2019 m. vasario 21 d. 19:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Rajono medžiai prašosi kokybiškos priežiūros

2017-07-13, 15:48

Aistė NOREIKAITĖ, gargzdai.lt

Rajono medžiai prašosi kokybiškos priežiūros nuotrauka, foto

© gargzdai.lt nuotr.

Esą netinkamai nugenėtais medžiais Gargžduose, Gėlių gatvėje, „Bangai“ nuoširdžiai skundėsi skaitytoja. Darbus atlikusi įmonė „GT Transport“ atskleidė kitą medalio pusę: želdiniai neteisingai prižiūrėti dar daugelį metų atgal. O štai Gargždų parke yra per 70 net kritinės būklės medžių. Panašu, kad gargždiškiams pavojaus jie nebekels ir išvaizda nebepiktins. Mat parengtas Gargždų parko infrastruktūros sutvarkymo techninis projektas. Specialistai įsitikinę, kad reikia kompleksiškai atnaujinti medžių grupes, jų alėjas ir kitose rajono vietose. Tačiau tam stinga lėšų.

Papiktino Gėlių gatvė

Gargždiškė Jūratė dar birželį „Bangą“ tikino Gėlių gatve einanti skaudančia širdimi. Esą medžiai veikiau ne nugenėti, o sužaloti. Pasak moters, atlikti medžių genėjimo darbai prasilenkė su kokybe, o darbuotojų kvalifikacija kėlė dvejones. „Atvažiavo vėlyvą pavasarį, nugenėjo medžius... Tiksliau juos sužalojo. Žiedų artimiausius 3 metus nesulauksime, o lapai vasaros viduryje nebent išsprogs. Gal reikėjo iš viso nupjauti, o ne „šluotas“ gyventojams palikti?“ – piktinosi moteris. „Bangai“ su darbus atlikusios įmonės „GT Transport“ vadovu Tomu Lataku tąkart susisiekti nepavyko. Tačiau paviešinus gyventojos skundą, jis pats atvyko į redakciją. Anot įmonės vadovo, Gėlių gatvėje genėjimo darbai atlikti kokybiškai. Problema ta, kad medžiai iki tol daugelį metų buvo neprižiūrėti. „Yra pagrindinės taisyklės, tačiau kiekvienas medis individualus. Kad vaizdas būtų estetiškas, medžiai turi būti vienodo aukščio. Taip pat jie negali kliudyti elektros laidų. Sukeliame šakas į viršų. Trumpiname galūnes, formuojant nuo viršaus. Išpjauname pažeistas ir sergančias šakas. Medžių būklė pamažu gerėja“, – darbus apžvelgė vadovas.

Apskundė pirmąkart

Pasak „GT Transport“ direktoriaus, turinčio medkirčio ir aukštalipio pažymėjimus, medžius rajone genėjantis darbininkas visuomet dirba profesionaliai ir atsakingai. „Dainius jau 5 metus rūpinasi rajono medžiais. Niekuomet niekas nesiskundė. Net nemalonu prieš darbuotoją, kad „Bangoje“ pasirodė gyventojos skundas“, – apgailestavo vadovas.

Kad medžius genėjęs darbininkas dirba nepriekaištingai, paliudijo ir Gargždų seniūnijos vyriausioji specialistė Violeta Gedgaudienė. „Sąžiningas, atsakingas, kruopštus, puikiai išmanantis savo darbą. Bend­raujame ir bendradarbiaujame. Visuomet palieka tvarkingą darbo vietą. Žmonės jo darbu tikrai nesiskundžia“, – tikino ji ir pritarė, kad Gargžduose medžiai galimai sužaloti jau prieš daugelį metų. Kaip „Bangą“ informavo Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Tamošauskienė, dėl prastai nugenėtų medžių Savivaldybė nesulaukė nė vieno gyventojų skundo, tačiau pastabų dėl netinkamai atliekamų medžio genėjimo darbų sulaukiama iš Tarybos narių.

J. Tamošauskienės teigimu, genėjimo darbus atliekančių specialistų kontrolę turėtų vykdyti seniūnijų darbuotojai. Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyrius planuoja rudenį organizuoti medžių genėjimo mokymus seniūnijų darbuotojams, kad būtų geresnė medžių genėjimo darbus atliekančių darbuotojų kontrolė. Mokymai bus organizuojami rudenį, kai vyksta genėjimo darbai, kad įgytas žinias būtų galima naudoti iškart, vykdant medžių genėjimo darbus.

Tvarkys Gargždų parką

Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiosios specialistės, rajone medžių būk­lė yra gana prasta. „Reikėtų, kad kompleksiškai būtų atnaujinamos medžių alėjos, jų grupės. Naujai sodinami želdiniai turi atitikti sodmenų kokybės reikalavimus. Deja, naujiems medžiams įveisti trūksta lėšų – vieno nedidelio medžio kaina svyruoja nuo 100 iki 200 eurų“, – komentavo ji ir informavo, kad dėl medžių genėjimo darbų su UAB „GT Transport“ 3 metų sutarties vertė – 143 558,16 eurų su PVM.

„Neinvestuoja tiek, kiek reikėtų. Vien Gargždų parke suskaičiuojame 70 kritinės būklės, pavojų gyventojams keliančių medžių. 1,2 m skersmens, 25 m aukščio medžiai laikosi vos ant 5–10 cm storio žievės. Tiksinti bomba. Stipresnis vėjas – ir sulauksime nelaimės“, – pastebėjo T. Latakas. Medžių būklė Gargždų parke Savivaldybei puikiai žinoma. „Baigėme rengti Gargždų miesto parko infrastruktūros sutvarkymo techninį projektą, kuriame numatytas ir želdynų, želdinių atnaujinimas. Sprendinių įgyvendinimas yra suskirstytas į 3 etapus: numatyti želdinių pertvarkymo, naujų želdinių įveisimo, šlaitų sutvirtinimo, renginių erdvės įrengimo, laiptų sutvarkymo, apšvietimo sistemos pakeitimo ir kiti darbai. Gargždų miesto parko techninis projektas yra parengtas. Techninio projekto sprendinių įgyvendinimo darbų pirkimas numatytas liepos mėn. Pirkimą vykdys ir priemonę kuruos Statybos ir kelių priežiūros skyrius“, – dėstė J. Tamošauskienė.

Verta paminėti, kad parko infrastruktūros sutvarkymo techninio projekto vertė – per 2 mln. Eur.

Žymos: gargždai, medžiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

KU toliau vadovaus Artūras Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį Klaipėdos universitetas oficialiai pranešė, kad išsirinko nuolatinį rektorių. Juo tapo beveik...

Rusijai šnipinėjusį Lietuvos jūrininką siūlo įkalinti nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos pilietį 45-erių jūrininką Romaną Šešelį, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai, antradienį...

Klaipėdoje auginamos pirmosios krevetės nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėda, "Paragaukite šviežių, Lietuvoje užaugintų, krevečių", - gali būti, kad greitu laiku Klaipėdos...

Kultūros darbuotojams – didesnis finansavimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...