2019 m. kovo 24 d. 14:54 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Politikams tenka padirbėti ir buhalteriais

Politikams tenka padirbėti ir buhalteriais nuotrauka, foto

APSKAITA. Keliems Klaipėdos miesto Tarybos nariams pernai gautų išmokų neužteko, kai kurie daugiau arba mažiau grąžino atgal, buvo ir centas į centą išleidusių tiek, kiek buvo skirta.

© Sauliaus VENCKAUS ("Respublika") nuotr.

Siekiant išvengti su darbu susijusių kasdienių išlaidų, Klaipėdos tarybos nariams mokamos išmokos, tačiau kompensacijų reikia ne kiekvienam išrinktajam, kiti kaip patyrę buhalteriai jas sugeba išleisti centas į centą, tretiems sumos yra per didelės arba per mažos.

Tie, kurie skaičiuoja, kokią dalį atlyginimo tenka išleisti benzinui, mobiliojo ryšio bei interneto sąskaitoms apmokėti, žino, jog per mėnesį net taupant susidaro nemaža suma.

Būtent tam daugiausiai išleidžia ir Tarybos nariai, tačiau kiekvieno iš jų veiklai kas mėnesį skiriama 700 litų, o tai reiškia, kad vieno politiko išlaikymas rinkėjams kainuoja 23 litus kasdien arba 8,4 tūkst. litų per metus. Šiuo metu 29 nariams atseikėjama 20,3 tūkst. litų per mėnesį.

2010 metais pakeitus Vietos savivaldos įstatymą, miesto Tarybos nariai privalo savivaldybės buhalterijai čekiais ar kitais dokumentais pagrįsti kiekvieną išleistą litą.

Išleidžia nevienodai

2011 metų ataskaita rodo, kad naujokams nuo balandžio mėnesio iki metų pabaigos veiklai buvo skirta po 6 055 litus, senbuviams - po 6,3 tūkst. litų. Devyniems šios sumos neužteko, likusieji daugiau arba mažiau grąžino atgal. Netrūksta tokių, kurie antrąjį ir trečiąjį ketvirtį centas į centą išleido tiek, kiek buvo skirta.

Taupiausiai gyveno rugsėjo mėnesį Taryboje Naglį Puteikį pakeitęs Jonas Milierius - jis per pirmąjį veiklos mėnesį išleido vos 8,57 lito, tačiau nuo spalio iki Naujųjų metų jam prireikė jau pusantro tūkstančio.

Tarp taupiausiųjų - ir jo bendrapartietė konservatorė Zita Šličytė, kuri 2011 metais nepanaudojo beveik 1,6 tūkst. litų, o liberalų sąjūdžio atstovas Artūras Šulcas - per 1,3 tūkst. litų.

Didžiausių sumų prireikė į Tarybą perrinktiems politikams - Vygantui Vareikiui (6 916 Lt), Irinai Rozovai (per 6 607 Lt), Valerijonui Bernotui (6 524 Lt), Vidmantui Plečkaičiui (6 430 Lt), Benediktui Petrauskui (6 426 Lt) ir Viačeslavui Titovui (6 356 Lt). Skirtas sumas viršijo ir du naujokai - Mindaugas Žilys (6 515 Lt) bei Artūras Razbadauskas (6 345 Lt).

"Protinga suma"

Zita ŠLIČYTĖ, išleidusi mažiausiai
Aš manau, kad tai protinga suma Klaipėdoje - nereikia jos nei didinti, nei mažinti. Man jos užtenka. Kadangi neturiu nešiojamojo kompiuterio, teko atsispausdinti šios dienos posėdyje svarstomus sprendimų projektus, prireikė pusantros rašalinio spausdintuvo kasetės. Man reikalingi kodeksai, tačiau jie nuolat keičiami, tenka juos pirkti. Nemažai pinigų "suryja" benzinas, nors ir važinėju nedaug.

Nespėja atsiskaityti

Tvarka anksčiau buvo paprastesnė - tiek, kiek Tarybos narys neišleido, privalėjo grąžinti atgal į biudžetą, o viršytą sumą padengti iš savo kišenės.

Nuo šių metų kovo įsigaliojo pakeitimai: jeigu per ketvirtį politikas neišleidžia visos sumos, tai nepanaudotų pinigų grąžinti nereikia, tačiau kitam ataskaitiniam laikotarpiui išmoka jam mažinama nepanaudota, ne pagal paskirtį arba nepagrįsta suma.

Ataskaitų už 2011 metų išlaidas laiku nepateikė Jurijus Šeršniovas, nepagrindęs per 1,1 tūkst. litų, V. Titovas (282 Lt), Rolandas Bražinskas (245 Lt) ir Vladimiras Vlasovas (120 Lt).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Šilutiškiams - nauja stotis ir nauja parduotuvė nuotrauka, foto

Parduotuvė bus atidaryta kovo 7 d., ketvirtadienį Tilžės g. 22A., dabartinėje „Šilutės...

Klaipėdos rajone tęsiasi plakatų plėšymo, stendų pjaustymo vajus. Kol kas labiausiai „nukraujavo“...

Stendų plėšymo vajus: bevaisės kaltųjų paieškos nuotrauka, foto

Pagėgiai Lietuvoje žinomi ne tik dėl dažnai šiame mieste sugaunamų kontrabandininkų. Jie...

Broliai Komskiai – Pagėgių valdovai, kurie nori likti nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Kitą savaitę sugrįš nepavasariški orai nuotrauka, foto

Lietuva, Savaitgalis lepina maloniais orais, tačiau savaitės pradžioje jie ims keistis, o...

Vaidota Aleksiūnienė: „Žmogui tiek daug visko nereikia!” nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Geografine prasme nesame palangiškiai, labiau esame šio krašto, o ne pačios Palangos...

Tauragė baigia pasistatyti baseiną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Tauragėje kitų metų rudenį turėtų pradėti veikti šiuo metu baigiamas statyti baseinas....

„Šakočių rojaus“ šeimininkas pasijuto tarsi rojuje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Daugiau nei 5 metus Gargždų turguje veikiančios gardėsių krautuvėlės „Šakočių rojus“ šeimininkas...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...