2018 m. birželio 23 d. 17:04 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Tikrinama karkliškių kantrybė

(3)

Tikrinama karkliškių kantrybė nuotrauka, foto

© Gintaro Tomkaus nuotr.

Karklės gyvenvietės prieigose jau pusmetis vyksta kelio rekonstrukcijos darbai, platėja kelias, ryškėja būsimo dviračių tako kontūrai. Vietiniai gyventojai ir čia verslą vystantys verslininkai taikstosi su nepatogumais ir supranta, kad darbus baigus žymiai pagerės susisiekimo kokybė. Tačiau kartu negaili karčių žodžių darbus vykdančiai bendrovei.

Akcinė bendrovė "Eurovia Lietuva" darbus planuoja baigti iki Naujųjų, tačiau vietiniai gyventojai ir Karklės gyvenvietėje įsikūrę verslininkai su nerimu laukia žadėtos darbų pabaigos.

- Šį pirmadienį ryte važiavau keliu, jokie kelio remonto darbai nevyksta, - piktinosi kempingo "Pajūrio takas" vadovas Henrikas Jazbutis.

Apie nepatogumus pasakoja ir kavinės-baro "Žvejo sodyba" savininkė Loreta Biliartienė:

- Išvažiuodami iš "Žvejo sodybos" į remontuojamą kelią mūsų klientai ir darbuotojai dažnai nežino, kur sukti: į kairę ar į dešinę. Jie nemato šviesoforo ir jeigu pasirenka ne tą kryptį, atsiduria prieš eismą. Tada tenka važiuoti atbulomis arba ieškoti platesnės vietelės apsilenkti. Daugybę kartų matėme, kad niekas nedirba, ir tai kelia abejonių, ar darbai bus baigti laiku.

Karklės kaimo gyventojai buvo susitikę su Klaipėdos rajono administracijos direktoriumi Sigitu Karbausku, kuris asmeniškai pažadėjo, kad prižiūrės šį projektą ir spaus darbus vykdančią bendrovę, kad darbus atliktų laiku.

Karkliškių turimomis žiniomis, konkurse dėl kelio remonto dalyvavo keturios kompanijos. Visam šitam reikalui sutvarkyti buvo paskirti 4 milijonai eurų. Laimėjo bendrovė, pasiūliusi beveik perpus mažesnę sumą. Todėl iškilo abejonių, ar bendrovė, disponuodama nedidelėmis lėšomis, sugebės samdyti rangovus, ar vieni "paveš". Tačiau darbai vyksta ir patys karkliškiai pripažįsta, kad teigti, jog kelias nebus baigtas laiku, kol kas nėra jokio pagrindo. Karklės kaime įsikūrusiems verslininkams labiausiai kliūva, jų nuomone, prastas darbų organizavimas

- Dažnai degant žaliam šviesoforui vis tiek nepavyksta pravažiuoti, nes likusią vieną kelio juostą užtveria koks nors dirbantis traktorius ar kita technika. Darbininkai 9 valandą pradeda darbą, 12 valandą pradeda pietauti, su parūkymais baigia puse dviejų, o penktą vakaro baigia darbą, - dėsto H. Jazbutis.

- Mūsų klientai latviai ir estai, kurie masiškai atvažiuodavo pernai ir apsistodavo mūsų svečių namuose, šiemet pas mus nebeatvyksta. Kol toks painus privažiavimas iki mūsų, jiems patogiau apsistoti Klaipėdoje ar Palangoje. Lyginant su pernai, mes dirbame minus aštuoniasdešimt procentų. Visai neturime gyventojų, - skundžiasi svečių namų "Karkelbek" savininkė Aušra Mendelė

- Mes taikstėmės su vienu šviesoforu, tikėjomės, kad pabaigus dalį darbų jis bus perkeltas į kitą vietą. Bet galų gale atsirado ir antrasis šviesoforas, - piktinasi kavinės-baro "Žvejo sodybos" savininkė Loreta Biliartienė. - Trijų su puse kilometro kelio ruožui sutvarkyti duota lygiai metai laiko.

Gintaro Tomkaus nuotr.

Karklės kaimo seniūnaitė Rasa Bučienė įsitikinusi, kad bendrovė "Eurovia Lietuva" daugmaž laikosi numatyto grafiko. Tik ji palinkėjo kelio remontininkams geresnės darbo kultūros. Nebuvo laistomi keliai, vėjas nešiojo dulkes, šiukšles ir smėlį. Visa tai sukėlė daug nepatogumų ne tik karkliškiams, bet ir patiems darbininkams. Buvo paliktos labai aštrios asfalto briaunos ir nuolat kilo pavojus sugadinti automobilių padangas.

Akcinės bendrovės "Eurovia Lietuva" direktorus Vakarų regionui Artūras Valys paaiškino, kad AB "Eurovia Lietuva" pagal sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija bei sutartį su Klaipėdos rajono savivaldybės administracija vykdo valstybinės reikšmės rajoninio kelio Klaipėda-Karklė- Dargužiai 8,6-11,7 km rekonstravimo darbus. Projektas bei visi atliekami projektiniai sprendimai yra suderinti su užsakovais... Šiuo metu darbai minėtame kelyje nuo numatyto pirminio plano atsilieka trimis savaitėmis. Dėl topografinės nuotraukos netikslumo buvo apsvarstyti bei keisti tam tikri priimti sprendiniai.

