2018 m. rugsėjo 26 d. 02:21 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Regiono merai susikirto dėl dviračių takų

(3)

Regiono merai susikirto dėl dviračių takų nuotrauka, foto

ALTERNATYVA. Merai nusprendė, jog, kurdami regioninę pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūrą, regioninės plėtros tarybos posėdyje rinksis iš dviejų lėšų paskirstymo modelių.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Uostamiesčio merijoje vakar buvo daug diskutuota regionui svarbiais klausimais. Čia vyko Klaipėdos regiono savivaldybių merų pasitarimas ir asociacijos "Klaipėdos regionas" visuotinis narių susitikimas.

Abu susitikimai vyko už uždarų durų - įsigali nauja tradicija neįleisti žurnalistų į darbinius susitikimus. Abu posėdžius jiems jau pasibaigus pakomentavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak jo, regiono merų diskusija buvo neformali, tačiau vasariškai karšta. Jie aptarė svarbiausias aktualijas ir klausimus, dėl kurių bus balsuojama artimiausiame Regioninės plėtros tarybos posėdyje rugsėjo pabaigoje Šilutėje. Karšta diskusija, anot V. Grubliausko, kilo dėl lėšų paskirstymo modelio kuriant regioninę pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūrą.

"Merų pozicijos šiuo klausimu išsiskyrė. Darbo grupės pateikė, regis, 5 alternatyvas. Iki šiol buvo linkstama prie vienos, tačiau šiandien buvo nuspręsta, jog posėdžiui bus pateiktos dvi alternatyvos ir iš jų pasirinkta viena balsavimo būdu", - informavo V. Grubliauskas, nesileisdamas į detales.

Kitas klausimas, anot mero, buvo susitarimas, kuri iš regiono savivaldybių, išskyrus Klaipėdą, organizuotų viešojo pirkimo procedūrą ekologiškiems autobusams įsigyti.

"Nuspręsta, kad iš Skuodo savivaldybės šią funkciją perims kita savivaldybė, tačiau nenuspręsta, kuri. Dėl to turi susitarti Kretingos ir Šilutės savivaldybės", - sakė V. Grubliauskas.

Merų susitikime taip pat buvo kalbėta apie atliekų surinkimą. Pristatyta stebėsenos apžvalga, kaip kuri savivaldybė pasiekia nustatytus atliekų surinkimo rodiklius.

"Keturios savivaldybės - Klaipėdos miestas, Neringa, Kretingos ir Skuodo rajonai - šių rodiklių siekia kartu, jų atliekas surenka Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras. Stebėsenos rezultatai parodė, kad šios savivaldybės drauge nuo nustatytų rodiklių neatsilieka. Tai svarbu dėl to, jog, nepasiekus rodiklių, kiltų klausimas dėl galimų Europos Sąjungos lėšų panaudojimo sankcijų.

Klaipėdos rajonas, Šilutė ir Palanga atliekų surinkimo rodiklių siekia atskirai. Jų atliekų surinkimo dinamika - kitokia, tačiau rizikos, kad gali būti taikomos sankcijos, nėra", - nuramino V. Grubliauskas.

Asociacijos "Klaipėdos regionas" posėdyje buvo apžvelgti asociacijos veiklos rezultatai per pirmąjį pusmetį. Pasak V. Grubliausko, buvo kalbėta apie asociacijos dalyvavimą tarptautinėse konferencijose, jų rezultatus, planus.

Akcentuota, jog asociacija pasiekė vieną svarbiausių savo tikslų - didinti regiono pasiekiamumą pritraukiant naujus skrydžių iš/į Palangos oro uostą maršrutus - ir dabar keliami nauji ambicingi tikslai.

"Matant augantį regiono vaidmenį ir įvertinant asociacijos svarbą šiame procese, posėdyje buvo pasiūlyta stiprinti asociaciją personalijomis, skiriant pagalbininką vykdomajai asociacijos direktorei Klaudijai Kionies.

Mano nuomone, sprendimus šiuo klausimu reikėtų priimti vėliau, rudenį. Buvo sutarta, kad vykdomoji direktorė aplankys visas savivaldybes ir išklausys jų vizijas, kaip jos mato asociacijos veiklą ir poreikį ją stiprinti", - informavo meras.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ezys

2016-08-25   14:19

IP: 86.100.122.112

zvyrkelis normalus, bet ji tikrai verta butu asfaltuoti, tiek su dviraciu daug smagiau, tiek masinos nebutu gaila, be to sutrumpetu susisiekimas su Dituvos sodais. Dar vienas zvyrkelis kur jungia Svencele su Kintais, va jei situos du isasfaltuotu butu galima iki pat Ventes rago vaziuoti pamariu

mindei

2016-08-25   11:49

IP: 86.100.23.16

O kas tam keliui negerai? Normalus žvyrkelis.

minde

2016-08-25   11:21

IP: 86.100.66.240

galetu sutvarkyt kelia palei kanala i dreverna.atsirastu visai padori trasa iki ventes is klaipedos.kazkaip nesimato noro rajone kazka gero daryt.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Naujojo cirko spektakliu "Humanoptère" šią savaitę buvo uždarytas XII tarptautinis menų festivalis...

Naujasis cirkas - daugelio menų sintezė nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ieško geriausių verslo idėjų...

Ieškome versliausių Klaipėdos rajone! nuotrauka, foto

Įsimylėti Palangą šiandien užtenka vienos dienos. Nori greito maisto – yra. Nori...

Įsimylėti Palangą užtenka vienos dienos nuotrauka, foto

Dėl tragedijos jūroje pradėti dar du tyrimai nuotrauka, foto

Jūra, Rugsėjo 22 d. per Kapitono Stepono Kudzevičiaus regatą įvykusios nelaimės tyrimą pradėjo...

Elingo siena virs šokio spektaklio scena nuotrauka, foto

Kultūra, Spalio 6 d. Vakarų Baltijos laivų statyklos elinge įvyks neeilinis meninis pasirodymas....

Žvejai prognozuoja: žuvų aukcionas spalį nebus parduotas nuotrauka, foto

Klaipėda, Spalio 24 d. Turto bankas skelbia eilinį Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono pardavimą....

"Klaipėdos kovo" pergalė nuotrauka, foto

Sportas, REGBIO klubo "Klaipėdos kovas" vyrai pratęsė pergalingą žygį Baltijos regbio čempionate. Uostamiesčio...

Jūra, Paskelbta prieš 20 min.

Kultūra, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...