2020 m. balandžio 5 d. 21:34 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Sodininkų maištas prieš visuotinę rinkliavą

(19)

Sodininkų maištas prieš visuotinę rinkliavą nuotrauka, foto

NEMOKĖS. Jonas Laivys augalinės kilmės atliekas kompostuoja specialioje duobėje, o buitines atliekas tikina išmetantis į Klaipėdos mieste esantį konteinerį, todėl teigia atliekų rinkliavos nemokėsiantis.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Išimčių nenumatyta

Rinkliavą Klaipėdos rajone administruojančios viešosios įstaigos "Gargždų švara" vadovas Rimantas Martinkus aiškino, kad pagal higienos normas iš kaimiškųjų vietovių šiukšlės yra vežamos du kartus per mėnesį. Be to, nėra galimybės sodininkų visiškai atleisti nuo rinkliavos.

"Sodininkai mus užvertė prašymais atleisti nuo rinkliavos ir kitokiais skundais. Pretenzijas reiškia beveik visi rajono sodininkai. Jie įtikinėja, kad gyvena kituose miestuose, ten esą ir sumoka rinkliavą. Tačiau savivaldybės Taryba nusprendė, kad visi sodininkai privalo mokėti po 60 litų per metus ir šis sprendimas neatšauktas. Gali jie gyventi net ir Kaune, ar Vilniuje, bet rinkliavą privalo mokėti. Mes tik rinkliavą administruojame", - aiškino R. Martinkus.

Jis tikino, kad savivaldybėje turėtų atsirasti speciali komisija, kuri spręstų tokias situacijas, kai realiai žmogus nesinaudoja žemės sklypu ar kitu savo turtu.

"Juk visko nutinka gyvenime. Gal jis užsienyje, o gal kitos priežastys. Tačiau kol kas mūsų veiklos nuostatai mums draudžia patiems priimti tokius sprendimus", - tikino R. Martinkus.

Česlovas Banevičius, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius, spaudai yra žadėjęs, kad bus sukurta tam tikra lengvatų sistema. Tačiau kada tai įvyks, nekonkretizavo.

Mokėti neketina

Tačiau klaipėdietis Jonas Laivys, turintis sodo sklypą Kiškėnuose, tiesiai šviesiai rėžia, kad neketina mokėti jokios Klaipėdos rajono valdžios nustatytos rinkliavos. Esą jo sklype nesusidaro nereikalingų šiukšlių. O jei ir lieka koks nors popiergalis ar pakuotė, jis esą jas išsiveža į miestą.

J. Laivys turi žemės sklypą su mūriniu dviejų aukštų nameliu Kiškėnuose įsikūrusioje sodininkų bendrijoje, tačiau nuolat gyvena Melnragėje. Vyriškis įtikinėja, kad vasarnamyje nėra nakvojęs nė vienos nakties.

Kadangi prie J. Laivio namelio nėra pašto dėžutės, tai ir pranešimo apie prievolę sumokėti rinkliavą nebuvo galimybės kur nors įmesti. Nepaisant to, "Gargždų švaros" raginimas sumokėti rinkliavą už atliekų tvarkymą 2012 metais, iš viso - 25 litus, J. Laivį pasiekė per kaimyną.

NEVALYVUMAS. Ne visi sodininkai yra tvarkingi ir sąžiningi. Kiškėnų kaime, greta sodininkų bendrijos augančiame eglyne, teko užfiksuoti ir nesąžiningųjų veiklos pėdsakų - čia dažnas sodininkas verčia ne tik nupjautas šakas ar kitokias biodegraduojančias atliekas, bet ir paprasčiausias buitines šiukšles. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Tačiau esmė ne pinigai, o tai, kad aš vadinamųjų komunalinių atliekų neturiu. Tad kaip galiu mokėti už paslaugą, kurios negaunu?" - piktinosi vyriškis.

Jis įrodinėjo, kad sode išravėtas piktžoles, daržovių, nužydėjusių gėlių likučius, nukritusius medžių lapus surenka ir paverčia kompostu specialioje išbetonuotoje duobėje. Nugenėtų vaismedžių šakeles kartą per metus sudegina Joninių lauže.

"Jokių kitokių atliekų mūsų sode nėra! Jei per ilgą laiką smulkių šiukšlių, popierėlių ar pakuočių ir susidaro, jas maišelyje parsivežame namo ir išmetame į konteinerį mieste, prie namo, kur nuolat gyvename. O rinkliavą juk mokame mieste", - savo motyvus, kodėl neprivalo mokėti rinkliavos, dėstė J. Laivys.

