2017 m. lapkričio 17 d. 23:04 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Šilutės siena sujungė bendruomenę

Šilutės siena sujungė bendruomenę nuotrauka, foto

DOVANA. "Šilutės baldų" padėka jauniesiems sienos dailininkams - komodos dailės reikmenims susidėti, kurios stovės Šilutės meno mokykloje.

Šilutės miestą papuošė įspūdingas kūrinys. Daugiau kaip 500 kvadratinių metrų dydžio sieną, juosiančią AB "Šilutės baldai", jaunieji Šilutės meno mokyklos dailininkai per vasarą ištapė piešiniais, pasakojančiais Šilutės miesto istoriją ir atskleidžiančiais Mažosios Lietuvos krašto savitumą.

Spalio 7 d. oficialiai paskelbta metus laiko trukusio bendruomeninio, kūrybinio ir istorinio projekto pabaiga ir užtepti paskutiniai potėpiai ant sienos, kuri originaliai įprasmino Šilutės miesto 505 metų ir "Šilutės baldų" 125 metų sukaktis. Iškilmingos Šilutės sienos pristatymo ceremonijos metu visi jos dalyviai džiaugėsi puikiu kūriniu, stebėjosi, kad sienos paprastai skiria, o Šilutės siena sujungė verslininkus, Savivaldybę, jaunuosius dailininkus, visą miesto bendruomenę.

PUOŠMNENA. "Šilutės" baldus juosianti paprasta siena, ištapyta jaunųjų menininkų piešiniais, tapo miesto puošmena ir unikaliu ir istorijos metraščiu.

Idėja paversti pilką gamyklą juosiančią sieną meno kūriniu prieš metus kilo "Šilutės baldų" direktorei Astai Dijokienei. Šį sumanymą entuziastingai palaikė Šilutės rajono savivaldybės administracija, įsipareigojusi sutvarkyti sienos aplinką: šaligatvį ir žaliąją zoną, apšvietimą. Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus ugdytiniai ėmėsi atsakingos misijos ištapyti sieną, o įkvėpimo tapybai šaltiniu pasirinka Šilutės miesto istorija.

Istorikai atrinko reikšmingiausias šio krašto istorines datas ir asmenybes, miestiečiai spaudoje ir socialiniuose tinkluose balsavo, kurie iš jų verti įamžinti. Vaikai sukūrė daugybę eskizų, iš kurių geriausi tapo įspūdingais sienos piešiniais, reprezentuojančiais miestą ir jaunosios kartos požiūrį į jo praeitį bei dabartį. Sienoje pavaizduota Melno sutartis, Klaipėdos komtūro Michelio von Schwabeno Ordino pavaldiniui Georgui Talatui išduota privilegija nuomoti karčemą, pastatytą šile, nuo kurios kilo Šilutės pavadinimas ir prasidėjo miestas. Serija piešinių pristato garsiuosius Šilutės turgus, kitas karčemas: Jurgio, Kanto kavinę. Pavaizduotas ir paštas, Šilutės dvaras, potvyniai, žvejai Mažosios Lietuvos spaudos ir raštijos suklestėjimas, Vydūnas, dujų fabrikas ir lentpjūvės, iš kurios išaugo "Šilutės baldų" fabrikas, atsiradimas, prancūzmetis ir karas, Sąjūdis ir emigracija... Sienos piešiniai atrodo labai skoningai, nes jiems pasirinktas grafiškas juodos-baltos-pilkos spalvos koloritas. Žavesio jam suteikia ryškių spalvų akcentai, pridėtinės detalės: šviestuvas, gėlės, baldų detalės bei jaunosios kartos humoras: pavyzdžiui, prancūzų kariai pavaizduoti su bagetėmis vietoje ginklų, arba užrašas "Mes nebe kaimiečiai", iliustruojantis miesto teisių suteikimo 1941 m. rugsėjo 27 d. Šilutei faktą.

BENDRUOMENĖ. Šilutės siena - projektas, kuris sujungė miesto bandruomenę.

"Manau, kad visiems šilutiškiams gera žiūrėti į vaizdus ant sienos, kurie tikriausiai buvo daugelio mintyse, neabejoju, kad daugelis sienoje pamatys bei sužinos ir naujų istorijos faktų, praplės akiratį. Siena tapo miesto puošmena, nors buvo ir skeptikų, kurie teigė, kad geriau gražinti miesto centrą, o ne jo pakraščius", - džiaugėsi Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, teikdamas Savivaldybės padėkas projekto partneriams.

