2020 m. rugpjūčio 9 d. 16:43 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Posėdis visuomenei, tačiau jos atstovo – nė vieno

2020-08-02, 09:29

Audronė GRIEŽIENĖ, Pajūrio naujienos

Posėdis visuomenei, tačiau jos atstovo – nė vieno nuotrauka, foto

© Projektuotojų nuotr.

Reklama

Rajono Savivaldybėje antradienį buvo paskelbtas viešas sporto infrastruktūros su statiniais Savanorių g. 23A rekonstravimo projektinių pasiūlymų svarstymas, bet specialiai jiems surengtame susirinkime, galbūt todėl, kad iš ryto organizatorių buvo nurodyta 17, o po pietų – 16 valanda, nė vienas gyventojas nepasirodė.

Šaukštai gali būti po pietų

„Labai gaila, kad visuomenė nepasinaudojo galimybe išsakyti savo pastebėjimus ir poreikius, į kuriuos, parengus projektą, atsižvelgti jau nebebus galima“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė rajono tarybos narė Vaida Jakumienė.

Ši situacija jai priminė 2018-uosius metus, kai, tuomet dar nebūdama tarybos narė, į stadiono prieigų –Savanorių ir Bevardės g. – sutvarkymo viešą svarstymą buvo atėjusi vienintelė. Anot pašnekovės, po laiko tada kai kurie gyventojai ėmė reikšti nepasitenkinimą ir susiaurinta gatve, ir dėl nukirstų medžių. „Kartais žmonių pastabos būna teisingos, tačiau pakeisti nebeįmanoma“, – kalbėjo ji.

Šiame susirinkime rajono tarybos narė tik perteikė savo rinkėjų klausimą: ar stadione bus palikta tinklinio aikštelė. O jos nebeliks, nes nėra vietos įrengti pagal standartą. Didelės bėdos dėl to teigė nematantys nei Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjos pavaduotojas Andrius Kasputis, nei Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Reda Kasnauskė. Projektuojant stadiono rekonstrukciją, atsižvelgta į Kretingos sporto mokyklos trenerių, kitų rajono sporto bendruomenės atstovų pageidavimus, pastabas. Daugelio nuomone, vasarą tinklinį žaisti žmonės vis tiek traukia prie vandens, tai yra prie vadinamojo III tvenkinio arba prie pirties esančiose aikštelėse. Jei jose ko trūksta, su tinklininkais pasitarus, būtų galima pakoreguoti, papildyti.

Stadione bus įrengta krepšinio aikštelė, šuolio į aukštį sektorius, šuolio į tolį ir trišuolio du sektoriai, rutulio stūmimo sektorius, liftas, 6 ilgų ir trumpų distancijų bėgimo takai, bilietų kasos.

Kadangi Kretingoje ruošiamasi statyti II lygio stadioną, būtina išpildyti tam tikrus Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) reikalavimus infrastruktūrai: papildomų patalpų reikia teisėjams, žiniasklaidos atstovams bei turimai jų aparatūrai rungtynes transliuoti tiesiogiai, taip pat – dopingo kontrolei atlikti.

Numatyta, kad dabartinį stadiono pastatą su tribūnomis nugriovus ir pastačius naują, po tribūnomis bus įrengti tualetai, taip pat bus įrengtos persirengimo patalpos, kavinė. Nugriauto seno nebenaudojamo viešojo tualeto vietoje galės sustoti sportininkų autobusai.

Siurblinė tualete – nauja aplinkybė

Tačiau stadiono rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų svarstyme dalyvavęs bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Tomas Liaučys atkreipė dėmesį, kad viešajame tualete yra įrengta siurblinė, pro čia eina šilumos trasa, aptarnaujanti katilinių Nr. 1 ir Nr. 6 vartotojus.

„Ši aplinkybė mums neseniai tapo žinoma, tačiau problema išsprendžiama nesunkiai: nugriovus seną viešąjį tualetą, siurblinei reikės pastatyti atskirą nedidelį statinį“, – sakė posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavę vilniečiai architektas Gintautas Navickas ir projektui vadovaujantis bendrovės „Medstatyba“ vadovas Vytautas Stukas. Jų žodžiais, svarbiausia, kad tai nebūtų vizualinės taršos statinys, stiliumi derėtų prie visos stadiono ir Sporto komplekso infrastruktūros.

R. Kasnauskė paaiškino, kad siurblinės problema nebuvo aiški, nes neturima projekto techninių sąlygų. „Viskam galioja sava tvarka, nustatyti terminai. Baigus projektinių pasiūlymų svarstymą, gavus technines sąlygas, bus skelbiamas naujas viešųjų pirkimų konkursas pačiam projektui parengti. Jis turėtų būti baigtas šį rudenį“, – sakė ji.

Reklama

Kretingos miesto stadiono rekonstrukcijos preliminari sąmata, įskaičiavus sporto aikštelių, šaligatvių, gatvių sutvarkymą, – apie 3 mln. Eur. Pasak R. Kasnauskės ir V. Jakumienės, užuot rekonstravus senus pastatus, buvo pasirinktas naudingesnis variantas – pastatyti naujus, juolab kad vėliau ir jų eksploatacija bus pigesnė.

Pusę objekto rekonstrukcijai reikalingos sumos rajono Savivaldybė 2021-aisiais tikisi gauti iš Valstybės investicijų programos (VIP), pusę pasiruošusi investuoti pati.

V. Stukas ir G. Navickas užsiminė, kad naujam Kretingos stadionui ir pinigų, ir vietos sklype – mažoka, jeigu būtų daugiau, pastatus būtų galima statyti ir gražesnius, ir didesnius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Klaipėdos rajone – dar daugiau galimybių sportuoti nuotrauka, foto

Gera žinia mėgstantiesiems mėgautis aktyviu laisvalaikiu bei gerinti savo sveikatą –...

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus...

Atnaujintas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštynas nuotrauka, foto

Boninės užtvaros gabenamos į jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Šįryt uoste pastebėtos teršalų dėmės. Nors buvo dėtos visos pastangos teršalams lokalizuoti,...

Neringa gali tapti Europos mastu patraukliu aviacijos turizmo tašku – meras nuotrauka, foto

Neringa, Neringos meras Darius Jasaitis sako, kad Neringa gali tapti Europos mastu patraukliu...

Kur renkasi Žemaitijos raganos nuotrauka, foto

SE, Telšių rajone, netoli Luokės miestelio, turistus vilioja Šatrijos kalnas, tiksliau, piliakalnis. Jis...

Dėl uoste įvykurios avarijos visuose paplūdimiuose iškelta raudona vėliava nuotrauka, foto

Klaipėda, Visuose paplūdimiuose iškelta raudona veliava, dėl naktį uoste įvykusios avarijos, kurios metu...

Jūra, Paskelbta prieš 47 min.

SE, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...