2019 m. vasario 21 d. 12:27 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Šilutės aviatoriams džiugi žinia - galės kilti į padangę iš kariškių valdomo aerodromo

2019-02-12, 07:02

Gediminas Pilaitis, lrytas.lt

Šilutės aviatoriams džiugi žinia - galės kilti į padangę iš kariškių valdomo aerodromo nuotrauka, foto

Šilutiškai aviacijos mėgėjai ir toliau galės naudotis aerodromo infrastruktūra.

© "Aviacijos pasaulio" nuotr.

Krašto apsaugos ministerija (KAM), valdanti Šilutės aerodromą, ramina tenykščio aeroklubo narius, kurie sukėlė triukšmą, pagalvoję, kad kariškiai ketina iškeldinti aviatorius. Šiuo metu svarstoma galimybė, kaip pasidalyti valstybei priklausančia aerodromo infrastruktūra ir statiniais, kad padangių entuziastai galėtų tęsti savo veiklą.

Suprato, kad reikės kraustytis

Asociacijos „Šilutės aeroklubas“ viešai išplatintoje peticijoje nuogąstauta, kad aviatoriai esą iškraustomi iš Kirlikų kaimo (Šilutės r.) apylinkėse veikiančio aerodromo, kuriame plėtoja savo veiklą nuo 1961 metų, kariuomenės reikmėms paimant visus lėktuvų angarus, kilimo ir tūpimo taką, administracinius pastatus.

Šilutės aerodromo infrastruktūra - ne aviacijos mėgėjų, o valstybės nuosavybė. Nuo 1998 metų patikėjimo ją teise valdanti Lietuvos kariuomenė (LK) pernai nepratęsė teritorijų ir patalpų panaudos sutarties su vienu seniausių Lietuvoje „Šilutės aeroklubu“. Dėl to dėl aviatoriai, regis, smarkiai susijaudino ir pasišiaušė.

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai majoras Mindaugas Neimontas patvirtino, jog KAM ir LK atstovai Šilutės rajono valdžios ir tenykščių aviatorių niekada nėra informavę apie galimą jų iškeldinimą iš aerodromo, peticijoje pateikiamos žinios, pasak jo, tėra prielaidos ar nuogąstavimai.

"Aviatorius veikiausiai sudirgino KAM Logistikos departamento elektroninis laiškas Šilutės rajono merui Vytautui Laurinaičiui apie LK planus dėl aerouosto naudojimo, bet jis neatspindi vadovybės pozicijos - jokie sprendimai dėl pokyčių jį naudojant kariuomenės reikmėms tada dar nebuvo priimti“, - komentuodamas „Šilutės aeroklubo“ išplatintą peticiją pažymėjo M.Neimontas.

Prašyta dėmesio savanoriams

Peticijoje teigiama, jog „Šilutės aeroklubas“, padedant regiono valdžios institucijoms, su KAM ir LK atstovais tarėsi, kaip perduoti dalį klubo turto rajono savivaldybei, kad būtų išsaugota galimybė tęsti aviacijos sporto tradicijas pamario krašte. Susitarimas esą buvo pasirašytas, jau pradėta ir turtu dalytis, tačiau kariškiai neva vienašališkai nutraukę sutartį nepaaiškindami, kodėl nesilaiko rašytinio susitarimo.

M.Neimontas atkreipė dėmesį, kad derinant kariuomenės ir aviatorių interesus, Sausumos pajėgų vadovybė tik žodžiu tarėsi su meru V. Laurinaičiu: „Kalbėta taip - jeigu savivaldybė savanoriams pasiūlytų tinkamą infrastruktūrą kitur, LK būtų linkusi perduoti jai aerodromą Kirlikų kaime, kad aviacijos mėgėjai galėtų juo ir toliau naudotis po to, kai LK padaliniui būtų atrasta kita vieta vykdyti savo funkcijas“.

Keli objektai, kuriuos Šilutės savivaldybė pasiūlė kariuomenei, pasak M. Neimonto, buvo visiškai netinkami Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės padalinio veiklai, reikalavo didelių investicijų, todėl pirminis susitarimas neįgyvendintas.

Savivaldybė aerodromo negavo

Graudžioje aviatorių peticijoje minima šilutiškių ir kariškių sutartis, kaip teigia LK atstovai, iš tikrųjų buvo vėlesnis žodinis sutarimas tarp tuometinio Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado pulkininko Artūro Jasinsko ir Šilutės rajono mero V. Laurinaičio.

„Neįgyvendinus pirminio susitarimo, kitu norėta atsidalinti Šilutės aerodromo pastatus, kuriais naudojasi aviatoriai, perduoti juos savivaldybei, kad ji vėliau tas patalpas perleistų aeroklubui, o krašto apsaugos savanoriai galėtų ir toliau naudotis jiems skirta infrastruktūra“, - aiškino M. Neimontas.

LK atstovas atkreipė dėmesį, kad jokia konkreti sutartis šiuo klausimu nebuvo pasirašyta, nes tam pirmiausiai reikėjo Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybės pritarimo.

Pernai gruodį vykusiame krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio vadovaujamos Gynybos resursų tarybos (GRT) posėdyje svarstyta Šilutės aerodromo perspektyva. Kariškiai nusprendė infrastruktūrą išlaikyti savo rankose - neperduoti jos Šilutės rajono savivaldybei.

Lakūnai galės raižyti padangę

Tąkart klausimas dėl „Šilutės aeroklubo“ tolimesnio buvimo ir veiklos Kirlikų kaime Lietuvos kariuomenės valdomoje infrastruktūroje į GRT posėdžio dienotvarkę nebuvo įtrauktas - liko atviras.

Šiandien M.Neimonto paviešinta žinia turėtų nudžiuginti aviatorius: „Atsižvelgęs į GRT sprendimą, kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas nuprendė leisti „Šilutės aeroklubui“ patikėjimo teise naudotis LK valdoma aerodromo infrastruktūra panaudos pagrindais, sudarant sutartį penkeriems metams“.

LK atstovas pažymėjo, jog kariškiams ir aviatoriams teks derinti veiksmus, kad aerodrome jie nesigrumdytų šonais. Abipusiu susitarimu bus reglamentuotos patekimo į LK teritoriją sąlygos ir elgesio joje taisyklės.

M. Neimantas patikino, jog aeroklubo ir savivaldybės vadovai apie J. V. Žuko sprendimą bus informuoti oficialiai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

Tokio teismų sistemos sukrėtimo dar nebuvo nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visos valdžios, kiek jų mes per beveik tris Nepriklausomybės dešimtmečius turėjome, visada...

Išmanusis radaras - Taikos prospekte nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio vairuotojai turėtų suklusti - į naują vietą perkeltas Liepų g. ir...

Duobes žymi pagaliais nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio Tilžės gatvės atkarpoje susidariusios net iki pusmetrio gylio duobės. Tokiomis sąlygomis...

Šviesos Raganų kalne - ir artėjančius tris savaitgalius nuotrauka, foto

Neringa, Gera žinia, kad šviesos instaliacijas Juodkrantėje esančiame Raganų kalne bus galima išvysti...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 23 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 26 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 43 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...