2019 m. kovo 24 d. 12:47 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Šiokios tokios pagalbos sulaukė ir socialiniai darbuotojai

(1)

Šiokios tokios pagalbos sulaukė ir socialiniai darbuotojai nuotrauka, foto

Alvidas Šimelionis.

© "Šilutės ETA žinios" nuotr.

Nuo šių metų gegužės 1 d. koreguojamas darbo krūvis iš Valstybės lėšų išlaikomiems rajono socialiniams darbuotojams, kurie aptarnauja socialinės rizikos šeimas.

Iš viso rajono seniūnijose yra po vieną, o mieste – 3,5 sukurto etato su socialinės rizikos šeimomis dirbantiems socialiniams darbuotojams (14,5 etato). Deja, kaimuose kasmet gyventojų vis mažėjai, o tokiu atveju mažėja ir socialinės rizikos šeimų šiose teritorijose. Tad, savaime suprantama, išlieka mažesnis darbo krūvis ir socialiniams darbuotojams.

Dirbantys mieste socialiniai darbuotojai lengvesniu darbo krūviu negali pasidžiaugti, nes yra atvejų, kai vienam aptarnaujančiajam tenka net daugiau kaip 22 šeimos, o dirbančiam kaime - apie 15. Nuo šiol vienam socialiniam darbuotojui teks ne daugiau kaip 17 socialinės rizikos šeimų.

Pagal Savivaldybės administracijoje turimus duomenis, iš viso rajone yra 248 socialinės rizikos šeimos, jose gyvena 553 asmenys.

Socialinių darbuotojų darbo krūvio išlyginimo iniciatorius - Šilutės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Vedėjas, pasitaręs su seniūnais, nutarė šiek tiek pakoreguoti tvarkas ir taip palengvinti naštą turintiesiems per didelį darbo krūvį.

Pirmosios permainos buvo pradėtos dar anksčiau – Katyčių seniūnijoje socialinės rizikos šeimas aptarnaujančiam socialiniam darbuotojui buvo pridėta šiek tiek šeimų iš Žemaičių Naumiesčio. Vėliau ir Usėnuose aptarnaujantis socialinis darbuotojas perėmė keletą šeimų iš Juknaičių seniūnijos. Šilutės miestui buvo „pasiskolintas“ socialinis darbuotojas iš Rusnės seniūnijos.

Nuo gegužės 1 d. dalį Šilutės miesto socialinės rizikos šeimų pradės aptarnauti Kintų seniūnijoje dirbantis socialinis darbuotojas.

Nelengva ir su transportu

Kalbėdamas apie tikrai nelengvą socialinio darbuotojo naštą, A. Šimelionis neslėpė, kad moterims (visos socialinės darbuotojos yra tik moterys, - aut. pastaba) tenka gana dažnai į socialinės rizikos šeimas vykti ir su policija, Vaikų teisių atstovais bei panašiai.

„Per metus socialiniam darbuotojui tegalime pasiūlyti vos 1 000 Lt už kurą. O kas tai yra? Dauguma mūsų socialinių darbuotojų į socialinės rizikos šeimas vyksta ir savu transportu, ir degina savo kurą“, - apie itin skurdžią finansinę pagalbą socialiniams darbuotojams kalbėjo A. Šimelionis.

Pasak skyriaus vedėjo, jam kiek anksčiau teko lankytis keliose šeimose, gyvenančiose kaimuose. Deja, kaip atviravo pašnekovas, net Savivaldybės vairuotojas tąkart keikėsi, nes privažiuoti iki atokių, pelkėmis ir apleistais keliais atkirstų sodybų buvo beveik neįmanoma.

Beje, socialinės darbuotojos tokias šeimas turi aplankyti vos ne kasdien ir su savo transportu bei kuru.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nedejuokit

2014-05-05   09:42

IP: 78.61.131.182

dirbat darba savo noru sita. o sie dykaduioniai visiems jau per gerkles lenda - socialistai vadinamieji. kad juos kur. ispaike iki begalybes ta sutve tinginiu. doras zmogus 9 prakaitus lieja, kol algele uzdirba tokio lygio, kaip sie darmajiedai is uz nieko neveikima ima visokias ismokas ir kitaip cackinami. man rods, kad sita cocialine rupyba Lietuvos jau issigime

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Šilutiškiams - nauja stotis ir nauja parduotuvė nuotrauka, foto

Parduotuvė bus atidaryta kovo 7 d., ketvirtadienį Tilžės g. 22A., dabartinėje „Šilutės...

Klaipėdos rajone tęsiasi plakatų plėšymo, stendų pjaustymo vajus. Kol kas labiausiai „nukraujavo“...

Stendų plėšymo vajus: bevaisės kaltųjų paieškos nuotrauka, foto

Pagėgiai Lietuvoje žinomi ne tik dėl dažnai šiame mieste sugaunamų kontrabandininkų. Jie...

Broliai Komskiai – Pagėgių valdovai, kurie nori likti nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Tauragė baigia pasistatyti baseiną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Tauragėje kitų metų rudenį turėtų pradėti veikti šiuo metu baigiamas statyti baseinas....

„Šakočių rojaus“ šeimininkas pasijuto tarsi rojuje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Daugiau nei 5 metus Gargždų turguje veikiančios gardėsių krautuvėlės „Šakočių rojus“ šeimininkas...

Tarp „Sony“ apdovanojimų – klaipėdiečio darbas nuotrauka, foto

Kultūra, 2019-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimuose Lietuvos nacionalinį prizą pelnė klaipėdiškis fotografas Ruslanas...

Kvietiniškiai dėl šaudyklos – lyg užburtame rate nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kvietinių kaimo bendruomenė jau dvejus metus varsto įvairiausių institucijų duris dėl kaime...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 32 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 49 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...