2019 m. kovo 26 d. 16:23 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Skundas dėl politikų "vokelių" atmestas

(3)

Skundas dėl politikų "vokelių" atmestas nuotrauka, foto

© Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija atmetė Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros apeliacinį skundą dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2011 m. sausio 31 d. sprendimo, kuriuo apylinkės prokuratūros patikslintas ieškinys atsakovams Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariams dėl piniginių lėšų priteisimo buvo atmestas.

Teisėjų kolegija nutartyje pažymėjo, kad ginčo lėšos yra darbo užmokestis, atliekant savivaldybės tarybos nario pareigas, ir išmokos, gautos su savivaldybės tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms (kanceliarijos, pašto, telefono, transporto) sumokėti. Tačiau jos negali būti išreikalautos kaip be pagrindo įgytas turtas, jeigu gavėjas veikė sąžiningai arba nebuvo padaryta sąskaitybos klaida.

Bylos duomenimis nustatyta, kad šias lėšas gavėjai įgijo sąžiningai, o ieškovas nepateikė nesąžiningo atsakovų elgesio įrodymų. Pasak apygardos teismo, pirmosios instancijos teismas ieškovo pareikšto reikalavimo teisinį ir faktinį pagrindą išanalizavo tinkamai, išvados padarytos tinkamai aiškinant ir taikant teisės normas, reglamentuojančias nepagrįstą praturtėjimą ar turto gavimą, todėl pirmosios instancijos teismo sprendimas – teisėtas ir pagrįstas.

Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūra, gindama viešąjį interesą, kreipėsi į Klaipėdos miesto apylinkės teismą su ieškiniu, prašydama iš atsakovų Tarybos narių - priteisti į savivaldybės biudžetą neteisėtai nuo 2000 m. iki 2008 m. liepos 31 d. jiems sumokėtas išmokas, skirtas kanceliarijos išlaidoms padengti, ir išmokėtus atlyginimus už faktiškai dirbtą laiką, atliekant tarybos nario pareigas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2011-12-05   18:12

IP: 193.219.60.1

Ta proga Alytaus savivaldybės tarybos nariai pasidvigubino algas, pasidvigubino kanceliarines išlaidas, o kai kurios kitos savivakldybių tarybos ir vėl padarė jas vokelinėmis, nes nutarė, kad nereikia pridėti čekių, kvitų ar sąskaitų, o užteks jų bendro aprašymo.
T.y. politikai vėl pasidarė privilegijų, nes tiek biudžetinėse, tiek privačiose įmonėse išduodant avansus prekėms ir paslaugoms pirkti, visada nustatomi limitai ir privaloma pateikti pirkimo dokumentus. O čia - patingėjo.
Palinkėčiau tiems Klaipėdos prokurorams, kurie yra principingi, nepasiduoti susiklosčiusio per kelis dešimtmečius klano įpročiui griebti visuomenei priklausančius sklypus, nekiln.turtą ir biudžetinius pinigus, nenuleisti rankų ir tikiuosi, kad Klaipėdos prokuratūra nesustos pusiaukelėje, gins viešą interesą ir skųs šį sprendimą Aukščiausiajam Teismui.

Puteikio šedevras

2011-12-05   15:25

IP: 88.119.136.6

Iš tikrųjų būtų teisinga, kad paskaičiuotų valstybės ir žmonių nuostolius, kurie susidarė du metus nagrinėjant šį Puteikio ieškinį ir šiam veikėjui pareikštų ieškinį. Kiek buvo sugaišta laiko, kiek sutrukdyta prokuratūros, teismų, valdiškų institucijų darbo! Dešimtys žmonių buvo kelis metus tampomi po teismus. Tuo pačiu metu prokuratųra ir teismai negalėjo spręsti tikrų realių bylų, nes turėjo šokinėti pagal vieno nesveiko žmogaus kliedesių dudelę!

Neteisininkas

2011-12-05   14:42

IP: 86.100.80.123

Kaip cia dabar iseina,vieni teisininkai paduoda kitus teisininkus i teisma,o treti teisininkai antruosius tesininkus isteisina.Tai kurie cia teisininkai o kurie NETEISININKAI,tik siaip sau algos gavejai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Tauragė baigia pasistatyti baseiną nuotrauka, foto

Tauragėje kitų metų rudenį turėtų pradėti veikti šiuo metu baigiamas statyti baseinas....

Kvietinių kaimo bendruomenė jau dvejus metus varsto įvairiausių institucijų duris dėl kaime...

Kvietiniškiai dėl šaudyklos – lyg užburtame rate nuotrauka, foto

Parduotuvė bus atidaryta kovo 7 d., ketvirtadienį Tilžės g. 22A., dabartinėje „Šilutės...

Šilutiškiams - nauja stotis ir nauja parduotuvė nuotrauka, foto

Klaipėdos rajone tęsiasi plakatų plėšymo, stendų pjaustymo vajus. Kol kas labiausiai „nukraujavo“...

Stendų plėšymo vajus: bevaisės kaltųjų paieškos nuotrauka, foto

Pagalbos iš valstybės nesulaukusi klaipėdietė įžvelgia diskriminaciją nuotrauka, foto

Klaipėda, Neįgalų sūnų slaugiusi klaipėdietė Genovaitė Narmontienė po jo mirties patyrė šoką, kai...

Bus mokama ir už surastus naujus šeimininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos beglobių gyvūnų gyvenimas pagerės – savivaldybė gyvūnams išlaikyti skirs kone...

J. Žuža: apie norą ateityje tapti vyriausiuoju treneriu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ trenerio Kazio Maksvyčio asistentas Jurica Žuža Lietuvoje jau jaučiasi kaip...

Laukia naujos poliklinikos nuotrauka, foto

Klaipėda, Naujos vaikų konsultacinės poliklinikos nekantriai laukia tiek mažųjų pacientų tėvai, tiek Vaikų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 30 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...