2019 m. sausio 16 d. 03:20 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Rusnės bokštas iškils dar negreitai

(3)

Rusnės bokštas iškils dar negreitai nuotrauka, foto

Prie Atmatos žiočių iškilsiantis 25-30 metrų aukščio apžvalgos bokštas turistus nudžiugins tik 2020 metais.

© Deniso Nikitenkos (LŽ) nuotrauka

Dar 2016 metais Aplinkos ministerija nusprendė skirti 400 tūkst. eurų apžvalgos bokšto Rusnės saloje statybai, tačiau projektavimo darbų konkursas paskelbtas tik šią vasarą. Tokiu vilkinimu besistebinti Šilutės rajono valdžia neseniai pasiskundė Vyriausybės kancleriui Algirdui Stončaičiui.

Už naujo ir itin laukiamo turistinio objekto atsiradimą atsakingos Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) vadovybė pranešė, kad apžvalgos bokštas turėtų iškilti 2020-aisiais.

„Keitėsi valdžia, tik 2017 metais naujasis aplinkos ministras Kęstutis Navickas pasirašė įsakymą dėl finansavimo. Šiek tiek vėluojame, tačiau procedūros jau pradėtos. Rusnė tikrai turės 25–30 metrų aukščio apžvalgos bokštą prie Atmatos žiočių. Numatyta įrengti ir pažintinį taką“, – „Lietuvos žinioms“ teigė VSTT direktorius Albertas Stanislovaitis.

Atsivertų panorama

Nemuno delta su upių, kanalų, salų tinklu – viena unikaliausių vietovių Lietuvoje. Anot rusniškių, visiškai nesuprantama, kodėl Rusnės saloje nėra daugybę turistų pritraukiančio apžvalgos bokšto, kai visoje šalyje jie dygsta vienas po kito.

Apie būtinybę keliautojams išvysti didžiausios Lietuvos upės žemupio panoramą kalbėjo ir Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) direktorius Žilvinas Čėsna.

„Tokio objekto kaip kelių dešimčių metrų aukščio apžvalgos bokštas labai reikia, nes mūsų teritorija lygi, nėra natūralių kalvų, deltoje yra žemiausias Lietuvoje taškas. Tad pamatyti išskirtinį bendrą vaizdą galima nebent iš lėktuvo. Tokią galimybę riboja aplinkybė, jog vietovė yra pasienyje su Rusija“, – „Lietuvos žinioms“ sakė jis.

Po ilgų diskusijų dar 2016 metais buvo nuspręsta apie 30 metrų aukščio apžvalgos bokštą statyti prie pat Kuršių marių, kairiajame Atmatos krante, šalia dabar kelią laivams rodančio švyturiuko.

„Nuo bokšto atsivertų vaizdas į marių akvatoriją, Nemuno deltą su gausybe polderių, upelių, kanalų, salelių, Krokų Lanką, Kniaupo įlanką, Kuršių neriją, Ventės ragą. Žmonės išvystų visuminį deltos vaizdą. Tokie infrastruktūriniai objektai visada prisideda prie pažintinio turizmo skatinimo“, – tikino NDRP vadovas.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė akcentavo, jog bokštas būtų reikšmingas ir vietos bendruomenei.

„Nuo senojo Uostadvario švyturio iki Kuršių marių kranto yra apie du kilometrai, o ta dalis – nenaudojama, dyka. Todėl agitavome apžvalgos bokštą statyti prie pat marių, kairiajame Atmatos krante. Taip žmonės turėtų galimybę pasivaikščioti po dar nepažintą teritoriją ir patogiai nukeliauti iki marių kranto. Juk ir mes, rusniškiai, neturime gero priėjimo prie Kuršių marių, kitaip negu kaimynai Ventėje arba Kintuose, Drevernoje. Mus riboja ir Nemuno priešakinės deltos (avandeltos) rezervatas“, – „Lietuvos žinioms“ dėstė ji.

Važiuos traukinukas

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis „Lietuvos žinioms“ teigė, jog būsimą apžvalgos bokštą sutiko prižiūrėti pati savivaldybė.

„Tas objektas jau galėjo būti pastatytas ir atviras lankytojams, tačiau VSTT dėl mums nesuvokiamų priežasčių vis delsė ir tik neseniai paskelbė bokšto projektavimo konkursą. O dar laukia vieši svarstymai, rangos konkursas, galimi skundai teismams, statybos darbai... Jei tas bokštas bus atidarytas 2020 metais, bus labai gerai. Kitose vietovėse tokie objektai dygsta vienas po kito, o pas mus, kur jo labai reikia, kažkodėl delsiama. Teko net rašyti skundą Vyriausybės kancleriui, nes toks lėtas VSTT tempas yra nesuvokiamas“, – kritikavo meras.

