2019 m. sausio 22 d. 04:02 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Valdžia demokratiją tik vaidina?

(15)

Valdžia demokratiją tik vaidina? nuotrauka, foto

PASIŪLYMAS. Vienas iš sporto bendruomenės pateiktų pasiūlymų - nevykdyti reformos, kol nebus paskirtas Sporto ir kūno kultūros skyriaus vadovas, o Kūno kultūros ir sporto departamentas nepatvirtins naujų Lietuvos sportininkų kvalifikacinių reikalavimų ir normų.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Uostamiesčio politikai jau rugsėjo 19-ąją valdančiosios koalicijos, o kitą dieną ir miesto Tarybos kolegijos posėdžiuose žada priimti sprendimą dėl Klaipėdos sporto reformos metmenų įgyvendinimo. Tai ketinama daryti neatsižvelgus į Visuomeninės sporto tarybos rekomendacijas ir net nelaukus jos balsavimo. Treneriams kyla įtarimų, kad taip daroma specialiai, norint kuo greičiau ir be didesnio triukšmo įgyvendinti naująją sporto reformą.

Panašūs miesto politikų žingsniai, kai pirmiau priimami sprendimai, o tik paskui aiškinama, kad norima išklausyti ir žmonių nuomonės, kartojasi jau ne pirmą kartą. Vien per pastaruosius du mėnesius taip buvo pasielgta dėl dviejų itin svarbių ir milijonines lėšas generuojančių klausimų (smulkesnių atvejų, kai nesitariama su miestiečiais, būtų galima pririnkti kur kas daugiau).

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad miesto Taryba pirmiau pritarė suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai, ir tik vėliau pradėjo svarstyti, ar verta visuotinės apklausos metu sužinoti miestiečių nuomonę apie šį objektą.

Dar keistesnė situacija išryškėjo svarstant siūlymą nuo kitų metų apmokestinti ir automobilių laikymą miesto centre esančių daugiabučių kiemuose. Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje buvo paskelbta Pasiūlymų registracijos knygos medžiaga. Iš gautų 20 pasiūlymų naujajai tvarkai pritarė tik trys asmenys, prieštaravo - šeši. Tačiau darbo grupė, rengusi Tarybos sprendimo projektą, išgirdo būtent mažumos nuomonę.

Siūlymai - "dėl paukštuko"?

Visuomeninė sporto taryba, kurią sudaro 24 įvairių sporto sričių specialistai, žurnalistai bei valdininkai, į posėdį ketina rinktis ir dėl sporto reformos balsuoti rugsėjo 21 dieną, o Klaipėdos politikai - dieną dvi prieš tai. Tad nemaža dalis uostamiesčio trenerių mano, kad valdžios raginimas teikti įvairius siūlymus sporto reformai įgyvendinti yra tik dėl akių, neva norima pademonstruoti, jog paisoma jų nuomonės.

"Vienas iš sporto reformos iniciatorių Saulius Budinas, pristatydamas reformos metmenis, net neužsiminė, kad mes, Sporto centras, teikėme savo pasiūlymus. Kartojasi ta pati situacija, kaip ir su buvusiu Klaipėdos vicemeru Narsučiu Dumbausku. Jis su keliais politikais įgyvendino sporto reformą, kuri patyrė visišką fiasko: gerokai sumažėjo sportuojančių vaikų, buvo apkarpytas finansavimas - neliko sportininkų dienpinigių. Nors ir tuomet mes, treneriai, ėjome pas N. Dumbauską kalbėtis ir teikti siūlymus, tačiau į juos nebuvo reaguojama, viskas buvo daroma taip, kaip jie buvo suplanavę. Bijau, kad taip nebūtų ir šį kartą", - kalbėjo nusipelnęs Klaipėdos badmintono treneris Antanas Narvilas.

Jam pritarė ir Lietuvos rankų lenkimo federacijos prezidentas Vladas Kuizinas.

"Tai visiškas absurdas, kai reformą daro buvęs saugumietis Algirdas Grublys, psichologas Vytautas Čepas ir kiti sporto nesuprantantys asmenys. Kodėl neišklauso trenerių, sporto specialistų nuomonės? Galėtų ateiti, pasitarti... Bet kur tau, juk jie jaučiasi lyg dievai, visažiniai, negi eis pas trenerius ir žeminsis? Net neabejoju, kad viskas jau yra nuspręsta anksčiau laiko ir kitų nuomonės jiems net neįdomios. Galime loti neloję, tačiau vargu ką bepakeisime. Valdžia šokdina mus visus ir pamiršta, kad jie buvo išrinkti tarnauti žmonėms, o ne elgtis taip, kaip tik patys pageidauja", - piktinosi V. Kuizinas.

NUOMONĖ. Siūloma atlikti kruopščią Klaipėdos sporto bazių įrenginių, jų panaudojimo analizę, pateikti atskirą sporto statinių ir įrenginių užimtumo tvarkaraštį.

Jis kaip pavyzdį pateikė ir Klaipėdos mikroautobusų reformą, kurią valdžia esą įgyvendino taip, kaip tik norėjo.