Jis įsitikinęs, kad ir komunalinius mokesčius reikia mokėti už faktiškai suvartotą kiekį - tiek dujų, tiek elektros, tiek vandens.

"O tas rajono savivaldybės Tarybos teiginys, kad nekilnojamojo turto savininkas automatiškai yra rinkliavos tiesioginis mokėtojas, yra, švelniai tariant, nelogiškas. Jie gal ir gali reikalauti kažkokio mokesčio už sodo namelį, kuris tikrai yra, bet ne už tai, ko nėra!" - karščiavosi vyriškis.

Kaupiasi šiukšlės

Sodininkai šiandien rajono valdžiai ketina įteikti raštą, kuriame reiškiamas nepasitenkinimas pernai rugpjūtį įvesta rinkliava už buitines atliekas.

"Nepaisant žadėtų individualių kiekvienam sklypui konteinerių, bendrijose buvo sustatyti bendrose aikštelėse kubiniai konteineriai. Daugeliu atvejų tos aikštelės nėra tinkamai įrengtos, neturi nepralaidaus grunto dangos. Tokiose aikštelėse iškart susidarė antisanitarinės sąlygos. Lygiai tokia pat situacija iškilo apie atliekų rūšiavimo konteinerius. Nerūšiuotos atliekos kaupiasi vadinamuosiuose varpeliuose ir aplink juos", - savo pretenzijoje rajono valdžiai rašo sodininkai.

Todėl sodininkai siūlo atsisakyti bendrų 1 kub. metro talpos konteinerių ir bendrų šiukšlių surinkimo aikštelių, o kiekvienam sklypo savininkui skirti individualų nemokamą konteinerį. Nuolatiniams gyventojams - 250 litrų, tik vasarojantiesiems - 125 litrų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Dar vienas šūkis piketui

2013-04-16   10:55

IP: 78.61.72.195

"Gargždų švara" dirba nešvariai!...

Šūkis piketui

2013-04-16   10:11

IP: 78.61.72.195

Parazitinius rinkliavininkus iš "Gargždų švaros" - į sąvartyną!...

Brunas

2013-04-16   10:07

IP: 78.61.72.195

tai nusikalstama veika reikalauti atlygio uz nesuteikta paslauga.

Teisingai! Tai - valdiškas reketas! Už reketą Lietuvoje sodina į kalėjimą...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Vydmantiškis Simas Končius laisvu laiku sumeistravo inkilų nuotrauka, foto

Kai per karantiną vieni skundžiasi nežiną, ką veikti, kiti įgyvendina įvairias iniciatyvas...

Masiškai atsisakoma birželį ir liepą Palangoje rezervuotų viešbučių kambarių, „Lietuvos rytui“ sakė...

Palangoje masiškai atšaukiamos viešbučių rezervacijos birželiui ir liepai nuotrauka, foto

Balandžio 10 dieną numatytame Vilniaus meno kūrinių aukcione už pradinę 200 tūkst....

Kur iš Kretingos gali iškeliauti dailininko Petro Kalpoko istoriniai paveikslai nuotrauka, foto

Neseniai iš Palangos oro uosto pakilo lėktuvas į Kopenhagą su 20 keleivių....

Darbėniškis Andrius Petkus skris į Japoniją nuotrauka, foto

Apie naujojo koronaviruso grėsmę anksti supratę specialistai: ruoškimės nuotrauka, foto

COVID-19, „Vienu metu turiu rūpintis 57 milijonais dalykų“, – sako Sarah Gilbert, Oksfordo...

Kaip premjeras išvydo ananasą nuotrauka, foto

Žmonės, „Respublikos“ savaitės žmogus Kauno klinikinės ligoninės vadovas, profesorius Albinas Naudžiūnas....

Nors subsidijų dydžiai neaiškūs, darbdaviai jau nuo šiandien gali kreiptis dėl paramos, suskubti turi ir dirbantieji savarankiškai nuotrauka, foto

Lietuva, Užsiimantieji individualia veikla ir nuo COVID-19 nukentėjusios ar prastovas paskelbusios įmonės nuo...

Skirtingi temperamentai: kaip nepriaugti svorio sėdint namuose nuotrauka, foto

Įvairybės, Mityba ir valgymo elgsena daug priklauso nuo žmogaus temperamento, todėl vieni gali...

COVID-19, Paskelbta prieš 2 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...