2018 m. rugsėjo 18 d. 21:07 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Valdžia žmones varo iš savų namų

(3)

2014-10-19, 10:20

Darius ČIUŽAUSKAS, "Vakaro žinios"

Valdžia žmones varo iš savų namų nuotrauka, foto

Viename iš likusių dviejų neteisėtais paverstų Juodkrantės pastatų su šeima įsikūrusi Salomėja Rubinienė piktinasi, kad niekam neįdomu, jog net keturi teismai konstatavo, kad žmonės nusipirko legalų turtą.

© Eimanto Chachalovo nuotr.

Teismo nelegaliais paverstų Juodkrantės pastatų nušlavimas nuo žemės paviršiaus valstybei gali kainuoti dešimtis milijonų litų. Namus Kuršių nerijoje sąžiningai įsigiję ir už teisę juose ramiai gyventi ne vienus metus kovojantys žmonės stebisi, kodėl šios problemos priežastimi daromi jie, o ne savo neteisėtais sprendimais situaciją išprovokavę, valstybės pinigų neskaičiuojantys, tačiau kažkodėl visų jau pamiršti klerkai.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje nuskambėjęs viešas šalies valdžioje esančių politikų siūlymas įteisinti teismo nelegaliais paverstus ir nugriauti pasmerktus pastatus Juokrantėje, tapo ne vieninteliu ženklu, kad juose gyvenantys žmonės gali išsaugoti sąžiningai įsigytus namus. Per audringas diskusijas išsakyta mintis, kad jei Vyriausybės galutinis sprendimas bus priešingas kai kurių valstybės tarnautojų ar valdininkų įsitikinimams, tai jam paklusti nenorintys ar toliau situaciją eskaluoti bandysiantys asmenys gali net atsisveikinti su einamomis pareigomis.

„Valstybė už nugriautus namus yra pajėgi sumokėti ir milijardą, bet ar verta tai daryti. Man apskritai keistas pats formulavimas „neteisėtai pastatyti“. Namai pastatyti gavus visus leidimus, bet staiga kažkas atsibunda, kad plane nebuvo padėtas kryžiukas, ir jie pasidaro neteisėti. Tokioje idiotiškoje situacijoje gali atsidurti kiekvienas iš mūsų. Tie, kurie leido namus statyti, dabar prašo juos nugriauti. Kuo viskas baigsis? Lapkričio viduryje premjero potvarkiu sudaryta darbo grupė privalės priimti sprendimą. Galimi du variantai. Pirmas - nugriauti pastatus ir, paėmus pinigus iš biudžeto, sumokėti namų netekusiems žmonėms. Antras - ištaisyti Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą ir baigti visą šį cirką. Jei bus priimtas pastarasis sprendimas, visi tie, kurie dabar sako, kad jo nepasirašys, galės eiti iš darbo kartu su savo principais“, - „Vakaro žinioms“ sakė komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Viename iš pasmerktų namų su šeima gyvenantis Juozas Skučas tvirtina, kad A.Salamakino įvardyta mažiausiai 60 mln. litų suma, kurią valstybei gali tekti sumokėti už jau vieną nugriautą ir du norimus nugriauti pastatus, nėra laužta iš piršto.

„Šiuo metu kartu su advokatais skaičiuojame, kokie būtų nuostoliai. Ir tai tik materialinė žala, nes apie patirtą moralinę nekalbame. O tuos milijonus tektų sumokėti visiems mokesčių mokėtojams. Labiausiai keista tai, kad sąžiningai namus įsigiję žmonės yra padaryti tarsi visos šios situacijos kaltininkais. Ir niekas iki šiol neįvardijo nė vieno tikrojo kaltininko. Tų valdininkų ir tarnautojų, kurių sprendimus teismas pripažino neteisėtais ir nuo kurių viskas prasidėjo. Kyla klausimas - kodėl? Gal nenorima, kad būtų užčiuoptas siūlo galas, galintis nuvesti ten, kur nenorima, kad nuvestų“, - teigė J.Skučas.

Vyras neatmetė galimybės, kad ši istorija potencialius investuotojus gali atgrasyti nuo planų plėtoti projektus Kuršių nerijoje, nes niekas nėra tikras, kad ji nepasikartos. Juodkrantiškius stebina ir aplinkosaugininkų tvirtinimai, kad nenugriovus pastatų neva būtų sukurtas precedentas įteisinti neteisėtas statybas. Lyg nebūtų dėl tokių statybų gražiuoju susitarta ir toje pačioje Kuršių nerijoje, šalia Juodkrantės esančioje Preiloje. Jiems antrina ir Neringos meras Darius Jasaitis - jis priminė, kad yra daugybė pavyzdžių, kai net po Aukščiausiojo Teismo sprendimo gali būti sudarytos taikos sutartys, leidžiančios valstybei ir savivaldybei nepatirti milijoninių išlaidų.

