kurie turėjo tai padaryti ir padarė.“

Ji taip pat pridūrė, kad kiekvienas mokytojas žinojo, kiek tą dieną pamokoje dalyvavo mokinių ir juos, išėjusius iš patalpų, suskaičiavo.

Esant blogam orui, kad nesušaltų vaikai, jie būtų evakuojami į šalia esantį darželį. „Taip esame su jais sutarę“, – patikino R. Stonkuvienė.

Reagavo greitai

Nuo pranešimo gavimo iki Vydmantų gimnazijos Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba be švyturėlių atvyko per 10 minučių. Gimnazijos mokiniai, pasigirdus įspėjamajam signalui, į mokyklos stadioną išbėgo per 3 minutes.

Mokyklos budinčioji atliko jai patikėtas funkcijas – išgirdusi pavojaus signalą, paskambino pagalbos telefonu 112. „Pamatė gaisrą ir pranešė, o laiko atžvilgiu tiek mokiniai evakavosi, tiek ugniagesiai atvyko pakankamai greitai“, – įvykusią situaciją reziumavo S. Vasiliauskaitė.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pedagogus taip pat mokė tinkamai naudotis gesintuvais ir atkreipė dėmesį, kad per gaisrą reikia užsidengti nosį ir burną. „Užtenka dviejų, trijų įkvėpimų, ir žmogus gali netekti sąmonės“, – paaiškino S. Vasiliauskaitė. Išbėgus iš patalpos būtinai turi būti uždaromos durys bei langai, kad nekiltų skersvėjis ir ugnis neplistų dar greičiau.

Atvykusiems ugniagesiams gelbėtojams prireikė šiek tiek laiko, kol išsiaiškino, kur yra artimiausias vandens šaltinis, per kur lengviausia patekti į patalpas.

„Trūko įvykio likvidavimo plano, kuriame būtų viskas sužymėta. Jį turint daug greičiau sužinome, iš kur pasiimti vandenį, per kur patekti į patalpas ir kitą būtiną informaciją iki atvykstant į vietą“, – tvirtino S. Barisas.

Aptarus pratybų rezultatus S. Vasiliauskaitė apibendrino, kad pratybos rengiamos norint ištaisyti trūkumus ir pasirengti galimiems pavojams.

„Tokios pratybos yra naudingos mokyklos bendruomenei. Kiekvienas pabandymas suteikia minčių, ką reikėtų keisti, ko trūksta, kur tobulėti“, – kalbėjo gimnazijos direktorė.

Anot S. Vasiliauskaitės, kad žmonės mokėtų elgtis kilus gaisrui, to reikia nuolat mokytis ir gilinti savo įgūdžius. „Tikslas – kad žmonės išgirdę pavojaus signalą bėgtų prie reikiamo išėjimo, o ne galvotų, kad tai – netikras signalas“, – pratybų esmę paaiškino S. Vasiliauskaitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Gargžduose svečiavosi žemės ūkio ministras Giedrius Surplys nuotrauka, foto

Gargždų muzikos mokyklos salėje vyko susitikimas su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu....

Nors pastarąsias dienas orai pajūryje nelepina, didžiausiame šalies kurorte Palangoje randasi vis...

Palanga bunda ir rengiasi naujam sezonui nuotrauka, foto

Rodosi, kad pavasaris vis drąsiau žengia į Lietuvą: visą savaitę džiuginęs saulėtais...

Palanga jau jaučia artėjančią sezono pradžią nuotrauka, foto

Dituvos turguje ketvirtus metus veikiančiame kioske, kuriame gausus pasirinkimas raugintų daržovių, pirkėjų...

Dituviškių raugintos daržovės – ne tik žiemą nuotrauka, foto

Sezono geriausiųjų sąraše - klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Birštone vyko Lietuvos vyrų ir moterų rankinio sezono uždarymas. Renginio metu...

Ši vasara Palangoje bus paskutinė tokia nuotrauka, foto

Vasara, Ši vasara – paskutinė, kai paplūdimiuose įsikūrusiose laikinose kavinėse bus galima pagurkšnoti...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Vasara, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...