2020 m. rugpjūčio 15 d. 17:32 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Po žinios apie Covid-19 – palinkėjimas išlikti ramiems ir atsargiems

(1)

2020-07-10, 19:59

Dovilė URNIKIENĖ, „Pajūrio naujienos“

Po žinios apie Covid-19 – palinkėjimas išlikti ramiems ir atsargiems nuotrauka, foto

Antradienio rytą gavus žinią, kad vienam brolių pranciškonų diagnozuotas Covid-19, po kelių valandų į bažnyčią ir vienuolyną atvyko patalpų dezinfekciją atliekantys specialistai. Juos pasitiko Kretingos parapijos klebonas Astijus Kungys (centre).

Reklama

„Manyčiau, kad šiandieną bažnyčia yra saugiausia vieta visoje Kretingoje, nes yra dezinfekuota, darbuotojų ir kunigų sveikata patikrinta“, – tvirtino Kretingos parapijos klebonas Astijus Kungys, kurio manymu, šią savaitę pasklidusi žinia apie tai, kad Covid-19 diagnozuotas vienam brolių pranciškonų ir kartu su juo keliavusiam parapijiečiui, yra geras priminimas žmonėms, jog vis dar būtina laikytis saugumo rekomendacijų, mažinančių riziką užsikrėsti koronavirusu.

Savaitės pradžioje pasklidus žiniai apie tai, kad Covid-19 diagnozuotas vienam brolių pranciškonų, gyvenančių Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolyne, bei su juo kartu užsienyje keliavusiam parapijiečiui, atnešė nerimo parapijos bendruomenei. Dalis žmonių, kurie savaitgalį dalyvavo krikštynose, vestuvėse, šventose mišiose, sunerimo, ar jiems būta rizikos užsikrėsti koronavirusu. Be to, per vienas televizijos žinias buvo paskelbta tikrovės neatitinkanti informacija esą brolis Gediminas Numgaudis ir yra tas koronavirusu sergantis brolis pranciškonas, nors tai – netiesa.

Tad norėdamas nuraminti parapijos žmones ir išsklaidyti neteisingas interpretacijas, Kretingos parapijos klebonas A. Kungys trečiadienio popietę internete išplatino filmuotą medžiagą, kurioje išsamiai paaiškino situaciją.

Sugrįžęs izoliavosi

A. Kungys pasakojo, kad vienas brolių pranciškonų kartu su parapijiečiu buvo išvykę į Čekiją ir Lenkiją, iš kurios automobiliu sugrįžo liepos 3 d. vakarą. Kitos dienos rytą kunigas vienuolyne pavalgė pusryčius ir trumpai pabendravo su vienu broliu studentu, o tuomet išvyko aplankyti savo artimųjų kitame Lietuvos rajone.

Liepos 4 d. vėlų vakarą kunigas sugrįžo į vienuolyną ir, pasijutęs nekaip, liko savo celėje. Pakilo aukšta kūno temperatūra, tad, telefonu pasitaręs su parapijos klebonu, jis liepos 5 dieną, naudodamas apsaugines priemones, nuvyko į Klaipėdą, kur davė mėginius Covid-19 tyrimui atlikti. Grįžęs į vienuolyną, šis kunigas visą laiką leido savo celėje, kol, savijautai vis blogėjant, antradienį greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežtas į ligoninę Klaipėdoje.

„Taigi nuo šeštadienio vakaro jis buvo izoliuotas savo celėje, su juo buvo komunikuojama telefonu ir maistas paliekamas prie jo celės durų. Niekas su juo nėjo į kontaktą, išskyrus tą penktadienio rytą trumpą pabendravimą su vienu pas mus gyvenančiu broliu studentu“, – teigė A. Kungys.

Atlikta dezinfekcija

Tyrimo atsakymas, patvirtinantis, kad keliavęs brolis pranciškonas serga Covid-19, gautas liepos 7 d. rytą. Iš karto buvo užrakinti šventoriaus vartai, naujieną A. Kungys pranešė Kretingos rajono savivaldybės merui Antanui Kalniui, tolesni veiksmai derinti su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus vedėja Dalia Jociuviene ir Kretingos ligoninės vadove Ilona Volskiene.

Tą pačią dieną buvo dezinfekuotos bažnyčios ir vienuolyno patalpos, į vietą atvykę medikai paėmė mėginius iš likusių 5 brolių pranciškonų bei 8 bažnyčioje dirbančių asmenų – kitą dieną gauti rezultatai, kad nė vienas tikrintas asmuo šiuo metu neserga Covid-19. Pakartotinai atlikti testus ketinama po savaitės.

Visa situacija buvo aptarta ir skubiai sušauktame Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.

Jo metu gauta žinia apie tai, kad teigiamas Covid-19 testo rezultatas nustatytas ir kartu su kunigu keliavusiam parapijiečiui, kuris dėl prastos savijautos buvo taip pat paguldytas į ligoninę. Iš karto suorganizuota namo, kuriame jis gyvena, laiptinės dezinfekcija.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ai

2020-07-10   20:30

IP: 84.39.112.154

daugiau melstis reik, ir praeis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Klaipėdos rajone – dar daugiau galimybių sportuoti nuotrauka, foto

Gera žinia mėgstantiesiems mėgautis aktyviu laisvalaikiu bei gerinti savo sveikatą –...

Rugpjūčio pradžioje Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje pradės veikti viena didžiausių Europoje medienos...

Rugpjūčio mėnesį  Akmenėje pradės veikti VMG gamykla nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Donatas Streckis vaikystėje svajojo būti... fotografu nuotrauka, foto

SE, "Buvo laikai, kai fotografija buvo mano aistra. Lankiau fotografijos būrelį, turėjau visą...

"Skrajojančio Olando" laivas dar plauks nuotrauka, foto

SE, Tikras laivas tikroje laivų statykloje, šimtamečiame Klaipėdos elinge, tapo unikaliausia, efektingiausia Richardo...

Kovoti prieš smarvę klaipėdiečiai susirinko prie įmonės „Grigeo Klaipėda" nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien gausus būrys klaipėdiečių susirinko į mitingą prie AB „Grigeo Klaipėda". Pagrindinis...

Menų zonoje įvyko Užupio filmų festivalio atidarymas nuotrauka, foto

Klaipėda, Rugpjūčio 14 dieną menų zonos kiemelyje po atviru dangum buvo atidarytas 3...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...