"Išmetė vairuotojus į gatvę ir pavertė bedarbiais. Manau, kad taip pat bus ir su daugeliu, valdžios nuomone, nereikalingų trenerių. Aš pats daugiau nei penkiolika metų treniruoju jaunimą, organizuoju ir vedu varžybas, tačiau trenerio etato neturiu, negaunu jokių pajamų, dirbu iš idėjos ir tiesos valdžiai į akis pasakyti nebijau. Tiesiog jaudinuosi dėl kolegų - kitų trenerių, kuriems treniravimas yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Jie bijo politikams pasakyti tiesą ar aštresnį žodį, nes tuoj pat bus išmesti į gatvę. Mes tarpusavyje nuolat pasikalbame ir jie dažnai atsiveria, treneriai pastaruoju metu gyvena baimėje", - pabrėžė V. Kuizinas.

Tuo metu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas praėjusią savaitę jau gynė sporto reformą rengiančius asmenis.

"Mano pavaduotojas Vytautas Čepas yra sporto psichologijos specialistas bei sunkiosios atletikos federacijos prezidento pavaduotojas. Tarybos nariai Algirdas Grublys ir Saulius Budinas taip pat niekada nebuvo labai nutolę nuo sporto. Jie tikrai išgirs visus pasiūlymus ir atsižvelgs į racionalias pastabas", - tikino V. Grubliauskas.

Jo manymu, vykdomai reformai labiausiai priešinasi kai kurių iš miesto biudžeto išlaikomų sporto centrų vadovai.

"Dabar mes kasmet sporto bazėms išlaikyti bei jų darbuotojų atlyginimams mokėti skiriame po 12-13 milijonų litų. Tai įspūdingi skaičiai, tačiau rezultatai, deja, nėra adekvatūs finansavimui", - konstatavo meras.

Reformos metmenys

Sporto reformos autoriai siūlo, kad Klaipėda pasektų Estijos pavyzdžiu - pagal parengtą metodiką būtų apskaičiuojamas ir įvedamas bazinis sportininko krepšelis. Nustatytą krepšelio pinigų sumą gautų ta sporto šaka, kurią lanko konkretus vaikas. Nesvarbu, ar jis sportuoja biudžetinėse sporto įstaigose, ar klubuose.

Daug erzelio ir panikos tarp trenerių sukėlė tai, jog viename iš reformos punktų rašoma, jog biudžetinėse įstaigose būtų mažinamas sporto šakų skaičius. Dabar iš miesto biudžeto pinigų yra skiriama 27 sporto šakų sportininkams ugdyti, o po reformos jų liktų mažiau, tačiau tikslus skaičius nėra įvardytas.

Teigiama, jog treneriai, kurių sporto šakos nėra masiškos, galėtų pereiti į klubinę sistemą ir gauti finansavimą per sportininko krepšelį.

"Kaip sporto šaka išgyvens, jei treneris nepriklausys biudžetinei įstaigai ir negaus atlyginimo, turės nuomotis salę, pirkti inventorių ir panašiai. Vien iš sportininko krepšelio kitų sporto šakų klubai neišsilaikys. Tiesiog nepritrauks tiek sportininkų ir bus priversti pasitraukti iš sportinės veiklos", - lyg susitarę kalbėjo tinklinio, badmintono, sportinės, meninės gimnastikos, regbio, sportinės aerobikos, orientavimosi sporto, šachmatų, šaškių treneriai, ugdantys Lietuvos, Europos čempionus, tarptautinių turnyrų nugalėtojus, nors jų kultivuojamos sporto šakos nėra masiškos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kas?

2012-09-13   20:16

IP: 85.232.150.111

kas tas S.Budinas? Visą gyvenymą auginęs rožes Tauralaukyje ir iš to nusipirkęs buvusią ,,Kosmoso,, parduotuvę Kauno gatvėje. Po to ją pavertęs pirmuoju boulingo klubu ir bankrutavęs. Jis , kaži per savo amžių ar prabėgo, ar nuvažiavo dviračiu bent 10 km.,, Sporto specialistas,,.

aris

2012-09-13   11:14

IP: 86.100.92.113

Negi jau nebėra jokių priemonių šiuos užsisėdėjusius miesto tranus pagaliai išspirti lauk iš užimamų kėdžių kol dar nepavertė Klaipėdos savo nuosavu daržu?Ką nori tą ir daro,o paskui dėl akių išklauso mūsų nuomonę ir nusispjovę ant jos toliau daro savo.

Daiva

2012-09-13   09:37

IP: 78.61.55.88

Labai geras str.pavadinimas. Nors man atrodo, kad dabar jau valdzia nieko net imituoti nesistengia. Stai pavyzdelis del Tauralaukio. Surinko zmones daygybe parasu, visi pasisako uz buvusi pusiau normalu susiekima, bet valdziai i tai nusispjaut. Padare taip, kaip norejo. Spjove i tauralaukiskiu nuomone. Tokio cinisko pasityciojimo nebuvo net sovietu laikais. Kazkas negerai su musu zmonemis, kad renka ir po to toleruoja tokia valdzia!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

Šviesų festivalis plečiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį sugrįš jau V Klaipėdos šviesų festivalis,...

Ar Karklei reikalingas dar vienas muzikos festivalis? nuotrauka, foto

Renginiai, Atšilus orams, muzikos festivaliai it magnetas traukia vasaros linksmybių išsiilgusius muzikos ir...

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti viešame konkurse...

Gripas į lovą guldo vis daugiau klaipėdiečių nuotrauka, foto

Klaipėda, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad...

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...