2020 m. rugpjūčio 10 d. 14:27 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Po kapinių tvora – neaiškios kilmės upelis

2020-07-05, 07:53

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, "Pajūrio naujienos"

Po kapinių tvora – neaiškios kilmės upelis nuotrauka, foto

Romas Meškys sakė, kad jau seniai iš vamzdžio po kapinių tvora teka dvokiančios nuotekos, ir tikisi, kad dabar, vykdant Vilniaus gatvės renovaciją, trasa bus sutvarkyta.

Reklama

Vilniaus g. Nr. 21 ir 21 A privačių namų, priešais „Liepos“ parduotuvę, gyventojai Laima Norvilienė ir Olga bei Romas Meškiai skundėsi, kad jau seniai po Vilniaus gatvės danga ir senųjų kapinių tvora nuvestas vamzdis, iš kurio bėga dvokiančios nuotekos ir per jų kiemus nuteka į Akmenos upę.

Prisijungę nelegaliai?

Šių namų gyventojai mano, kad trasa, einanti pro tvoros apačią ir jų sklypus, likusi iš senų laikų. Turbūt ji nelegali, iš tų laikų, kai pirmąkart Vilniaus gatvėje buvo įvestas vandentiekis ir kanalizacija, svarstė gyventojai.

„Gal kažkas nelegaliai prie jos prisijungęs. Iš vamzdžio nuolat teka – per sausrą silpniau, o po liūčių stipriau – dvokiantis vanduo“, – „Pajūrio naujienoms“ po kapinių tvorą, šalia šoninių vartų, iš vamzdžio tekantį murziną upelį rodė gyventojai.

Jie nuogąstauja, kad dabar, vykstant Vilniaus gatvės renovacijai ir bendrovei „Kretingos vandenys“ keičiant tinklus, šios trasos nesiruošiama tvarkyti. „Kai plovė trasą, pro čia tiesiog plūdo vanduo. Vadinasi, šis vamzdis susijęs su gatvės kanalizacija“, – kalbėjo O. Meškienė.

„Skambinome į „Kretingos vandenis“, bet mums atsakė – neturime lėšų tvarkyti. Anksčiau mes patys iš savų lėšų tvarkydavome, kad dvokiantis vanduo netekėtų per mūsų kiemus. Mums paaiškino, kad tai – gruntinis vanduo. Būtų gerai, jei tai būtų šaltinis. Gi matome pagal spalvą ir jaučiame pagal kvapą, kad šis vanduo dvokia, yra murzinas“, – kalbėjo O. ir R. Meškiai.

Tinkamos sąlygos sutvarkyti

L. Norvilienė taip pat nuogąstavo, kad dėl neaiškios kilmės nuotekų, kurios galimai patenka į gruntinius vandenis, o iš jų – į jos kiemo šulinį, kenčianti jos šeima, ypač – sunkiai sergantis vyras. Ji anksčiau išsityrė šulinio vandenį ir parodė Klaipėdoje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atlikto tyrimo išvadas, kai normos yra ties leistina riba. Tačiau nerimauja, kad dabar, vykdant Vilniaus gatvės rekonstrukciją, po liūčių statybinėmis medžiagomis užterštas vanduo iš gatvės teka žemyn ir patenka į jos šulinį. „Užterštumas dabar neabejotinai didelis, nes ir iš šulinio semiame drumstą vandenį“, – sakė ji.

„Patiriame didelių nepatogumų, bet kenčiame. Norisi, kad ir bendrovė „Kretingos vandenys“ geranoriškai atsižvelgtų į situaciją ir sutvarkytų trasą, kad nuotekos netekėtų per kiemus. Gi matome, kad upeliukas vinguriuoja į netoliese esančią Akmeną“, – problemą dėstė moteris.

O. ir R. Meškiai tvirtino esą „Kretingos vandenų“ vartotojai, prisijungę prie jų tinklų, tad kodėl turi kentėti dėl to, kad savo įsipareigojimų neatlieka paslaugų teikėjai. Žmonės mano, kad sutvarkyti trasą esančios tinkamos sąlygos dabar, kai atviras priėjimas prie tinklų.

Ryšių šulinio drenažas

Praėjusią savaitę bendrovės „Kretingos vandenys“ vadovas Tomas Jurgutis, po šio gyventojų skundo supažindintas su situacija, išsyk sureagavo ir atsakė, kad problemą aiškinsis ir pateiks išsamias išvadas.

Praėjusio penktadienio popietę jis informavo, kad bendrovė atliko tyrimą ir nustatė, kad po kapinių tvora kyšantis vamzdis nėra nuotekų, ten iš ryšių šulinio nuvestas drenažas, – tuo vamzdžiu nuteka gruntinis vanduo, kad negadintų telekomunikacinių įrenginių.

„Nutekėjimo trasa buvo įrengta prieš dešimtmečius, tokios tuomet buvo technologijos. Jeigu tie vamzdžiai seni, kaip sakoma „pasivaikščioję“, pro juos sunkiasi gruntinis vanduo su priemaišomis, juolab kad šalia veikiančios kapinės. Dėl to ištekantis vanduo ir yra drumstas“, – akcentavo T. Jurgutis.

Jis patikino, kad bendrovė bandys aiškintis, iš kur konkrečiai eina trasa, ar dar kažkas į ją jungiasi: „Išsiaiškinsime, kam trasa priklauso, žiūrėsime, kam „užmynėme ant bambos“, – perspektyvą dėl tolimesnio tekančio vamzdžio likimo išdėstė bendrovės „Kretingos vandenys“ vadovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Klaipėdos rajone – dar daugiau galimybių sportuoti nuotrauka, foto

Gera žinia mėgstantiesiems mėgautis aktyviu laisvalaikiu bei gerinti savo sveikatą –...

Rugpjūčio pradžioje Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje pradės veikti viena didžiausių Europoje medienos...

Rugpjūčio mėnesį  Akmenėje pradės veikti VMG gamykla nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Savaitgalį Plungės rajone pagauta 12 neblaivių vairuotojų nuotrauka, foto

Kriminalai, Šių metų rugpjūčio 7 dieną Plungės mieste ir keliuose Mažeikiai – Plungė...

Laikinai stabdomos kelionės traukiniais į Lenkiją nuotrauka, foto

Kelionės, Lietuvai įvedus privalomą saviizoliaciją iš Lenkijos grįžusiems žmonėms, laikinai stabdomi traukinių...

Nacionalinis operos ir baleto teatras lieka uždarytas nuotrauka, foto

COVID-19, Susirgimą COVID-19 patvirtinus trims Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojams,...

Kaip apsisaugoti karščiui jautriems žmonėms nuotrauka, foto

Sveikata, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, kad rugpjūčio 10 d. karšti...

Kelionės, Paskelbta prieš 40 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 2 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...