Anot jo, preliminariai išlieka prieš dvejus metus pasiūlyta naujojo turistinio objekto koncepcija.

„Nuo Uostadvario švyturio marių link turėtų būti įrengtas apie 1,1 kilometro ilgio keliukas, kuriuo siūlome vežioti žmones elektra varomu traukinuku. Kaip Smiltynėje. Jis riedėtų sutvarkyto, sutvirtinto pylimo viršumi. Likusius 900 metrų iki apžvalgos bokšto žmonės eitų mediniu pažintiniu taku. Jame būtų įrengta stendų alėja: siūloma atspindėti visą Nemuno deltos formavimosi raidą – nuo senųjų laikų iki dabar“, – dėstė V. Laurinaitis. Nauja turistinė erdvė, planuojama, lankytojams turėtų būti atvira ištisus metus.

Paklaustas, ar Šilutės valdžios priekaištai turi pagrindo, VSTT direktorius A. Stanislovaitis pateikė savo paaiškinimą.

„Reikia suvokti, kad VSTT kuruoja ne vieną projektą, susijusį su infrastruktūros įrengimu, viešaisiais pirkimais. Dažnai jų rezultatai būna apskundžiami, tuomet tenka ilgai bylinėtis, mūsų darbuotojai sugaišta daug laiko. Rusnės bokšto atveju planai buvo atidėti ir dėl valdžios kaitos. Naujojo aplinkos ministro įsakymas dėl bokšto statybos finansavimo pasirašytas tik pernai. Dėliojome prioritetus, darbų eiliškumą. Planavome, kad bokšto ir pažintinio tako projektuotoją turėsime jau šių metų viduryje, tačiau dėl objektyvių priežasčių procedūros kiek vėluoja“, – tikino jis.

Beje, 2016-aisiais skelbta, kad Rusnės bokštas bus aukščiausias Lietuvoje, tačiau dabar tokios vizijos atsisakoma.

„Šiuo metu prie Birštono statomas 43 metrų aukščio apžvalgos bokštas bus aukščiausias. Rusnėje pakaks 25–30 metrų aukščio bokšto, nes vietovė – atvira, lygi, viskas ir taip bus puikiai matyti. Kaip atrodys naujas turistinis objektas Nemuno deltoje, pamatysime, kai bus atlikti projektavimo darbai“, – pasakojo A. Stanislovaitis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ezys

2018-09-03   15:23

IP: 86.100.122.112

>>>aaa
tarsi Matijosaiciui kas nors draudzia boksta Kaune statyti, bet nestato :P Nereikia daryti asmenybes kulto, juk taip nuvertinate tukstanciu zmoniu darba

Vytautas

2018-09-02   22:06

IP: 90.221.195.11

PER MAZI PINIGAI PAGAL EURA ,BUTU LITAI OI KAIP GREITAI JAU TAS BOKSTAS STOVETU ,GAL JAU IR REKONSTRUOTI BUTU REIKEJE .O DABAL LAUKIT KOL ISAUGS IKI 4 MLJONU VERTES GAL...?

aaa

2018-09-02   14:20

IP: 78.60.137.101

Leiskit statyti Matjošaičiui.Pastatys per ŠEŠIS mėnesius.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Naujojo cirko spektakliu "Humanoptère" šią savaitę buvo uždarytas XII tarptautinis menų festivalis...

Naujasis cirkas - daugelio menų sintezė nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

"Neptūno" pergalę apkartino K.Weaverio trauma nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ (5/6) komanda iškovojo labai svarbią pergalę Čempionų lygoje, kur svečiuose...

Britų parlamentas atmetė sutartį dėl „Brexit“ nuotrauka, foto

Pasaulis, Antradienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmai didžiąja balsų dauguma atmetė sutartį...

Prie paminklo žuvusiesiems - jautrūs jaunojo patrioto žodžiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Tamsų antradienio vakarą Klaipėdos gatves užtvindė deglais nešina minia, traukusi nuo Teatro...

Klaipėdoje planuojamas dar neregėtas sporto aikštynas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos centre, prie Simono Dacho progimnazijos, turėtų iškilti iki šiol mūsų mieste...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...