"Minėtame kelyje darbai negali būti atliekami pasitelkus tik vieną transporto eismą kontroliuojantį šviesoforą, kadangi maksimalus šviesoforais nereguliuojamo ruožo ilgis gali būti tik 50 metrų",- situaciją pakomentavo A. Valys.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas yra tikras, kad bendrovės "Eurovia Lietuva" darbuotojai darbus atliks pagal numatytą grafiką.

Lieka tik palinkėti, kad Karklės kaimo gyventojams ir čia įsikūrusiems verslininkams užtektų kantrybės susitaikyti su laikinais nepatogumais, o kelio remontininkams linkime viską atlikti laiku - iki Naujųjų!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Girinis

2017-08-18   16:17

IP: 83.176.161.112

Kada pas mus prižiūri darbų atlikimo kokybės,staybos reikalavimų laikymosi,terminų?. PAnašu,kad niekada. Akis bado kaip atliekami darbai,kad ir kelio betoniniai bortai betonuojami nesilaikant įbetonavimo reikalavimų-plonas atraminis sluoksnis,betonas nesutvirtėjęs imamasi asfaltavimo,...asfalto tankinimo volai vietomis išjudina tuos bortus... Ne kartą mačiau kaip vakare dar darbo valandoms nesibaigus darbininkai kone kubą cementinio mišinio rankiniu būdu "atsikratinėjo" pildami ant išlyginamosios kelio dangos. VAndens surinkimo griovių šalikelės atbrailos neužlietos skaldele,po vasaros liūties šlaito dalis atsiduria griovyje su naujai užsėta žole. Po asfaltavimo vandens nutekėjimo šuliniai lieka centimetrais auksčiau asfalto pakloto,Kaip bus su pelkėmis, dar vieną išlyginąmąją dangą liesite su butinybe kelti šulinius,kiek broko,kiek visokių neprofesionalių sprendimų(dvigubų darbų),kur jūs ten suspėsite.... Kas skaičiuoja,kas prižiūri,kas atsakingas,kaip tokios įmonės gauna tokius reikšmingus projektus?. Kas darosi mūsų valstybėje? (norisi pasakyti)... su viskuo turime susitaikyti,ar turime klibinti savivaldybę,juk ji yra dalininkė šio projekto?. Juk mums visiems svarbi darbų kokybė,jau nekalbant apie neįtikėtinus terminų vilkinimą,nuostolius vietiniams ir pajūrio vizitinė "kortele",juk šalikelių nepriežiūra akis bado,kiek vairuotojų jau sugadino automobilių padangas... .. Nesuprantama kaip jie dirbs lapkričio mėnesį,kai dar praeitais metais ,darbai buvo sustabdyti ir nukelti iki pavasario. Toks šūdeliavimas tokią įmonę tikrai turi išbraukti iš generalinių darbų vykdytojų . Ar pas mus geras vardas jau nieko nelemia,tik mažiausia kaina,nežinia kaip ten su korupcija?!

klk

2017-08-18   14:22

IP: 195.182.83.162

Jau tie karkliškiai tik inkščia ir inkščia. Dirba-blogai, nedirba-irgi blogai. Galų gale supraskit, kad be nepatogumų nieko neatsiranda.

Remigijus.KLP

2017-08-18   14:14

IP: 86.100.124.211

Straipsnis nieko gero, per mažai negatyvo. Aštrios briaunos, nepatogumai dėl gerovės ateityje ir tai viskas. Jokio kraujo, jokių žuvusių. Aplamai nesuprantu kam reikia pradėti tokio dydžio darbus jeigu vietiniams taip blogai. Galėjo tuos keturis milijonus geriau panaudoti ten kur žmonės būtų pasidžiaugę nauju keliu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Karaliaus Vilhelmo kanalas (Klaipėdos kanalas) nuotrauka, foto

Daug metų domėjausi Karaliaus Vilhelmo kanalu, rinkdamas apie jį faktus, ne todėl,...

Jau vienuoliktą kartą per visą Lietuvą nuvilnijo „Darom“ banga. Prie šios gražios...

Valdininkų pamiršto Bachmano dvaro parką sutvarkė vietos gyventojai nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė vicemerės Rūtos Cirtautaitės iniciatyva organizuoja „Gražiausios šimtmečio sodybos“ konkursą!

Bus renkamos gražiausios šimtmečio sodybos nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės tarptautinių projektų programos valdybos posėdyje, kuriam pirmininkavo mero pavaduotoja...

Tarptautiniams projektams – 8 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Sendvaris: "Ponai čia nevaikšto..." nuotrauka, foto

Kultūra, "Ponai čia nevaikšto... Ko jūs norit?" - į klausimus apie seniausią Klaipėdos...

Aleksoto aerodrome nukrito lėktuvas, sužeistas  žmogus nuotrauka, foto

Kriminalai, Kaune, Aleksoto aerodrome nukrito lėktuvas. Juo skrido du žmonės. Pirminiais duomenimis, nukentėjo...

Klaipėdos sunkiaatlečiai paminėjo Olimpinę dieną nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien sporto pasaulyje išties neeilinė diena. Kasmet birželio 23-ąją minima Tarptautinė olimpinė...

Menininkų žvilgsnis į Klaipėdą iš paukščio skrydžio nuotrauka, foto

Parodos, Šiandien 18.30 val. uostamiesčio Baroti galerijoje atidaroma tarptautinio tapybos plenero, skirto pirmojo...

Kultūra, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...