2019 m. sausio 20 d. 04:24 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Naujų komitetų sudėtys: atsivėrusios "čakros“

Naujų komitetų sudėtys: atsivėrusios "čakros“ nuotrauka, foto

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba sudarė naujas komitetų sudėtis. Nepaisant to, kad Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė bei opozicija siūlė atidėti šį sprendimą, kaip prieštaraujantį Vietos savivaldos įstatymui, valdančiosios daugumos nariai negirdėjo motyvuotų aiškinimų ir pritarė sprendimo projektui .

Esmė – nepažeisti mažumos teisių

Sprendimo projektą pristatęs meras Vytautas Stalmokas susirinkusiuosius supažindino su naujomis komitetų sudėtimis. Pasak kurorto vadovo, komitetų sudėčių performavimo esmė ta, jog sudarius naująją daugumą, svarbiausia nenusižengti komitetų sudarymo principams ir nepažeisti mažumai atstovaujančių politikų teisių.

Anot V.Stalmoko, Ekonomikos ir finansų komitete pareiškė norą dirbti Nijolė Petkutė, kuri vienintelė iš visų komiteto narių turi ekonomistės išsilavinimą, o iš vicemero pareigų atstatydintam Edmundui Krasauskui siūloma dirbti Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitete. Beje, E. Krasauskas nuo kadencijos miesto Taryboje pradžios buvo pareiškęs valią ir visus trejus metus dirbo Ekonomikos ir finansų komitete.

Meras ne kartą akcentavo, kad esą svarbiausia nepažeisti mažumos teisių, nes taip numatyta patvirtintame Tarybos reglamente.

Atsivėrė "čakros“

Pasak opozicijai atstovaujančio Dainiaus Želvio, sprendimas dėl naujų komitetų sudarymo gražiai "įvilktas“ į motyvus. Priežastis, anot jo, yra tame, kad šiuo metu Ekonomikos ir finansų komitetui vadovauja Mindaugas Skritulskas, nes daugumos atstovas Remigijus Alvydas Kirstukas yra praradęs šį postą.

"Baigiantis kadencijai merui atsivėrė "čakros“ ir jis tapo dievobaimingas. Perrašius naują koalicinę sutartį, nemanome, kad pasikeitė daugumos ir mažumos santykis“, - sakė D. Želvys, pridūręs, kad nereikėtų meluoti ir norėti atrodyti geriau nei yra.

Sprendimas neteisėtas

Tarybos nario M. Skritulsko teigimu, Vietos savivaldos įstatyme nėra nurodyta, kad pasikeitus koalicijai reikia iš naujo tvirtinti komitetų sudėtis. Pasak politiko, sprendimas neteisėtas, ir akivaizdu, kad tai susiję su jo asmeniu. Politikas klausė, ar E. Krasauskas ir V. Šimaitis, kurie nepasirašė naujos sutarties, viešai, raštu ar posėdžio metu pareiškė, kad yra perėję į opoziciją. Be to, šiame politiniame daugumos susitarime yra nurodoma, kad tęsiami pradėti darbai.

Miesto vadovas tikino, kad su V. Šimaičiu kalbėjo, o su E. Krasausku nebuvo jokio pokalbio. Opozicija replikavo, kaip bus tuomet, jei E. Krasauską teismas atstatydins į pareigas.

Atitinka proporcijas

Posėdyje dalyvavusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje K. Vintilaitė sakė, kad klausimas paprastas ir tuo pačiu sudėtingas, nes reikia išsiaiškinti sąvokas – dauguma ir mažuma.

"Pasirašyta nauja koalicinė sutartis, kurios įstatymas nereglamentuoja. Aišku, kad du miesto Tarybos nariai E. Krasauskas ir V. Šimaitis jos nepasirašė. Jei jie nepareiškė, kad nedalyvaus, tai vadinasi, kad jie priklauso daugumai. Šiuo atveju, jei nėra faktinės situacijos, daugumos ir mažumos santykis atitinka proporcijas“, - K. Vintilaitė siūlė nepriimti sprendimo, prieštaraujančio įstatymui.

Miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus taip pat palaikė Vyriausybės atstovę. Jis paprašė mero sukviesti politinių partijų frakcijų pirmininkus ir visiems kartu išspręsti šį klausimą.

Gins savo teises

Pats E. Krasauskas laikraščiui "Palangos tiltas“ sakė, kad valdantieji elgiasi negarbingai ir prieš jo valią perkėlė dirbti į Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitetą.

"Nesu pareiškęs nei žodžiu, nei raštu, kad pasitraukiu iš politinės daugumos. Be to, mano vienašališkas paskyrimas dirbti kitame komitete prieštarauja Vietos savivaldos įstatymui bei miesto Tarybos veiklos reglamentui. Manau, kad turiu ginti savo teises“, - trumpai priimtą sprendimą pakomentavo politikas.

Nauji komitetai sudaryti

Tačiau į šiuos siūlymus neatsižvelgta ir trylikos balsų dauguma patvirtinta komitetų sudėtis. Ekonomikos ir finansų komitete dirbs Remigijus Alvydas Kirstukas, Nijolė Petkutė, Eugenijus Simutis, Mindaugas Skritulskas, Marija Lubienė; Statybos ir miesto ūkio komitete – Rimantas Garolis, Rimantas Antanas Mikalkėnas, Danius Puodžius, Vaidas Šimaitis, Dainius Želvys; Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitete – Laimutė Ežerinskienė, Edmundas Krasauskas, Sondra Kulikauskienė, Viktoras Pivrikas, Šarūnas Vaitkus; Švietimo, kultūros ir sporto komitete – Arvydas Martinkėnas, Saulius Simė, Salomėja Slaboševičienė, Giedrius Šatkauskas, Marytė Vačerskienė. Komitetai pirmojo posėdžio metu įpareigoti išsirinkti pirmininkus ir jų pavaduotojus.

"Palangos tiltas"

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas nuotrauka, foto

Trečiadienį nemaloni situacija nutiko Plungėje. Į kapines atvykusi laidotuvių procesija pabandė sutilpti...

Įvažiavimas į didžiausią šalies kurortą Palangą iš esmės pasikeis dar šį rudenį...

Palanga svečius pasitiks pušynais - jau greitai sužaliuos Kretingos gatvė nuotrauka, foto

Vasaros sezonui pasibaigus Palangos kurorto malonumais mėgaujasi daugiausia senjorai. Vietos verslininkai vis...

Senjorų auksinis ruduo Palangoje nuotrauka, foto

Penktadienį susirinkę Klaipėdos žydų bendruomenės namų kiemelyje įvairių organizacijų atstovai paminėjo Lietuvos...

Klaipėdiečiai minėjo žydų genocido aukų atminimo dieną nuotrauka, foto

Klaipėdos krašto lietuvininkų-šišioniškių kulinarijos paveldo bruožai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, "Varninės" restoranas ypač didelio lankytojų antplūdžio susilaukdavo įvairių švenčių progomis: Joninių ir...

"Neptūnas" Klaipėdoje sutriuškino "Skycop" nuotrauka, foto

Sportas, Be dviejų legionierių žaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ (15-4) namuose 85:68 (16:13, 18:16, 30:19,...

"Fortūna" namuose patyrė apmaudžią nesėkmę nuotrauka, foto

Sportas, Apmaudų pralaimėjimą Multigyn Moterų Baltijos šalių čempionate patyrė Klaipėdos „Fortūna“ (2-6), kuri...

4 šių metų interjero tendencijos: sodrios spalvos ir netradicinės formos nuotrauka, foto

Stilius, Šią savaitę Kelne, Vokietijoje, prasidėjo viena didžiausių pasaulyje baldų ir interjero parodų...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...