2020 m. rugpjūčio 9 d. 05:28 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

"Vilties bėgimas": savanoriai - Lietuvos turtas

"Vilties bėgimas": savanoriai - Lietuvos turtas nuotrauka, foto

PAGALBININKAI. Pasak organizatorių, per ketverius "Vilties bėgimo" metus jau yra susiformavęs savanorių branduolys, kuris kiekvienais metais apauga naujai ateinančiais.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Iki "Vilties bėgimo" gegužės 20-ąją liko vos kelios dienos. Vakar vidurdienį užsiregistravusiųjų bėgikų buvo beveik pusantro tūkstančio. "Vilties bėgimas" - ne tik solidarumo pareiškimas su sergančiais onkologinėmis ligomis, bet ir savanorystės, taip sunkiai besiskinančios kelius mūsų šalyje, ugdymas.

"Be savanorių "Vilties bėgimo" nebūtų", - tvirtai įsitikinęs jo sumanytojas ir idėjų generatorius pranciškonas brolis Benediktas.

Jau nuo pirmojo "Vilties bėgimo" klaipėdiečiai yra įsidėmėję vaikinus ir merginas geltonais marškinėliais. Tai jie, suplukę iki prakaitų, siūlė aukoti už simbolines kartonines plytas. Tai jie, spiginant saulei, kasmet dalija bėgikų numerius, marškinėlius, patiems bėgikams - buteliukus su vandeniu, talkininkauja startuose ir finišuose. O juk kažkam reikia viską suvežti, sunešti. Tai jie, apsišarvavę polietileno maišais, renka šiukšles visose starto vietose, o po renginių - ir Vasaros estradoje.

Iš esmės savanoriai tarsi ir lieka už visuotinės bėgikų ir žiūrovų euforijos ribų ir netgi koncertų nepamato. Kas jie, tie savanoriai?

"Per ketverius "Vilties bėgimo" metus jau yra susiformavęs savanorių branduolys, kuris kiekvienais metais apauga naujai ateinančiais. Šiemet savanoriauti pasiryžę 117 žmonių nuo dešimties iki penkiasdešimties metų. Turime ir 71-erių savanorę, kuriai taip pat radome jėgas atitinkančią veiklą", - sako jų koordinatorė Rita Šneiderienė.

Bet yra dar viena, kasdieninė savanorystės visus metus rūšis - teikti dvasinę paramą ką tik sužinojusiam diagnozę - vėžys.

"Mačiau, kaip moterys, pačios ištrūkusios iš onkologinių gniaužtų, kalbasi su patyrusiais šoką ligoniais ir jų artimaisiais. Kas geriau gali bent kiek apraminti ir paguosti, jei ne tas, kuris pats yra praėjęs gydymo pragarus? Ir tas, kuris savo pavyzdžiu ir patirtimi gali pasakyti, kad diagnozė dar nėra mirties nuosprendis", - šios rūšies savanorių veiklą įvertino brolis Benediktas, teigdamas, kad jau šiandien šios savanorės yra pačios artimiausios, pačios geriausios brolių pranciškonų pagalbininkės.

"Jos yra turtas. Ne tik mūsų, bet visos Lietuvos. Nes jau dažnas susirgęs Alytuje ar Balbieriškyje ieško kelių atgauti pusiausvyrą pas mus ir pas tas šventas moteris", - kalbėjo pranciškonas.

Gegužės 17 d., 18 val., Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4) vyks padėkos malda už "Vilties bėgimo" savanorius, rėmėjus ir organizatorius. Psalmes ir giesmes atliks Arūnas ir Lina Raudoniai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Klaipėdos rajone – dar daugiau galimybių sportuoti nuotrauka, foto

Gera žinia mėgstantiesiems mėgautis aktyviu laisvalaikiu bei gerinti savo sveikatą –...

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

Signataras Z. Vaišvila turi rimtų klausimų V.Landsbergiui nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą...

Gitanas Nausėda nutraukė saviizoliaciją nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su šeima nutraukė laikiną saviizoliaciją paaiškėjus,...

Pajūryje vyksta nemokamos bokso treniruotės nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį Melnragės paplūdimyje vyko nemokama vieša bokso treniruotė. Tokio pobūdžio užsiėmimai yra...

Vilkų niokojamą avių bandą ūkininkai keičia žirgais nuotrauka, foto

Lietuva, Varnių seniūnijoje, Pagirgždūčio kaime, gyvenantys ūkininkai Raimonda ir Henricus van Beers jau...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...