2019 m. vasario 21 d. 20:00 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Vaisiai ir daržovės paplūdimyje uždavė mįslių

(12)

Vaisiai ir daržovės paplūdimyje uždavė mįslių nuotrauka, foto

MĮSLĖ. Iš kur paplūdimyje ties Plazės gamtiniu rezervatu atsirado daugybė pavienių vaisių ir daržovių, neaišku. Neatmetama ir versija, kad kas nors papokštavo juos čia išbarstydamas.

© Tomo Gukausko nuotr.

Prieš pat Naujuosius metus Baltijos pakrantėje pasirodė vaisių ir daržovių. Uosto tarnybos jokių žinių, kad kas nors būtų nutikę jūroje, pavyzdžiui, kad per audrą būtų iškritęs koks konteineris, neturi. Pasak Pajūrio regioninio parko direkcijos direktoriaus Dariaus Niciaus, tai nėra ekologinė katastrofa, tad surinkti šių radinių nebus stengiamasi.

Praėjusios savaitės pabaigoje, papūtus smarkesniems vėjams, Baltijos pakrantėje pasirodė įvairiausių vaisių ir daržovių. Eidamas pajūriu nuo Plazės gamtinio rezervato beveik iki pat Nemirsetos kelių kilometrų ruože gali rasti obuolių, citrinų, apelsinų, net kalafiorų ir aguročių. Geriausiai išsilaikę yra obuoliai, kitos gėrybės jau papuvusios.

Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna apie tokius radinius nieko nebuvo girdėjęs ir juokavo eisiąs jų pasirinkti.

Pasak Lietuvos saugios laivybos administracijos (LSLA) Laivybos kontrolės skyriaus vedėjo Lino Kasparavičiaus, apie bet kokį nutikimą laive turi būti pranešama ir pakrantės valstybei, ir savo šalies vėliavos administracijai. Tačiau bent jau vakar iki pietų tokių pranešimų LSLA nebuvo gavusi.

L. Kasparavičiaus manymu, radiniai gali būti susiję su praėjusią savaitę siautusiais vėjais, galbūt laive atsidarė kokia nors maisto saugykla.

AB "DFDS Seaways" komunikacijų ir ryšių su visuomene Baltijos šalims vadovas Vaidas Klumbys sakė, kad iš keltų nuplauti kokį nors konteinerį beveik neįmanoma, nebent per galingą audrą laivas būtų buvęs vartaliojamas. Jis patikino, kad keltai šiuo atveju niekuo dėti, vaisiai ir daržovės pajūryje esą tikrai ne iš jų. Be to, "DFDS Seaways" keltai per Kalėdas ir Naujuosius metus neplaukė.

Nors galimybė, kad iš laivo konteinervežio į jūrą gali įkristi blogai pritvirtintas konteineris, egzistuoja, tačiau paprastai jame būna vienos rūšies vaisiai, o ne kelių. Be to, jei jūroje būtų atsidūręs konteineris su šiomis gėrybėmis, paplūdimyje jų turėtų būti daugiau.

"DERLIUS". Geriausiai išsilaikę yra obuoliai, kitos gėrybės jau papuvusios. Tomo Gukausko nuotr.

Pajūrio regioninio parko vadovas D. Nicius sako, kad panašių dovanų iš jūros sulaukiama kone kasmet. Žinių, kas nutiko dabar, parkas neturi, priešingu atveju kreiptųsi į savininką, kad susitvarkytų.

D. Niciaus manymu, tos "dovanos" atkeliavo iš jūros, greičiausiai iš laivo, gal kas nors atsikratė pasenusių produktų. Kad vaisiai ar daržovės būtų atplaukę iš Kuršių marių, nelabai tikėtina.

"Kadangi tai nėra ekologinė katastrofa, kokia nors cheminė tarša ar naftos produktai, niekas jokių tyrimų ir neatlieka. Po audrų kasmet kas nors būna išmesta į krantą. Tai ne pirmas ir ne paskutinis kartas. Manau, būtinybės visus tuos vaisius surinkti iki vieno nėra", - sakė D. Nicius.

Anot jo, tai yra organinės medžiagos, ir nieko blogo jos nedaro - iš gamtos atėjo, į gamtą ir sugrįš. Jeigu tų vaisių ir daržovių būtų daug, iškiltų pavojus paplūdimiui tapti sąvartynu. Šiuo atveju tai negresia.

Maždaug prieš 12 metų nuo laivo buvo nukritę keli konteineriai, gabenę arbatą. Tada paplūdimiai buvo nusėti arbatos pakeliais. Prie Olando Kepurės buvo išmesti ir patys du konteineriai. Žmonės ėjo į paplūdimius rinkti arbatos, ji netgi buvo pardavinėjama turgavietėse.

Pernai į pakrantę buvo išmesta parafino. Jis grėsmės nekėlė, bet buvo renkamas, nes vasarą būtų pridaręs nemalonumų poilsiautojams. Buvo surinkta apie toną parafino.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Angliukai Rusena

2017-01-09   20:17

IP: 178.236.199.130

Kas skaitys Vincą Mykolaitį Putiną,
Kai Vladas Putinas šneka rusiškai.
Ar sugrįš į gimtinę Vincas Trumpa,
Kai Donaldas Trumpa jau nekalba lietuviškai...

.

2017-01-05   18:53

IP: 138.68.9.171

.

Psichoterapeutas

2017-01-05   13:09

IP: 83.181.68.17

Mu mu ir sovietinė lakierka IP: 207.244.66.70 vienodo lygio,sunkios formos prietrankos

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

KU toliau vadovaus Artūras Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį Klaipėdos universitetas oficialiai pranešė, kad išsirinko nuolatinį rektorių. Juo tapo beveik...

Rusijai šnipinėjusį Lietuvos jūrininką siūlo įkalinti nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos pilietį 45-erių jūrininką Romaną Šešelį, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai, antradienį...

Klaipėdoje auginamos pirmosios krevetės nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėda, "Paragaukite šviežių, Lietuvoje užaugintų, krevečių", - gali būti, kad greitu laiku Klaipėdos...

Kultūros darbuotojams – didesnis finansavimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...