2020 m. liepos 13 d. 10:43 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Rusniškiai nori mėgėjiškos žvejybos lengvatų

(1)

2012-04-22, 14:30

silutesetazinios.lt

Rusniškiai nori mėgėjiškos žvejybos lengvatų nuotrauka, foto

© Oresto LIDŽIAUS ("Šilutės ETA žinios") nuotr.

Reklama

Didžiausios Lietuvoje Rusnės salos gyventojai užsibrėžė sau tikslą pasiekti, kad Nemuno deltos regioninio parko (toliau – NDRP) vandens telkiniuose meškeriojantys vietiniai žvejybos mėgėjai būtų atleisti nuo prievolės pirkti palyginti brangiai kainuojančias meškeriotojo korteles.

Prie tokio sprendimo prieita trečiadienio pavakarę Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centre įvykusiame vietos gyventojų susirinkime.

Nuo kovo 31 d. į Nemuno deltos regioninį parką sugrąžinus licencinę žvejybą, ne tik atvykėliai iš kitur, bet ir vietiniai meškeriotojai, be metinio visoje Lietuvoje galiojančio meškeriotojo bilieto, kainuojančio 50 litų, papildomai turi įsigyti dar ir meškeriotojo kortelę, kuri vienai dienai kainuoja 10, o mėnesiui visus 50 litų. Be meškeriotojo kortelės gali žvejoti tik vaikai iki 16 metų, vyresni nei 62 metų asmenys ir neįgalieji.

Manydami, kad jų atžvilgiu tai ne visai teisinga, rusniškiai parengė kreipimąsi į LR Seimą ir Šilutės rajono savivaldybės tarybą, prašydami inicijuoti pastarąją mėgėjiškos žvejybos tvarką reglamentuojančio aplinkos ministro įsakymo atšaukimą, kol bus parengtos ir Seime priimtos jų pageidaujamos mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisos.

„Mes norime čia gyventi, toje aplinkoje. Mes turime mažiau laisvalaikio praleidimo formų, o dabar dar nori atimti ir žvejybą. Mes nesame tokie turtingi, kaip žvejai iš didžiųjų Lietuvos miestų. Galiausiai už šiukšlių, kurias tonomis mūsų upių pakrantėse palieka atvykę žvejai, surinkimą ir tvarkymą mokame mes. Jeigu jau mums užkrauta tokia našta, todėl, mano manymu, turime reikalauti išimčių bent jau mėgėjiškai žvejybai, – Salos etnokultūros ir informacijos centre gausiai susirinkusiems kraštiečiams kalbėjo šio susirinkimo organizatorius Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas Raimondas Plikšnys. – Mes turime teisę kreiptis į Seimo narius ir savo savivaldybę dėl ministro įsakymo atšaukimo. Tai tik politinės valios reikalas“.

R. Plikšnys taip pat siūlė siekti, kad bent dalis pajamų už išplatintas meškeriotojo korteles būtų skiriama NDRP teritorijai tvarkyti.

Prieštaraujančių tam susirinkime nebuvo. Šiek tiek daugiau diskusijų kilo tik dėl teritorijos, kurios gyventojams reikėtų taikyti licencinės žvejybos (su meškeriotojo kortele – aut. pastaba) lengvatą. Bendruomenė „Rusnės sala“ siūlė prašyti lengvatos viso Šilutės rajono gyventojams, tačiau absoliuti susirinkimo dauguma nusprendė, kad pigiau meškerioti NDRP vandens telkiniuose turėtų tik parko teritorijoje gyvenantys žmonės.

NDRP direktorius Ramūnas Lydis teigė, kad parko direkcija tam neprieštarauja. Anaiptol, rengiant nuo praeitų metų galo įsigaliojusias mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisas, parko direkcija siūlė atleisti vietinius gyventojus nuo prievolės pirkti meškeriotojo korteles, deja, jos siūlymas nebuvo išgirstas.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis sakė taip pat manantis, kad regioninio parko gyventojams turėtų būti suteikta galimybė žvejoti savo vandenyse vien tik su bendru metiniu meškeriotojo bilietu.

Susirinkime taip pat buvo nuspręsta kreiptis į savivaldybę, kad ši inicijuotų Pakalnės ir Vytinės upių įtraukimą į valstybinių vidaus vandens kelių sąrašą bei vandens transporto priemonių greičio apribojimą jose, kalbėta ir apie atliekų tvarkymą bei pasirengimą švarinimosi akcijai „Darom 2012“.

Baigiantis susirinkimui radosi nauja iniciatyva – siekti, kad norminiuose teisės aktuose atsirastų prievolė žvejybos ir poilsio gamtoje mėgėjams iškylauti švarioje aplinkoje – tai yra surinkti aplink save kitų paliktas šiukšles ir patiems neteršti aplinkos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ubags

2012-04-22   14:54

IP: 86.100.139.134

reik jiem leist, nes jie yra alkani bedziai. parduoda zuvele, tai prisiduria kazkiek

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

„Pajūrio senelių namai“ socialinės globos paslaugas teikia nelegaliai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Klaipėdos regione – dar vieni nelegalūs globos namai nuotrauka, foto

Moksleivių sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo nuotrauka, foto

Sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pratęsė mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo...

Lietuvoje patvirtinti 5 nauji atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) liepos 13 d. 9 val. duomenimis:

600 km ir daugiau kaip 60 nepažintų Klaipėdos vietų nuotrauka, foto

Klaipėda, Karantino metu, atsižvelgiant į aktualijas ir galvojant apie lietuvių atostogų planus...

Suvestinė: padegtos durys, pavogti dviračiai, dingo paspirtukas nuotrauka, foto

Kriminalai, Jūsų dėmesiui - Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato parengta įvykių suvestinė. Klaipėdos...

COVID-19, Paskelbta prieš 43 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...