2012 metų vasarą Vyriausybei patvirtinus Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą, iš neteisėtais įvardytų 40 objektų Kuršių nerijoje numatyta nugriauti tik penkis. Likusius, sudarius taikos sutartis, siūlyta tobulinti.

Bankininkas laimėjo

Deja, deja, ne visiems tie patys įstatymai Lietuvoje vienodai surašyti. Piktais žvilgsniais aplinkosaugininkai iki šiol varsto ir prie Pūčkorių atodangos (valstybės saugomo gamtos paminklo) Pavilnių regioniniame parke stovintį modernų žinomo ekonomisto Gitano Nausėdos namą. Pritarti jo statybai visus prieštaraujančius įpareigojo dviejų instancijų teismai.

„Kai susiduri su tam tikru biurokratizmu, tai kainuoja labai daug laiko, nervų ir pinigų. Mums savo teisybę pavyko įrodyti teisme. Tad ir Juodkrantės gyventojai turėtų bandyti tai padaryti. Kito kelio nėra“, - juodkrantiškiams nenuleisti rankų ir nepasiduoti linkėjo G.Nausėda.

Žymos: nida, namai, statybos, neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

tiem kurie nežino

2014-10-19   14:53

IP: 86.100.65.69

tokie straipsniai tiem kurie nežino.... o gi nemažai yra tokių kurie žino kaip buvo... taigis kad ta valstybė nieko neturi mokėti, tik kai kas dar turi atlikti savo pareigas( kai kurios institucijos) tada kitaip sugieda..

o kaip su ekstraktoristu Sabučiu?

2014-10-19   12:35

IP: 46.249.187.123

Visko pasitaiko. Ekstraktoristas Sabutis net Vilniuje užsimanė Centre savo narka.ikei dukrai Sabu.ytei butuką prestižinėj vietikėj įtaisyt. Tik ... traktoristas neraštingas, duktė - apkvaitus galimai nuolat - nesuvokia ar apsimeta nesuvokiantys, jog buto su jame gyvenačiais teisėtais to buto gyventojais pirkti negalima, kaip negalima jo pirkti negavus ir to buto savininkės parašo --- o dar kitos peripetijos --- žodžiu, ekstraktoristas "įmerkė" juodų pinigų Vilniuje... dabar turės atgal atiduot ... tikriausiai narkoma.ė Sab,,,,ė bus rasta pamesta patvory su sutinusių klynu ir kiaura morda...Kaip žinia, įstatymų nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia --- nors ir ekstraktoristas, bet... mokės tikriausiai natūra - traktoriais ar kuo?

Tautos išmintis sako:

2014-10-19   11:35

IP: 86.38.12.129

Auksinis raktas visas duris atidaro.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Įsimylėti Palangą užtenka vienos dienos nuotrauka, foto

Įsimylėti Palangą šiandien užtenka vienos dienos. Nori greito maisto – yra. Nori...

Dėl netinkamų skrydžiams sąlygų „The Flying Bulls“ pasirodymas yra perkeliamas iš penktadienio...

„The Flying Bulls“ šou perkeliamas į šeštadienį nuotrauka, foto

Daug metų domėjausi Karaliaus Vilhelmo kanalu, rinkdamas apie jį faktus, ne todėl,...

Karaliaus Vilhelmo kanalas (Klaipėdos kanalas) nuotrauka, foto

Jau vienuoliktą kartą per visą Lietuvą nuvilnijo „Darom“ banga. Prie šios gražios...

Valdininkų pamiršto Bachmano dvaro parką sutvarkė vietos gyventojai nuotrauka, foto

Palangoje - dovanoja pasivažinėjimus dviračiu nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Barchatinis sezonas Palangoje vienas maloniausių aktyvaus ir sveiko poilsio mėgėjams. Rudenį prityla...

Darželyje "Liepaitė" - salmoneliozės protrūkis nuotrauka, foto

Sveikata, Naujas ugdymo sezonas nelinksmai prasidėjo lopšelio darželio "Liepaitė" auklėtiniams. Per pirmąsias dvi...

Plungės policijoje – įkurtuvės naujose moderniose patalpose nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiandien Plungės r. PK pareigūnams – istorinė diena: po daugybės metų tarnybos...

Rektoriaus konkurse - ir profesorius iš Laplandijos nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus rinkimų komisijos posėdyje buvo atplėšti 6 kandidatų, dalyvavusių...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...