2018 m. lapkričio 21 d. 09:35 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Senjorų auksinis ruduo Palangoje

2018-10-03, 20:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis daugiau paslaugų ir nuolaidų taiko garbaus amžiaus klientams. Senjorai yra itin aktyvūs ir Palangos trečiojo amžiaus universiteto studentai.

Palangoje jau ne vienerius metus gyvuoja graži tradicija Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną senjorus pakviesti aktyviai bei turiningai leisti laisvalaikį. Šiais metais senjorai buvo raginami būti fiziškai aktyvūs bei smalsūs, seneliai buvo raginami pramogauti kartu su vaikaičiais. Spalio 1-ąją kurorte vyko daug senjorams skirtų renginių ir akcijų.

Senoliai buvo kviečiami į mankštintis, žaisti tenisą, plaukioti baseine, pasinaudoti nuolaidomis SPA paslaugoms. Verslininkai siūlė senjorams kartu su anūkais pasivažinėti elektromobiliais, susirungti proto mūšio kovose, apsilankyti ekskursijoje.spektaklyje.

Mato klientus

Pramogų, vaišių ir dovanų pagyvenusiems žmonėms pažėrė ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai. Kurorto kavinės tradiciškai vaišino senjorus kava, arbata, pyragėliais, taikė nuolaidas patiekalams. Verslininkai pradžiugino senjorus ir specialiai jiems įsteigtais prizais.

Laimingieji loterijoje laimėjo viešbučio "Kerpė" dovaną - 4 asmenims skirtą 2 val. trukmės apsilankymą turkiškoje garinėje pirtyje, viešbučio "Amberton Green Apartments" prizą - 1 val. trukmės pasilepinimą SPA centre (baseinas, sūkurinės vonios, pirtys), sveikatos centro "Energetikas" kvietimą pasiplaukioti baseine, 1 val. apsilankymą viešbučio "Senoji Hansa" SPA zonoje.Kavinės "Monika" ir "Molinis ąsotis" dviem geriausiai pasirodžiusioms "Senjorų protų mūšio" komandoms dovanojo po 50 Eur vertės dovanų kuponą.

"Džiugu, kad Palangos verslininkai kasmet vis aktyviau jungiasi prie Savivaldybės kvietimo paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Pirmiausia tai - kilnus tikslas. Be to, pastebime, kad , senjorai myli Palangą. Jie mėgaujasi mažais malonumais, moka džiaugtis smulkmenomis" - sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Pašnekovė sutiko, jog mūsų senjorai dar negali lygintis užsienio bendraamžiais, kurie turi daug didesnes pajamas, daug keliauja ir mėgaujasi gyvenimu. "Tačiau atėjus auksiniam rudeniui visi pastebime, jog senjorų Palangoje padaugėja. Galbūt jie labiau matomi todėl, kad rudenį mažiau šeimų su vaikais ir porų, kurios Palangoje poilsiauja vasarą, gal todėl, kad Palangos gyventojų dauguma yra garbaus amžiaus. Bet kuriuo atveju, džiugu, kad verslininkai mato senjorus kaip savo klientus ir jiems skiria dėmesį ne tik spalio 1-ąją, bet ir po jos. Daugėja senjorams skirtų akcijų, nuolaidų Palangos viešbučiuose, kavinėse, pirtyse, reklamuojamų populiariuose paslaugų portaluose. Yra ir palangiškio kortelė, su kuria senjorai taip pat gauna puikių pasiūlymų", - sakė I. Valaitienė.

Aktyvūs studentai

"Palanga - senjorų miestas", - patvirtino ir Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė, koordinuojanti Trečiojo amžiaus universiteto ( toliau TAU - Aut. past.) veiklą. Anot pašnekovės, nuo spalio 2 d. TAU studijas pradeda 470 senjorų, iš jų apie 300 palangiškių yra itin aktyvūs studentai.

"Mažai Palangos miesto savivaldybei, tai yra labai daug. Studentų skaičiumi mes prilygstame didžiųjų šalies miestų TAU skyriams", - pasigyrė V. Želvienė.

Visi TAU studentai, anot pašnekovės, renkasi į 3 bendras paskaitas per mėnesį, kurios vyksta Palangos senosios gimnazijos salėje. "Greta to, yra daug įvairių veiklų, kuriose senjorai renkasi pagal poreikį. Du kartus per savaitę vyksta sveikos gyvensenos ir judesio užsiėmimai, rankdarbius mėgstančios moterys renkasi amatų užsiėmimus, labai populiarios yra vokiečių, anglų kalbos pamokėlės, informacinių technologijų užsiėmimai "Susipažinkime su medijomis". Didžiuojamės šokių kolektyvu "Jūrė", kuris atstovauja Trečiojo amžiaus universitetui ne tik Palangoje, respublikoje, bet ir išvažiuoja į tarptautinius senjorų festivalius, chorinio dainavimo grupė "Žara" jau išaugo iki solidaus choro. Universitetą lankantys senjorai savo iniciatyva susibūrė į keliautojų klubą ir savarankiškai organizuoja įvairias keliones tiek po Lietuvą, tiek į užsienį", - vardino garbaus amžiaus palangiškių veiklas V. Želvienė.

Anot pašnekovės, jokie reikalavimai netaikomi senjorams, norintiesiems lankyti Trečiojo amžiaus universitetą. Taip pat nėra ir studijų trukmės ribų.

"Mūsų tikslas - kuo daugiau senjorų užimti įdomia veikla. Priimame visus norinčiuosius nuo 55-erių metų amžiaus. Studentų amžiaus vidurkis yra apie 70 metų. Kad TAU studijos nenusibostų nei dėstytojams, nei studentams, kas trejus metus keičiame pobūdį", - kvietė prisijungti senjorus prie Trečiojo amžiaus universiteto veiklos V. Želvienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

Naujojo cirko spektakliu "Humanoptère" šią savaitę buvo uždarytas XII tarptautinis menų festivalis...

Naujasis cirkas - daugelio menų sintezė nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetas vėl ieško rektoriaus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto taryba vėl skelbia viešą konkursą rektoriaus pareigoms užimti.

Galimai suklastoti trys geodezijos planai nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informuoja, kad lapkričio 14 gavo pranešimą iš Klaipėdos miesto savivaldybės...

Šiandien namų ieško: Laki nuotrauka, foto

Šiandien namų ieško, Kažkoks nesusipratimas, kad ši nuostabi gražuolė vis dar be namų. Broliai ir...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė lapkričio 21-ajai, trečiadieniui AVINAS. Pats laikas iki galo sutvarkyti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 50 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 51 min.

Šiandien namų ieško, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...