AB "Šilutės baldai" direktorė Asta Dijokienė pažymėjo, jog Šilutė gali didžiuotis turinti ilgiausią ir vienintelį šalyje metraštį ant sienos. "Manau, kad ši siena - tai žinutė ateities kartoms, jog šį kraštą turime gerbti ir puoselėti", - kalbėjo "Šilutės sienos" projekto iniciatorė A. Dijokienė. Dėkodama Meno mokyklos Dailės skyriaus ugdytiniams, kurie kūrė sienos piešinius, A. Dijokienė paskelbė, kad nuo šiol visi jie turės po asmeninį stalčių dailės reikmenims susidėti užrakinamose komodose, kurias AB "Šilutės baldai" pagamino ir dovanoja Šilutės meno mokyklai.

DETALĖS. Pridėtinės detalės sienai suteikia papildomo žavesio.

Projekto meno vadovas, dailininkas Tadas Šimkus žavėjosi šilutiškių bendruomeniškumu. "Daugiau kaip 100 dailininkų piešė sieną ir daugiau kaip 3 000 žmonių prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo. Ši siena tapo bendruomenės ne tik žodžiu, bet ir kūnu. Gana įdomi siena ir meniniu požiūriu, nes joje yra ir vaikiškų, ir profesionalių, ir realistiškų piešinių. Manau ir tikiu, kad šie kūriniai išliks ilgai. Linkiu saugoti sieną, kuri iš paprastos sienos tapo šiuolaikška erdve, ir linkiu kurti daugiau tokių erdvių Šilutėje", - kalbėjo dailininkas.

Šilutės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas, dailės pedagogas Arnoldas Milukas dėkojo už galimybę jauniesiems dailininkams dirbti su profesionaliu menininku ir pasijusti ateities kūrėjais. "Labai prasminga, kad vaikai, kurdami piešinius, pažino savo miesto bei krašto istoriją ir kūrybiškai išreiškė savo požiūrį į ją", - sakė A. Milukas.

GLOBĖJAI. "Šilutės sienos" projekto globėjai: iš kairės dailininkas Tadas Šimkus, SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, AB "Šilutės baldai" direktorė Asta Dijokienė ir Šilutės meras Vytautas Laurinaitis pasiruošę paskutiniam padėkos potėpiui.

SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius reziumavo, jog projektas yra tiek vertingas, kiek jis bus ilgaamžis. "Šilutėje pavyko pasiekti tai, ko niekaip nepavyksta pasiekti Lietuvoje - sutelkti žmones vardan vieno tikslo. Džiaugiuosi matydamas, kad miestiečiai renkasi prie šios sienos, diskutuoja apie piešinius, geria arbatą, ir tikiu, kad čia auga bendruomenė, kuri turi viziją ir ją įgyvendins."

Žymos: šilutės siena

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Neringos meras: "Kuršių nerijos planavimo klausimas išsprendžiamas per kelias valandas" nuotrauka, foto

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) planavimo klausimą galima išspręsti per kelias valandas,...

Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybė kultūros veiklos ir tarptautiniams projektams skyrė 18 tūkst....

Kultūriniai ir tarptautiniai projektai – tradicijų puoselėjimui ir rajono garsinimui nuotrauka, foto

Kaip ir kasmet, lapkričio viduryje, visoje Neringos savivaldybės teritorijoje šurmuliuos kurorto gimtadienio...

Neringos miesto gimtadienio šventė kviečia į trijų savaičių trukmės renginių maratoną nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos bei seniūnijų darbuotojai, atsakingi už želdynų priežiūrą, dalyvavo...

Vyko mokymai „Miesto želdynų genėjimas“ nuotrauka, foto

Arnas Butkevičius - Čempionų lygos MVP nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkui Arnui Butkevičiui - tarptautinis pripažinimas - jis išrinktas naudingiausiu...

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo nuotrauka, foto

SGD, Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, jog ryšys tarp Europos...

„Neptūnas-Akvaservis“ namuose sutriuškino KTU nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai iškovojo aštuntąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate. Šįkart...

Gyvybę išgelbėję pareigūnai: "Tokia mūsų pareiga" nuotrauka, foto

Metų klaipėdiečiai, Šį mėnesį vyro gyvybę išgelbėję pareigūnai Fajeta Rušinskytė ir Nerijus Butkus sulaukė...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

SGD, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Metų klaipėdiečiai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...