2019 m. gegužės 21 d. 01:29 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

"Vaitelių" sodininkai vienybe nepasižymi

(24)

"Vaitelių" sodininkai vienybe nepasižymi nuotrauka, foto

LIETUVIŠKAI. Net ir pasikeitus valdžiai,tarp "Vaitelių" sodininkų iki šiol sklinda kalbos apie jos korupciją, kompetencijos stoką, viešai svaidomasi ir kitais įtarimais.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Pakartotiniame "Vaitelių" sodų bendrijos susirinkime bendruomenei taip ir nepavyko sutarti dėl visų klausimų, į kuriuos jie turėjo rasti atsakymus.

Ir nors bendrijai priklauso apie 2,5 tūkst. narių, į penktadienio pavakarę vykusį susirinkimą spręsti svarbius jai klausimus atėjo tik 180. Bet ir šios mažos dalies sodininkų susitikimas nevyko konstruktyviai ir dažniau priminė padrikas rietenas be jokios tvarkos.

Pirmiausiai rinkta ūkį ir finansus kontroliuojanti revizinė komisija, iš 5 kandidatų į ją pateko Valdemaras Laukaitis, Aldona Kaniavienė ir Laura Kaniauskienė, buvusi "Vaitelių" pirmininkė. Šiuo metu bendrijai pirmininkauja Rimtautas Aniulis.

Apsispręsta ir dėl nario mokesčio 2014 metais: kiekvienam nariui teks susimokėti po 70 litų bei po 30 litų tikslinių įmokų. Na, o skolininkai mokės 7,3 proc. siekiančias netesybas už kiekvienus metus - tai maksimali riba, kurią nustato teisės aktai, nors siūlyta, kad skolininkai papildomai susimokėtų po 20 proc. už pradelstą laikotarpį. Anot bendrijos narių, tarp jų yra ir tokių, kurie narystės apmokėti nesiteikia net dešimtmetį ar ilgiau.

Sodų bendrijos valdybos reglamento svarstymą nutarta atidėti iki kito susirinkimo, kuris vyks pavasarį - nariai su šiuo dokumentu dar nėra susipažinę.

Tikrą balaganą priminė bendrijos pirmininko atlyginimo svarstymas - šiuo metu R. Aniulis dirba pusę darbo dienos ir gauna 800 litų atlyginimą neatskaičius mokesčių. Jis bendruomenės paprašė beveik triskart daugiau - 2 tūkst. litų siekiančios algos, tačiau net nespėjus pagrįsti šio prašymo buvo aišku, kad jam pritarta nebus.

Nors pasigirdo įvairiausių siūlymų - nuo mažesnių sumų su kompensacijomis už išlaidas degalams bei telefono sąskaitų apmokėjimo, vis dėlto nutarta, kad pirmininkas iki pavasario privalės pasitenkinti tuo, ką gauna dabar, o vėliau bus įvertinta, ar jam mokėti tiek, kiek prašo.

Susirinkimą sodininkai užbaigė kone vieningai pritardami tam, kad nuo 1 iki 1,5 tūkst. Lt padidėtų bendrijos buhalterės alga. Taip pat nutarta trauktis iš Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos.

Bendrijoje, kurioje apstu įvairiausių problemų, radikalios permainos prasidėjo šių metų pavasarį, kai buvo išrinktas naujas pirmininkas, valdyba. Tačiau ir naujoji valdžia pelnė ne visų susiskaldžiusios bendruomenės narių palankumą, tarp sodininkų iki šiol sklinda kalbos apie jos korupciją, kompetencijos stoką, viešai svaidomasi ir kitais įtarimais.

Žymos: vaitelių sodai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

onute

2014-05-22   16:00

IP: 188.69.197.22

daug sodininku mate kaip pirmininkas 2014 .05.17d.sodininku bustines patalpas paverte sandeliu,atveze 3 vaikiskas kedutes ,automobilio kedesir padangas ,sukrove viska i kabineta kuriame priiminedavo sodininkus LAURA.AR TAI JO SANDELIO PATALPOS AR SODININKU NUOSAVYBE. Pirmininkui talkino sb darbininkas.

onute

2014-05-22   15:54

IP: 188.69.197.22

daug sodininku mate kaip pirmininkas 2014 .05.17d.sodininku bustines patalpas paverte sandeliu,atveze 3 vaikiskas kedutes ,automobilio kedesir padangas ,sukrove viska i kabineta kuriame priiminedavo sodininkus LAURA.AR TAI JO SANDELIO PATALPOS AR SODININKU NUOSAVYBE. Pirmininkui talkino sb darbininkas.

Pirmininkui

2014-04-23   18:29

IP: 85.232.135.155

Labai aktyviai vis primenate, kaip dirbo "buvusieji", apie juos ir pats rašyti kaip žurnalistas pradėjote.
Tik va, niekaip nesulaukiame kada viešoje erdvėje paskelbsite banko išrašus nuo tada, kada pradėjote pirmininkauti... įdomu būtų sulyginti ir jūsų išlaidas, pirkinius ar pan. Kai nėra ką lyginti, tai žinokit visai neįdomi jūsų viešai pateikta ale "finansinė" buvusiųjų darbo veikla.
Tiesa, o ar skaidru kaitalioti 2014m. "finansines sąmatas" kurias paruošėte jūs ar valdyba". dar neįvyko narių susirinkimas, o šis dokumentas nuo 2014 03 mėn. pab. iki 2014 04 mėn. vidurio ženkliai pasikeitė, ypač "algų" skiltyse"? juk kompiuteris nemeluoja, atsisiuntimai skirtingu laiku iš sb "vaiteliai" puslapio skiriasi? ką jūs apie tai manote? juk rašyti bet kas komentarų internetiniame puslapyje skirtame sb "vaiteliai" negali, tinklalapyje galite viešai skelbti informacijas tik jūs; mes paprastieji į jį "neįleidžiami"? kas tada belieka- tik mūsų komentarai komentaruose....
ačiū už dėmesį. gero vakaro. lauksime naujų žinių apie "nuveiktus visų darbus" prieš susirinkimą internete arba naujuose straipsniuose...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

%^

[BANERIS]

Gargždų muzikos mokyklos salėje vyko susitikimas su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu....

Gargžduose svečiavosi žemės ūkio ministras Giedrius Surplys nuotrauka, foto

Nors pastarąsias dienas orai pajūryje nelepina, didžiausiame šalies kurorte Palangoje randasi vis...

Palanga bunda ir rengiasi naujam sezonui nuotrauka, foto

Rodosi, kad pavasaris vis drąsiau žengia į Lietuvą: visą savaitę džiuginęs saulėtais...

Palanga jau jaučia artėjančią sezono pradžią nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...